Tama Artstar

Odpovědět
premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Tama Artstar

Příspěvek od premik »

Jakej máte názor na virbl Tama ArtStar ,je to mosaz 14-6,5"

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Tama artstar

Příspěvek od premik »

Mám na mysli tenhle bubínek, tak jsem ho koupil a hraje dost dobře.
Přílohy
IMAG0016mosaznej.jpg
__301736.jpg
__301736.jpg (2.5 KiB) Zobrazeno 4162 x

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

tak jsem přes ebay koupil černý artstar es 22,10,12,14 s tim mosazným virblem a HW a nějakýma Zildjianama. příští tejden pro to pojedu kousek za Lipsko. těšim se, oproti exportům by to mohlo bejt hezký zlepšení.

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Lee »

to Koubas: tak to gratuluju!Změna to určitě bude:-).Já jsem absolutně unešenej z mých vintage IMPERIAL STAR.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

no já teď zkoušel na ebayi kdeco, nakonec půjdu na jistotu do Tamy za málo peněz. když je ale člověk trpělivej, určitě může sehnat za malý peníze i Artstar II nebo ty původní z Cordia wood. to hraje ještě snad třikrát tolik, než obyčejný esprity. ale i tak jsem za ně rád (i když ze mě byl málem další mapexák s malým kopákem).

taky ti gratuluju k těm Imperialstarům. nemlátil do nich i Dave Grohl? a máš to s virblem, nebo bez? mně se tyhlety starý japonský poctivý kusy docela zamlouvaj.

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Lee »

Mlátili do nich co vim,tak Lars Urlich(Ride in the Lightning era a Black album,tam to střídal ještě s GRANSTARAMA).Pak třeba Steward Copeland.Byla to v 70-80' letech top line ještě s ROYAL STAR a SUPERSTAR.Kámo neni nad poctivej origo nástroj! :-).Nevěřim,že tě vůbec napadlo něco jako Mapex:-/ :-).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

tak byly to oriony a vydražily se za 15 tisíc...
každopádně jsem rád aspoň za ty esprity, maji pár vychytávek, dřevo to taky nebude nejhorší a navíc už pravděpodobně neztratí žádnou hodnotu.

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Lee »

hele mam dobovej katalog Tamy,jestli bude možnost,můžu ho naskenovat.Artstar ES Shell: Philippine mahogany shells with birch inner ply. 9ply/9mm thickness.Artstar ES shells provide a tight,focused sound with good attack! :-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

na stránkách tamy jsou teď všechny dobový katalogy. někdo ale psal, že těch vrstev břízy tam postupně i přibejvalo. každopádně myslim, že i když je to stejnej materiál, jako u rockstárů, zpracování může bejt lepší a tudíž i zvuk. navíc to má mechaniku z původních artstarů.

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Lee »

Jasný,mám katalog Japan,takže tady rockstary ani nejsou..co se týká Artstar tak jsou tady Artstar Custom(kanadskej 9-ti vrstvej javor,litý ráfky) a Artstar ES(mahagon 9 vrstev,ráfky 2.3 mighty hoops).Mechanika(až na hnáty u BD) stejná u obou modelů.Ještě poctivá japonka!

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Artstar

Příspěvek od ZRNO »

Tak to gratuluji , jen škoda těch orionů :-(

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

škoda jich, ale stejně bych je asi za něco vyměnil.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

ještě jsou někde za Leipzigem. každopádně se hodně těšim i na ten virbl. i stolička potěší, líp se mi budou prodávat exporty...
Přílohy
5227_1.JPG
4702_1.JPG
4cc7_1.JPG

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

tak před hodinou jsem přijel z DDR domů, zatim to tu mám na hromadě, ale vypadaji jak nový a to jsou z roku 1995. překvapení (příjemný) byl nejenom stav, ale i to, že jsou v laku. Původní cena v roce 95 byla s HW a třema činelama Zildjian 4550 DM...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

tak můj nehoráznej bordel ve sklepě
Přílohy
sklep.jpg
tama.jpg
es.jpg
snare.jpg

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Artstar

Příspěvek od DUMP »

Pěkný, ta bílá rezonančka jim sluší, kord takhle bez díry. Bodl by jim další floor. Jakej je ten bronzovej buben?

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Tama Artstar

Příspěvek od RadimCep »

DUMP píše:Pěkný, ta bílá rezonančka jim sluší, kord takhle bez díry. Bodl by jim další floor. Jakej je ten bronzovej buben?
Jj, ten floor by jim bodl... Ale spíš ještě jeden zavěšenej 16x13.. :)
Jinak s tou bílou rezo vypadaj parádně... Celkově vypadaj parádně...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Koubas »

ten buben je mosaznej. je dost hlasitej, ostrej, přitom docela citlivej. asi si ho nechám, i když starclassic mi sedí víc. jak psal premik, že ho sehnal za 4000, tak mně by bylo skoro líto ho v takovým stavu za tyhle prachy prodat.

jinak floor asi v laku neseženu, hlavně v čehách maji esprity všichni ve folii. navíc nevim, jak dlouho je budu mít, protože mě ebay docela nadchnul. pokud se sleduje pečlivě, daji se koupit neuvěřitelný věci (viz oriony za 15 litrů).

dost mě zvukově překvapily kvůli tomu, že maji hrací pískovaný ambasadorky a basujou jak kráva. kopák je zabijáckej, a to je na něm jako hrací pískovanej powerstroke 3. bílá rezonančka je hezká, ale možná jí semtam vyměnim, mám k tomu původní rezonančky evans cadicam s 6" dírou uprostřed z výroby. tehdy byla hrozná móda.
celkově za tyhle peníze to byl kauf jak hovado, když prodám zildjiany, vyjdou mě asi na 12000 i s HW, kterej je taky japan, i když základní řada k espritům, ale dost kvalitní a funkčně velmi vychytanej (navíc kladková hajtka) a dostal jsem i stoličku, která je dost pohodlná, žádná koženka a je se závitem. asi už budu pro bubny jezdit jenom do německa.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Artstar

Příspěvek od Medák »

Gratulace!
Taky jsem Espirity kupoval relativně nedávno (pár měsíců) v rozměrech 10,12,14,20 (fólie), tomy zavěšené na masivních stojanech, který jsem dostal k tomu, ve výborném stavu. Jsem s nima fakt hodně spokojený. Jsou dost basový, plný s výborným atakem. Navíc se mě líbí ty mušle - opravdu krásný a originální. Časem bych třeba rád pořídil i Artstary z javoru (nebo Artstar II), ale to je hudba budoucnosti - teď jsem spokojený :D
Virbl už jsem měl dřív a ten je taky dobrý!
Moc se mi nechce věřit tomu, že by Rockstary byly ze stejnýho dřeva, i když vyloučit se to nedá. Sice je to taky bříza/filip.mahagon, ale není dřevo jako dřevo.

Odpovědět

Zpět na „Tama“