Tama Imperialstar z 90. let

Odpovědět
vitek
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2005 19:17

Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od vitek »

Čau,
je výraznej (jakej?) rozdíl mezi Tama Imperialstar z devadesátých let a těch "nových"? Konkrétně se mi jedná o kopák. Myslíte si, že je lepší kopák Basix Custom nebo Imperialstar od Tamy (z těch devadesátek)?
Díky za odpověď?

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od kundulin »

vitek píše:Čau,
je výraznej (jakej?) rozdíl mezi Tama Imperialstar z devadesátých let a těch "nových"? Konkrétně se mi jedná o kopák. Myslíte si, že je lepší kopák Basix Custom nebo Imperialstar od Tamy (z těch devadesátek)?
Díky za odpověď?
Čau mylím že to tak zhruba vyjde na stejno :wink: s rozdílem bříza a topol :?:

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od Woody »

Já mam za to, že starý Imperialstary byly vyšší řada. Současný nahradily Swingstary, takže současný Imperialstar jsou nejnižší řada srovnatelná se Sonor 50x, Mapex Q apodobně. Zkus Googlit :wink: ale jinak máš všechno o současný Tamě tady: http://www.tamadrum.co.jp/world/distrib ... cezch.html

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od Koubas »

v 90. letech se Tama Imperialstar vůbec nevyráběly. Původní Imperialstary se vyráběly zhruba od roku 1973 do 1987, je to velice přibližně, určitě mě někdo opraví, každopádně na stránkách Tamy jsou lehce k nakouknutí historický katalogy. Ty dnešní a ty starý jsou výrazně jiný bubny, ty původní bych s basixem vůbec nesrovnával. Mimochodem na Imperialstary hrál třeba i Dave Grohl nebo Lars Ulrich, Stewart Copeland a mnoho dalších známých jmen. Dřív to byla špička (před 30 lety).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od Koubas »


vitek
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 lis 2005 19:17

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od vitek »

Díky za info!
To že jsou z devadesátých let mi bylo řečeno. Já historii jakýchkoliv bicích neovládám. Každopádně mě překvapilo, že ten kopák vůbec nemá úchyt na tomy (http://www.sferabubeniku.info/gallery/i ... ge_id=3107), kdežto ty v katalozích, co ste mi doporučili, ano.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od Koubas »

tak to třeba je od sady, kde byly velký tomy na samostatných stojanech, to se dělalo ke konci výroby, že tam byly velký hluboký tomy, to byly jediný imperialstary, co bych chtěl, ty měl právě třeba ten grohl (myslim, že i klip smells like teen spirit).

5RZ-12
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2009 00:13
Bydliště: Pr

Re: Tama Imperialstar z 90. let

Příspěvek od 5RZ-12 »

Grohl za dob nirvany flakal artstar co já vím ale nejspíš toho vystřídal více. V klipu smells like teen spirit určitě nehraje na tamy ale spíš bych to podle uchycení tomu tipnul na pearl.

Odpovědět

Zpět na „Tama“