Tama Silverstar

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Tama Silverstar

Příspěvek od VladikS »

Nějaké postřehy? Zkušenosti? Nepočítám, že je tady někdo má, ale třeba jste je někdo někde zkoušeli?

Trochu po nich pošilhávám, vypadají moc pěkně a podle některých ukázek taky luxusně hrajou.
Kdyby někdo nevěděl, je to nová řada pro rok 2011, tady je nějaký info http://www.tamadrum.co.jp/product/u_dru ... 011&id=123 a na drumcentru je shell set už za 13 500,-

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Wind »

Ty zvukový ukázky se mi líbily moc (a jo, vím že s těma nahrávkama na 97% hejbali)... Kamarád chce pořizovat soupravu, a momentálně je to asi nejpravděpodobnější volba... Jen škoda, že to nemá 2.3 ráfky, za to bych si klidně připlatil... A jako obvykle u Tamy nedostatek finishů, co by se mi líbily
Set s HW má zásadní výhodu v tom, že ten HW co je s tím už pak není potřeba měnit. Co se zvuku týče bude to chtít slyšet na živo (i když dobře zní i dobře naladěný základní Yamahy s dobrýma blánama)...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

Já je v Hradci zkoušel,měli je tam s pískovanýma blánama a pěknej zvuk z toho lezl :D

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od SKAlička »

Jo v Hradci jsem na ně taky hrál, hlavně tam byl markantní rozdíl v kopácích, oproti javorovýmu superstaru ta bříza tam vraždila půlku krámu, hófnice jak sviňa :twisted: kdežto javor byl takovej klasickej prostě :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

Superstar nejsou javorový májí jen vnitřní vrstvu břízi
Silverstar jsou celý březový

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od VladikS »

Nový superstar už jsou taky z břízy, ale docela mastně se za ně platí.

Z povrchovek se mi brutálně líbí tahle jinak ty bursty mi už moc nevoněj, radši bych nějaký pěkný barevný laky s kresbou dřeva. Obrázek.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od SKAlička »

pete77 píše:Superstar nejsou javorový májí jen vnitřní vrstvu břízi
Silverstar jsou celý březový
Aha :shock: Já myslel že Superstary jsou celojavor

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Wind »


Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Žilkoslav »

Modrá folie na silverstarech vypadá hezky, mně se ještě líbí chameleon sparkle, ale co se týče lakovanejch povrchů, tak mi přijdou moc tuctový.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

nové video na Silverstar od Portnoye..ten konec není hezkej to se bicím nedělá :(
http://www.tamadrum.co.jp/usa/video/index.html

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Paul Wild »

tak co už je někdo zkoušel na živo???z nahrávek mi přijdou za tu cenu jako totálně super bubny...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

já jo v Hradci a cenově je to stejný jak Superstáry..vypadá to i hraje pěkně :D
https://picasaweb.google.com/milacaletk ... 4007320498

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Paul Wild »

no mně třeba zní líp než superstary, a s tou cenou..myslím že jsou superstary kousek dražší ne?? těch 13.9 na drumcentru mi přijde hodně cool cena..
a i vzhledově jsou podle mě úplně jinde než superstary,třeba zrovna ten červenej lak jak měl portnoy na tom koncertě vypadá fakt luxusně..
a jak se ti líbily naživo?mohl bys je nějak charakterizovat??co virbl, ten bude asi nejslabší co??

