YAMAHA Gigmaker

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od RadimCep »

Zdravím, byl jsem v hudebninách, měli tam YAMAHA Gigmaker, tak sem si na ně zahrál a dosti se mi líbil jejich zvuk. Doporučili by ste mi je ke koupi, nebo něco jiného. Prosím ne SONOR! Cena do 1500, bez činelů, ty mám doma Zildjiany. Díky

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od RadimCep »

Tak ta cena je do 15000 bez činelů... sem se upsal... :)

w!KING
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 07 lis 2007 12:29
Bydliště: Zábřeh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w!KING »

Zkus BASIX CUSTOM (jsou z břízy!) Mají super zvuk, jedinou nevýhodou je nic moc hardwer...Já jsem koupil TAMA IMPERIALSTAR - hrají docela dobře, hardwer maj v poho...NEBO ZKUS BAZAR (TAMA ROCKSTAR, možná obyč. Superstary...je toho hodně, jen čekat)
P.S. Proc nechceš SONORy??? Já myslím, že za to jsou asi nejlepší bicí v poměru cena/kvalita, navíc je to známá firma. jediný co se mi na nich moc nelíbí je hardwer - sice asi vydrží, ale i tak mi tamáckej sedí víc...Navíc nechápu, proč dávají třeba k SONORům 3007 takovou debilní šlapku, kterou pak musíš prodat, páč je úplně na nic...se koukni na hudebnibazar, každej týden aspoň 1.. :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

k sonorum 3007 se dava slapka z rady 400?? Ta teda podle me vubec debilni neni.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od RadimCep »

Desing, zvuk... Proto ne SONOR. TAMA je hodně dobrá, budu uvažovat.
Tak tu YAMAHU nedoporučite???
[/b]

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od drmr »

yamahadrummer píše:Desing, zvuk... Proto ne SONOR. TAMA je hodně dobrá, budu uvažovat.
Tak tu YAMAHU nedoporučite???
[/b]
Proti gustu žiadny dišputát, ale použiť ako argument "zvuk" u Sonoru ako dôvod k nekúpeniu sa mi zdá byť trošku out. :D Dizajn je iná vec, to by som ešte pochopil.. Ale keď tvrdíš, že Gigmaker sa Ti zvukovo líbí, tak fakt neviem. Už aj vytuningované Amati hrajú lepšie.. :D Basix Custom a Mapex v nižšších radách sú oproti tomu zvukovo profi bubny... Neviem či si mal možnosť priameho porovnania, ak nie, doporučujem. Gigmaker by som kúpil ak by to stálo nové 5 tisíc.. Väčšiu úžitkovú hodnotu to nemá.. Ale ako som už spomenul..proti gustu.. :)

Terrphis
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 led 2007 00:03
Bydliště: Lovosice

Příspěvek od Terrphis »

sonor si nekupujte,nehraje :D

2drmr:asi bys měl zahodit sqčka :)

sry tak repnu si,že.....

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od RadimCep »

Já vím že SONOR 1005/1007 a víš hraje dost dobře, ale řady 503/505/507 se mi prostě nelíbí. Ta YAMAHA mi přišla zvukově pěkná, byly na ní REMO Emperor + tuším Powerstroke 3 na BD. Na ten Basix sem se dnes díval na kytary.cz a nevypadal taky špatně. A u těch Mapex, jakou řadu ste měli na mysli.?

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

stačí se podívat na http://www.mapex.cz a porovnat svoje finanční možnosti s nabídkou a hned budeš vidět,kterou řadu vybrat :D Budou to nejspíš QRka
a ty modrý se mi taky líběj :P

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

ty QR nehrajou zas tak spatne, tomy me zas tak moc neuchvatily ( vymlaceny prevozky) ale kopak hral s prevozkama docela dobre. Bubinek se docela prosadil pri vysokym lazeni, stredni lazeni u takhle levnyho bubinku vetsinou ani nema smysl.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Mapex QR

Příspěvek od RadimCep »

Jak hraje ten kopák u Mapex QR 22x16? Není ta hloubka trochu málo? Není lepší 22x18?

