Tama swingstar

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Tama swingstar

Příspěvek od heller »

Dá se s tim hrát nějak obstojně rock? Díky

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Rock jedině s rockstarama, swingstar jsou jasně přece na swing!
Ehm. Ne, teď vážně - nezáleží ani tolik na stylu, ale úplně super bubny to nejsou, to ti můžu říct rovnou. Do začátku ale dobré; lepší jak amatkama do voka.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

hrál jsem na nějaký starší fialový, vypadaly slušně, hrálo to dobře. hrajou asi líp než exporty, za ty peníze to jsou dobrý bicí.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

A má cenu kupovat todle?

Příspěvek od heller »

info: bicí TAMA , řada 522RS Rockstar,barva černá,r.v.1998,kování přes celé korpusy,rozměry: kopák 22'' , přechody 12,13'' , kotel 16'' , snare 14'' kovový.Osazeno Remo,2x stojan na činel,hi-hat,šlapka.Foto nemam,ale možno vidět v Plzni.Cena 11 000kč

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

víš co, to chce vidět to a zkusit to, je to dobrá cena, ale nevim (jako nikdo tady), v jakým to je stavu. za vyzkoušení to stojí.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Swingstar a Rockstar jsou prostě nejnižší řady.
Do studia ani náhodou, ale na vystupování do klubíků uplně v pohodě. Férovej kup za tu cenu...

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

při dobrym ozvučení, dobrym kamarádovi na naladění a ne až takovejch požadavcích na super extra zvuk použitelný i ve studiu... koupil sem svoje swingy se s tejnou výbavou za ty samý prachy a nestěžuju si... myslim že určitě lepší než kamarádovy exporty... ale snare mam teda dřevěnej a docela překvapil

havranisko
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 07 zář 2006 11:17
Bydliště: Br-do

Příspěvek od havranisko »

Zdravím...rozmýšlím mezi swingstarama, superstarama a sonorama (2005), taky Gretch Catalina maple (což mi neustále někdo doporučuje, ale mně se to prostě nezdá). Můžete mi, prosííííím, někdo poradit, jaké máte zkušenosti a tak?

Taky jsem si všim, že se hojně prodává swingstar z druhé ruky a nedá mi se nezeptat proč asi...? Poraďte, plz...Díky!

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Cena docela rozdílná u některejch kousků ne? Třeba swingstar se superstar...

havranisko
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 07 zář 2006 11:17
Bydliště: Br-do

Příspěvek od havranisko »

To jo, ale rád bych i o kvalitě....zejm mezi superstarama a swingstarama (je zde cenový rozdíl i ukazatelem výrazně nižší kvality?) a dále co vy na ty Gretche....

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Celkove Gretsch je mi podstatne sympatictejsi firma nez Tama...

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Z tohodle výběru bych šel do Cataliny Maple nebo možná Sonor 2005, podle toho jestli chceš javor nebo břízu (2005 jsou březový, žejo?).
Oboje budou velmi dobré koupě za ty peníze.
Swingstar a Superstar jsou prostě dvě nejnižší řady Tama a to je tak všechno, co jde o nich říct...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Noo....hlavne bych to ozkousel..... ty 2002 by z toho vylezly asi nejlip, ale bazarovy swingy sezenes pod 10 tacu, a nehrajou ubec spatne. Bubinek teda stoji celkem za hovno, jinak tomy sou prumerny a kopak je fakt dobrej.

edit: ne 2002, uz sem mimo z toho, ze cekam pod stromeckem 2002 crash :D .....mel sem na mysli ty force 2005
Naposledy upravil(a) DUMP dne 19 pro 2006 16:55, celkem upraveno 1 x.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Já sem třeba slyšel hodně chválu na ty Gretche, ale nehrál sem na ně. Jinak 2002 můžu jedině doporučit. Asi bych vybíral mezi těmahle dvouma. Ale pověst Tamy mi špatná každopádně vůbec nepřijde.

Sorry, čísla se pletou taky 2005.
Naposledy upravil(a) heller dne 19 pro 2006 17:47, celkem upraveno 1 x.

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

heller píše:Já sem třeba slyšel hodně chválu na ty Gretche, ale nehrál sem na ně. Jinak 2002 můžu jedině doporučit. Asi bych vybíral mezi těmahle dvouma. Ale pověst Tamy mi špatná každopádně vůbec nepřijde.
Tama nemá špatnou pověst, ale musíš se praštit přes kapsu, protože nejnižší řady jsou nic moc.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

Ja třeba na Swingstary hraju ve škole a zdají se mi dost otřesné.Jinak jsem šel do Gretschu Catalina elite-16" velký buben(cca 20 000kč) a hrajou teda pekelně dobře(hlavní sadu mám Premier artist birch). 8)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Na tu Tamu se vyprdni...pokud do toho nechceš vrazit pořádnej balík tak se ti víc osvědčí ten Sonor. Ze zmiňovaných sad asi nej volba. Musíš si to ale poslechnout a udělat si představu sám,každej má jinej názor.

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

Morbo píše: Swingstar a Superstar jsou prostě dvě nejnižší řady Tama a to je tak všechno, co jde o nich říct...
S tym sa mi nechce suhlasit. Dve najnižšie rady od tamy su momentalne Stagestar a imperialstar (pred tym swingstar), potom superstar (rockstar), ale treba brat ohlad aj na to, že sú aj(pred tym rockstar custom) teraz superstar custom, a ty podla mna kvalitativne patria do strednej triedy, ako napr Sonor 3005, Pearl Export select, yamaha stage custom, a pod. Suhlasi to aj cenovo, a co som mal možnosř porovnař tak aj kvalitativne.
Najbližšia možná varianta od tamy je potom už len starclasic performer, a ta je už dvojnasobne drahšia, a patrí medzi profi rady.
Osobny na zor na swingstary mam taky, že sú to bicie, ktoré po naladení už aj trochu hrajú. Nove by som si nikdy nekúpil, ale z druhej ruky, okolo 10 000Sk(7500Kč) by som bral.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já bych teď zvažoval taky Mapexy, po tý invazi na českej trh. Ty M birch by mohly bejt hodně dobrý.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

ja bral swingy myslim za 9000 i s futralama a s ludwig slapkou navic. Ty sem se zbavil za 600, a bubinku za 1750.. takze mam swingstary za 6650 s futralama a stojanama, to je docela dobra cena.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

davegr píše:
teraz superstar custom, a ty podla mna kvalitativne patria do strednej triedy, ako napr Sonor 3005, Pearl Export select, yamaha stage custom, a pod. Suhlasi to aj cenovo, a co som mal možnosř porovnař tak aj kvalitativne.
Počkat!!! To jako že Exporty sou ve stejný třídě jako Sonory 3005?

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

nejsou :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no vzhledově jo, ty elx vypadaji moc hezky a hrajou o něco líp, něž běžný exporty.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

heller píše:Počkat!!! To jako že Exporty sou ve stejný třídě jako Sonory 3005?
No rekl bych ze S3005 hrajou lepe nez Exporty

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

mates píše: No rekl bych ze S3005 hrajou lepe nez Exporty
No tak to souhlasim...Ale ono tech rad Exportu je vic ne?Ja vim , ze na jednu sem hral a bylo to take nemastne neslane...proste nijake...Zato 3005 , sou to sice sonory ale dobra sada...

Odpovědět

Zpět na „Tama“