TAMA Star

Odpovědět
Zajo
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 01 lis 2004 21:12
Kontaktovat uživatele:

TAMA Star

Příspěvek od Zajo »

Tama pustila novinku: http://www.tamadrum.co.jp/STAR/index.html, co mi pripomina ze sa asi stane zo Starclassicov to co z Masters u Pearlu, z top triedy stredna trieda, aj jaj:)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od tomcorn »

Překvapením je striktně osm šroubů na virblu, to koukám.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od pete77 »

a zrušili Bubinga Elite a mou oblibenou barvu IMGB..tak ted ji už koupím jen starší:)

Zajo
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 01 lis 2004 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Zajo »

V kazdom pripade elegantne presunuli Starclassic do Ciny a z Star je hned handrafted in japan:)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Žilkoslav »

Hezké bubny. Myslím, že k Tamě teď čuchnou i hráči libující si v klasickém designu 60. let.

Zajo
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 01 lis 2004 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Zajo »

Zas Tama to designovo vzdy vedela, robia krasne bubny.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od pete77 »

Kukám na ty jejich promo videa a mají super vychytané ty pamětové objímky a uchycení tomů..už se to tak nebude třepat když nechcete.
Ale přijde mi to hodně podobné těm Bubinga Elite,myslím korpusy a vrstvy dřeva.

https://www.youtube.com/watch?v=Av3KhUrUqZs

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: TAMA Star

Příspěvek od Šupi »

Mě ty paměťový objímky přijdou tak trochu jako zbytečný železí navíc :D, mě bohatě stačej klasický sonorácký zámky na tomy (HW 400) a nikdy jsem s nima neměl problém..tady je snad výhoda jen že na přenastavení zámku není třeba kličky, ale na druhou stranu jak to kdo často staví ;), mě to akorát občas rozšteluje nějakej ferda na ňákym fesťáku, jinak pohoda..

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Žilkoslav »

Tyhle vychytávky mám na Tamě rád... Ty paměťový zámky jsou vůbec výborná věc. Trochu mě mrzí, že je Tama ke stojanum nedává už z fabriky a člověk je musí dokupovat. Navíc koupě komplet objímek na celej stojan vyjde asi na 300 Kč, takže oobjímkovat celý železo stojí ve finále slušný prachy. Ale co jinýho mám dělat, když se nechci zdržovat nastavováním stojanů do pozice, jak jsem zvyklý a rozkládám a skládám poměrně často, protože rád hraju na vlastní bicí a nechci nikomu přenastavovat stojany, protože vím, jak je nepříjemný, jak píše Šupi, když mu to nějakej ferda rozšteluje. :D

Zajo
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 01 lis 2004 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Zajo »

Ja som stale fanusik klasickych tom standov, ci uz z kopaku, alebo solo tom stojanov, ale to uz je asi oldschool, mam pocit ze ked sa tom zavesi na cinelovy stojan,ze to neviem nastavit, ale to je moj problem:) I ked, aj tak za 2 roky uz budu tomy na snare stojanoch a vsetky tie sofistikovane systemy budu mimo:))))

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: TAMA Star

Příspěvek od Moleek »

Oproti standardním paměťovým objímkám maj ty tamácké z videa nevýhodu, že si sice pamatují pozici, ale nedá se to pak nastavit jinak bez předělání té objímky.
Abych uvedl příklad jak to myslím:
Mám objímky na trnu k tomu a když někomu půjčím bicí, tak s tím, že objímka zůstane, kde je, ale jestli chce, tak si ten tom může dát i výš a já si to přesto jsem schopen nastavit, jak jsem zvyklý. U té tamy by byl plně odkázaný na moje nastavení, pokud by mi s tím nechtěl hýbat.
Samozřejmě čistě hypoteticky - osobně jako zarážku používám spodní konec trnu (ten pravý úhel) a vyhovuje mi to

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Star

Příspěvek od Žilkoslav »

Moleek píše:osobně jako zarážku používám spodní konec trnu (ten pravý úhel) a vyhovuje mi to
A to tě neštve, že ty trny čumí přes ráfek? :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: TAMA Star

Příspěvek od Moleek »

Jenom malinko.. vidět to sice je, ale že by mě to nějak štvalo, to ani ne

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: TAMA Star

Příspěvek od Koubas »

ty paměťový zámky na držácích tomů jsou dost podobný ve svý podstatě těm, co dávali na tama artstar ES a tam mi to teda hodně vyhovovalo, je to dost účelný a přitom designově čistý řešení

Tamakid
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 23 lis 2007 19:53
Bydliště: Praha

Re: TAMA Star

Příspěvek od Tamakid »

Žilkoslav píše:Tyhle vychytávky mám na Tamě rád... Ty paměťový zámky jsou vůbec výborná věc. Trochu mě mrzí, že je Tama ke stojanum nedává už z fabriky a člověk je musí dokupovat. Navíc koupě komplet objímek na celej stojan vyjde asi na 300 Kč, takže oobjímkovat celý železo stojí ve finále slušný prachy. Ale co jinýho mám dělat, když se nechci zdržovat nastavováním stojanů do pozice, jak jsem zvyklý a rozkládám a skládám poměrně často, protože rád hraju na vlastní bicí a nechci nikomu přenastavovat stojany, protože vím, jak je nepříjemný, jak píše Šupi, když mu to nějakej ferda rozšteluje. :D
Je to smutný :? Tama je společně s Yamahou posledním výrobcem, který svůj HW nevybavuje zámky memory-locks. Pred časem jsem kupoval komplet činelový HW(Road-Pro, 3 šibenice a jeden rovný). A protože jsem pedant a bez paměťových zámků si svůj HW nedokážu představit, vysolil jsem za něj (a dost složitě objednával, v každým krámu měli jen jeden rozměr) extra ještě asi 1.500Kč. Kde jsou ty časy, kdy jsem jako memory-lock používal toto: http://www.zvak.cz/images_zbozi/gem520.jpg
Každý rok čekám, že Tama bude svůj HW inovovat a vybaví ho paměťovými zámky. Mno a letos nám proběhl NAMM a opět nic! :evil:

Odpovědět

Zpět na „Tama“