Tama swingstar

makhak
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 03 zář 2007 21:00
Bydliště: Valašská Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od makhak »

to je jasné že sem hral i na jiné bubny, ae u swingu sem zůstal jak kvuli ceně ae i kvuli tomu že se mě prostě líbí ten zvuk , sice sem neslyšel jak hraje ten snare , protože mám pearl ale přechody, kopák.... hrajou dost slušně

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Slowmeda »

makhak píše:to je jasné že sem hral i na jiné bubny, ae u swingu sem zůstal jak kvuli ceně ae i kvuli tomu že se mě prostě líbí ten zvuk , sice sem neslyšel jak hraje ten snare , protože mám pearl ale přechody, kopák.... hrajou dost slušně
. To co píšeš, je důkaz toho jak je zvuk bicích relativní.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Adrub »

Přesně tak, když se Ti ten zvuk líbí i oproti jiným soupravám, tak pak není co řešit :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Slowmeda »

Otázkou zůstává, jestli jsou ale uši v pořádku :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Rift »

:mrgreen: Swingy náhadou hrajou v pohodě, na svojí třídu.

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od bečvy »

Rift píše::mrgreen: Swingy náhadou hrajou v pohodě, na svojí třídu.
podle mě, záleží hlavně na jejich stáří, ty novější modely prý nic moc(nemůžu teda hodnotit z vlastní zkušenosti), ale mám doma Swingstary z nějakejch 80.let, koupil jsem je za nějakejch 7 tisíc, a hrajou v pohodě, akorát virbl k tomu neni origoš - ten je tam Hoshimo(což jsem si zjistil, je vlastně taky Tama). maj sice dost mělkej kopák(22*14) i tomy jsou o palec kratší než je dneska obvyklé, což ale možná neni na škodu. prostě jsem s nima spokojenej, kupodivu i s kopákem, sice to neni žádný dělo, ale ten zvuk je poměrně slušnej.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

Tak jsem to tu pročetl a neodpustím si něco málo přidat. Nedávno jsem vyměnil Sonor 503 za Swingstar,což si myslím,že je pochopitelné. Koupil jsem zcela nové korpusy (nepoužité) 12",13",16" a 22",které stačilo jen "oblanit".Cena byla tak lidová,že jsem neodolal už jen proto,že začínám po 14ti letech znovu a peněz také není dostatek. Použil jsem blány na TT,TF - Aquarian RPSN-2 a na BD Aquarian-Super Kick II. Ladil jsem a hrál si se zvukem celý víkend a musím říci,že zvuk se mi líbí (hrál jsem i na jiné soupravy jiných značek),není to extra třída,ale pro začátek dostačující kvalita.
Ikdyž jsem 14 let nehrál,zdá se mi i po tak dlouhé době,že těch "škopků" mám nějak málo ( hrál jsem na 6xTT,2xFT a 2xBD + bonga).Pokud to tu ještě někdo čte,rád bych se zeptal,zda je šance sehnat k této soupravě TT 10" a FT 14",případně co by šlo použít,aby zvuk nebyl příliš jiný.
Předem díky za odpovědi

makhak
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 03 zář 2007 21:00
Bydliště: Valašská Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od makhak »

mirekhk píše:Tak jsem to tu pročetl a neodpustím si něco málo přidat. Nedávno jsem vyměnil Sonor 503 za Swingstar,což si myslím,že je pochopitelné. Koupil jsem zcela nové korpusy (nepoužité) 12",13",16" a 22",které stačilo jen "oblanit".Cena byla tak lidová,že jsem neodolal už jen proto,že začínám po 14ti letech znovu a peněz také není dostatek. Použil jsem blány na TT,TF - Aquarian RPSN-2 a na BD Aquarian-Super Kick II. Ladil jsem a hrál si se zvukem celý víkend a musím říci,že zvuk se mi líbí (hrál jsem i na jiné soupravy jiných značek),není to extra třída,ale pro začátek dostačující kvalita.
Ikdyž jsem 14 let nehrál,zdá se mi i po tak dlouhé době,že těch "škopků" mám nějak málo ( hrál jsem na 6xTT,2xFT a 2xBD + bonga).Pokud to tu ještě někdo čte,rád bych se zeptal,zda je šance sehnat k této soupravě TT 10" a FT 14",případně co by šlo použít,aby zvuk nebyl příliš jiný.
Předem díky za odpovědi

určitě by to šlo ale ja mam dane inzeraty uz dlouho a furt nic.....viděl jsem je jen na ebay