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

v tom frmolu jsem to detailně nezkoumal..já mám superstáry a jsem spokojen za těch 19tis. v tom drumcentru to je jen z jedním tomem ne?
chtělo by ty 2 soupravy postavit vedla sebe a porovnat a superstáry vCustom maj taky krásný laky já jsem spokojen co mám já
má to jen vylepšení v tom holderu a jiný mušle aže jsou celý březový..prostě potřebovali novou řadu..ale jak říkám,nehrají špatně, teď bych asi koupil tyhle místo superstar :D
to jsou ty mé..a lak super
https://picasaweb.google.com/milacaletkova/TAMADRUMS

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Paul Wild »

v dc je to jenom shell set,ale se dvěma tomama http://www.drumcenter.cz/eshop/tama-sil ... v40u27gtq5 , jelikož nemám naživo zkušenost ani se superstar ani se silvestar, tak jsem vycházel jenom z vidí na youtube..nejvíc jsem se snažil koukat na home videa bez jakejchkoliv studiovejch úprav a nějak mě z toho silverstar vylezly líp..i když se mi zdá že snare bude trochu slabší článek,ale to je téměř u každý nižší řady a když k tomu připočtu věci jako lak apod..tak je posouvají do úplně jiný cenový relace..zatím jsem v tomhle cenovým spektru měl favority v m birch (potažmo meridiany birch,ale neznám osobně), pearl vision (bříza) a dalo by se i sonory 200x, ale tohle mě fakt zajmá, protože ty povrchovky vypadjí fakt dobře..konečně něco čím mě tama zaujala..z těch novějších se mi líbí až starclassic, sady níž mně přišly vždycky zaostávající za jinejma značkama v podobný cenový relaci...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

jj Starclassic Bubinga Elite na to mám spadeno..už je dokonce můžu mít místo 108tis. za 73tis. ale i to mi furt chybí :D

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Kryštof »

Jak to teda je, mají 2,3 ráfky? Na drumcentru píšou, že jo, ale někdo tu říkal, že ne :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Wind »

Na osobní "ohmat" to jsou jednoznačně jenom 1,6, na pearldrummersforum taky všichni říkali že 1,6

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Kryštof »

A už jste je někdo zkoušel? Šetřím na novou sadu, přemejšlim mezi Meridianama Birch a těmahle Silverstarama. Pro Tamy mluvi subjektivne hezci hw, mapexy maj zas zajimavejsi finishe. Cena je podobna. Zatim neuspesne hledam kde maj jedny z nich v Praze skladem.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Slowmeda »

U těch TAM je problém s těma úchytama - co se týče uskladnění do futrálu, měl sem starclasicky a do klasických polstrovaných ritrů sem je nenarval. Proto sem je prodal, sralo mě to :mrgreen:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

Slowmeda píše:U těch TAM je problém s těma úchytama - co se týče uskladnění do futrálu, měl sem starclasicky a do klasických polstrovaných ritrů sem je nenarval. Proto sem je prodal, sralo mě to :mrgreen:
cože?to já s tím problém nemám ..mám origo futrály textil od tamy..kvůli takové blbosti to prodat?..to bych prodal ty futrály a koupil ty jejich :D :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Žilkoslav »

Tama představila na NAMM 2012 nový finiše pro Silverstary. Pěkný jsou hlavně povrchovky limitovaný edice Tamo Ash Matte a Dark Desert Tamo Ash, jen škoda, že tahle limitka má v sadě jen jeden kotel. :?

Obrázek
Antique Brown Birch

Obrázek
Tamo Ash Matte

Obrázek
Dark Desert Tamo Ash

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od pete77 »

JJ už jsem se díval na FB Tamy pěkný :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Žilkoslav »

Tak jsem si koupil Silverstary v barvě transparent blue burst. Vypadají a hlavně hrají opravdu krásně. A mechanika - jedna báseň. :D
Fotky jsou focený mobilem, takže žádná valná kvalita. Jako náhled stačí. Hned jak bude víc času, bubny nafotím a třebas i nahraji.
Přílohy
IMAG0101.jpg
IMAG0100.jpg
IMAG0098.jpg
IMAG0097.jpg
IMAG0096.jpg
IMAG0095.jpg

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Silverstar

Příspěvek od Kryštof »

Pěkný!
Mám úplně to samý akorát v červený :) Co plánuješ za blány?

Odpovědět

Zpět na „Tama“