RECORDING VS. MAPLE CUSTOM

Odpovědět
Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

RECORDING VS. MAPLE CUSTOM

Příspěvek od Hugo Bos »

mam na mysli YAMAHU RECORDING VS MAPLE CUSTOM.
Co by jste si vybrali??Tázám se těch,co slyšeli znají ví a mohou porovnávat....
Jakože maple custom absolute jsou tŘeba fajn,ale ja mam za to,že maple custom a recording jsou o něco malinko výš.....vim,že se asi těžko porovnává porsche a ferari..jestli teda si můžu dovolit toto přirovnání....ale i porsche či ferrari maji nějakou tu slabinku ..a věřim,že v určité lokalitĚ existuje větší počet řadíci se k jednomu či druhému,tak by mĚ zajimalo,jak je to tady...[/u]

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Už jen z obecné popularity a z referencí těch nejlepších hráčů bych asi upřednostnil ty Recordingy. Navíc jsou za fantastickou cenu a v pěkné barvě. Spousta lidí na ně dodnes hraje a hlavně nahrává, je to takový etalon.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Súhlasím s Radimom. Ani nie tak z dôvodu väčšej popularity medzi hráčmi, ako kvôli zvuku, kt. je mi bližši u Rec.custom. Pôsobí na mňa príjemnejšie a kompaktnejšie..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Sice jsem si nakonec koupil před rokem Maple Custom Absolute, ale kdyby se v té době naskytla za podobnou cenu i možnost Recording-ů, jdu raději do nich. Tím však nechci říct, že by ty javory byly "horší", jen prostě jiné. Kámoš měl donedávna Maple Custom, ty teď prodává a koupil si Recordingy.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

recordingy jsou moje vysnena souprava...

Peťas
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30 bře 2004 15:20

Příspěvek od Peťas »

Recordingy mám 2 roky a jsem s nima naprosto spokojený. Osvědčily se ve studiu i při živém hraní. Jediná jejich menší "nevýhoda" bych řekl je, že neozvučené hrají trochu "suše", ale už při malinkém přizvučení se výsledný efekt dost mění. Ale o tom už se tu 100x psalo. Tomy jsou myslím perfektní, kopák trošičku (při hraní rocku) zaostává, zaleží v jakém stylu se spíše pohybuješ, jsou to univerzální bubny a určitě zklamaný nebudeš. Na mapely jsem pakrkát hrál a osobně mě moc nenadchly, ale 1000lidí 1000 názorů.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Kdyby tu byl nekdo a mel zajem o jednu z techto souprav podle toho,kterou si vyberu(asi recordingy),tak bych Vam tu druhou vyhranou aukci prenechal

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Je to čistě subjektivní záležitost. Co jsem slyšel nedávno poprvé RC s yess ( http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-r ... 61776.html ), asi mám konečně favorita co se týče mojeho budoucího nástroje. Zkrátka to hraje jako kráva. Nádherný čistý rezonantní konkrétní tón. Můj bývalý učitel hraje na RC cca 15 let a chtěl si pořídit druhou soupravu, ať může mít jednu ve studiu postavenou a druhou cestovní v obalech. Zkoušel zkoušel a hádejte co si vybral? :mrgreen:
Maple se chovají hezky ve vyšší poloze ladění, hrál jsem všehovšudy na dvoje a tyhle hrály nádherně: http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-m ... 59138.html

Osobně bych šel do RC. Pokud ale ty RC nebereš, tak vážně uvažuji o tom, že bych prodal co jde a šel do nich... Jsou opravdu ok. :wink:

Hitman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2008 13:52

Re: RECORDING VS. MAPLE CUSTOM

Příspěvek od Hitman »

Na oficiálních stránkách Yamaha drums už nejsou Yamaha Maple Custom. Vypadá to, že je stihl stejný osud jako Beech Custom a přestali vyrábět. Ale u MC mě to teda fakt udivuje :shock:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: RECORDING VS. MAPLE CUSTOM

Příspěvek od myša »

Ano, je tomu skutečně tak. Nedávno to na Sféru psal Emil Frátrik - údajně se dají sehnat poslední kusy ze skladů a pak finíto. Moc to sice nechápu, ale je fakt, že většina lidí hraje na Maple Custom Absolute a ty Maple Customy se už asi moc neprodávaly, tak možná kvůli tomu to stopli.

Nicméně mě zaskočila ta zpráva ohledně těch Beech Custom - toho jsem si taky nevšimnul a je jich škoda, byly to sympatické bubny.

Onehdá jsem psal Emilovi poplašenou SZ a ptal se ho, zda se to netýká i Recording Customů, říkal, že zatím ne, ale stejně jsem se je rozhodl pro jistotu koupit, protože co kdyby - už na mne čekají v DC :lol: .

David Jaroš
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2010 03:16

Re: RECORDING VS. MAPLE CUSTOM

Příspěvek od David Jaroš »

Hm není to tak dlouho co jsem vyměnil Maple Custom Absolute za Beech Customy a musím říct že je to v podstatě skoro stejná kvalita.Co se týče Recordingů,nemám s nimi tolika zkušeností,leč jsem na ně párkrát nahrával a tam tedy zněly skvěle :wink: V podstatě dnes se dají pořídit Maple Custom za minimálně poloviční cenu jako před 9 lety kdy jsem si je kupoval já.Z předchozího příspěvku jsem tedy vyrozuměl že už se sady Beech nevyrábějí,mno to jsem tedy překvapen,protože zní super,zvlášť když je celý osadíte pískovejma blánama.Ale to je věc názoru.David

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“