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Tama swingstar

Příspěvek od RadimCep »

Použít by šlo třebas Sonor Force 507 nebo Mapex Q... Je to oboje stejné dřevo (lípa) Po oblanění by zvuk neměl být příliš jiný... Případně se dá koupit další sestava Swingstar (20 10 12 14 + 14) a z toho si nechat jen co potřebuješ a zbytek prodat :)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

Díky za odpověď ........ Tak se mi před pár dny opravdu podařilo koupit ještě jednu,úplně novou soupravu Tama Swingstar,za lidovou cenu,jen s jinými průměry TT a FT. Už jsem to doladil a nakonec souprava je taková,jak píši ve svém profilu. Co jsem nepotřeboval,jsem prodal,nebo ještě něco prodávám. :D Ted už zbývá vyměnit jen plechový snare Sonor ........ chci dřevo :wink: a hlubší,ideální 14"x6,5"

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Tama swingstar

Příspěvek od RadimCep »

Do snare bych se nebál dát víc peněz a koupil něco kvalitnějšího... Přeci jenom snare je základ soupravy...
Napadá mě třeba Mapex MPX... Ty jsou za super ceny... (Třeba MPX Javor 14x6,5 za 3k je super)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

V tom s tebou souhlasím,jen jsem ještě žádný nevybral. Uvidíme,nespěchám na to. Jaký to má zvuk? Přeci jen hraji trochu tvrdší styl :D

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Tama swingstar

Příspěvek od RadimCep »

Mrkni sem:
http://www.mapex.cz/bici/mpx-male-bubny/


Je tam nahrávka a řekl bych, že celkem věrná...

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

už jsem se díval a poslouchal.......moc se mi zvukově líbí MPX javor 14x7" MPML4700CNL a zvukově i vzhledem MPX javor 13x6" MPML3600BMB ... Asi půjdu do toho druhého

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Tama swingstar

Příspěvek od RadimCep »

jj, ten druhej je pěknej... Zvukově se mi líbí oba... :) No nějak jak tobě...

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

No,asi je rozhodnuto :D

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Roger Taylor »

Jen tak pro zajímavost. Já jsem koupil Swingstary z druhé ruky za 7.000 Kč.
BD 22", TT 12 a 13", SD 14" a FT 16". Bez HW, šlapku jsem musel vyhodit. Je to série z 80let. Něco mají již za sebou a něco ještě před sebou. Mají takový velký tom holder s velkým logem TAMA. Ještě jsem přikoupil jeden SD 14" Tama Brass, made in Japan. Parádní kousek.

Předtím jsem bušil na LAZERY. Ty Tamy jsou témeř 2krát hlasitější než Lazery. U velkého bubnu je rozdíl nejmarkantnější. Mám je dva roky a zatím mi na nich nic nevadí. Blány mám, jak jinak :wink: , Evans Hydraulic Blue.

Neznáte nějaký odkaz na web se staršími bubny zn. Tama ? Předem díky.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Koubas »

cena 7000 za shell set s virblem mi zase tak zajímavá nepřijde, každá koruna navíc u soupravy, která stávala 17 tisíc nová s HW a snad i mosaznýma činelama, už by byla zlodějina. i když ty starý sady hrajou asi o trochu líp...

mě vyšly Tama Artstar ES v laku i s HW a snare taky brass na 12 tisíc, skoro neporovnatelný.

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Roger Taylor »

Ještě jsem k nim dostal nové blány Evans, metronom a DVD od Fr. Honiga. Jestli se to dá pořídit v Praze levněji, tak bych si hned objednal ještě jednu sadu na doma.

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama swingstar

Příspěvek od Zell »

Já sem třeba koupil swingstary 22",16",14",13",12" s kompletnim hardwarem, dvojšlapkou Pearl, činely paiste 101 brass 20",16",14"(aspoň něco) a obaly za 12000 a musim říct že to byla dobrá koupě... :D

Odpovědět

Zpět na „Tama“