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

myslím,že to už by jsi chtěl za ty peníze trochu moc a kromě toho,výše jmenovaná řada od Yamahy na tom není jinak :idea:
http://www.yamaha-europe.com/yamaha_eur ... index.html

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Mapex VX Standart Set

Příspěvek od RadimCep »

Tak bych zkusil Mapex VX Standart Set. Máte to někdo?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Já mám Včka...což je vlastně starší verze VX. Nemá ještě tomy s tím zavěšením za mušle, ale dřevo a Hw je defakto stejný. Absolutně si za ty prachy nemůžu stěžovat. Byli v akci, nový jsem je koupil myslím za 14 tisíc a hraje to úměrně, i naprůměrně té ceně. HW je komplet fajn, všechno drží a funguje jak má. Výtku mám snad jen k mechanice struníku, páč se docela povoluje a je tam neplynulý tah struníku, takže se to utahuje po skocích. A taky ke stoličce, která ale byla k sadě zdarma, takže co na to nadávat že... Je to takovej vikloun, člověk tam je jak na lodi. Ale zatím mám prdel celou...
Co se týče dřeva tak bych řekl jednoduše: "pohoda". Prostě za ty prachy nemůžeš čekat extra super čistej tón a ladění ve všech spektrech. Musíš najít tu polohu kde to hraje a nechat to už být. Větší průměry (kotel,kopák) je potřeba trošku přitlumit, páč ještě nejsem tak zdatnej ladič abych to natáhl tak že tam nebude to zlý přeznění.
Snare je sušší a tupější ale hraje normálně slušně...
Dohromady - do začátků i pro pokročilejší stádia super věc. Rozhodně neprohloupíš...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Mapex VX Standart Set

Příspěvek od RadimCep »

Jdu do nich. Mohl by jsi mi poslat nějakou hudebni nahrávku? Jaky máš rozměry, 22,12,13,16?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Nahrávku bohužel nemám, měl jsem kdysi stopu bicích z dema co jsme točili ale kdoví kde je...
Jinak,rozměry mám klasický 22,12,13,16 a snare 14.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Mapex VX Standart Set

Příspěvek od RadimCep »

Já bych si chtěl dokoupit ještě 14"x14" kotel, nevím proč, ale nějak mně to táhne... Nezkoušel jsi ho někdy?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Přímo Vx ani V ne. Ale slyšel jsem ho u M ek a to hrál pěkně. To už je ale jiná souprava...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

No nez si das doporadku vyber bicich, doporucoval bych ti aby sis udelal poradek v pouzivani barev pisma na tomto foru. To jak nam tu ukazujes baravne moznosti pisma je fakt desny !

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Barva písma...

Příspěvek od RadimCep »

OK, jen sem to chtěl vyzkoušet.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Mapex VX Standart Set

Příspěvek od RadimCep »

A v bubnech mám taky jasno, jdu do těch Mapexu + 14" kotlik. Nevíte někdo kde se to dá objednat?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

na mapex.cz budeš mít seznam všech prodejců, telefonních čísel na ně, webových stránek...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex VX Standart Set

Příspěvek od drmr »

yamahadrummer píše:A v bubnech mám taky jasno, jdu do těch Mapexu + 14" kotlik
..a možno by to pri tej príležitosti chcelo zmeniť nick na "mapexdrummer".. :D :D
(sorry za drobný OT)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

:)

Příspěvek od RadimCep »

Máš pravdu... :)

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA Gigmaker

Příspěvek od Pavlišta »

drmr píše: Proti gustu žiadny dišputát, ale použiť ako argument "zvuk" u Sonoru ako dôvod k nekúpeniu sa mi zdá byť trošku out. :D Dizajn je iná vec, to by som ešte pochopil.. Ale keď tvrdíš, že Gigmaker sa Ti zvukovo líbí, tak fakt neviem. Už aj vytuningované Amati hrajú lepšie.. :D Basix Custom a Mapex v nižšších radách sú oproti tomu zvukovo profi bubny... Neviem či si mal možnosť priameho porovnania, ak nie, doporučujem. Gigmaker by som kúpil ak by to stálo nové 5 tisíc.. Väčšiu úžitkovú hodnotu to nemá.. Ale ako som už spomenul..proti gustu.. :)
To drmr : To už je příliš ! Kolik Ti Franta platí za nestrannou a objektivní propagaci Sonorů ? Lidi nenechte se zblbnout. Levný sonory hrajou stejně ba i některé hůře než levné řady jiných značek. Nakonec to všechno dělají stejní Číňani ze stejných materiálů a přes všechny propagační letáky i stejnou technologií.. Záleží pak na úrovni výstupní kvality a ta se dost podle značek liší. Kupte si bicí , které se Vám líbí a které mají pro Vás a druh muziky kterou hrajete ten nejlepší zvuk. Ani levných Yamah se vůbec nebojte, sonoristé o nich šíří různé pomluvy a docela se jim to daří. Ale je to jen takový malý lokální úspěch. Všude ve světě je Yamaha válcuje ve všech kategoriích. Sice jako Sonor nechrlí nové modely každý rok ( kde nový model znamená novou tapetu kterou je korpus olepen) ale zato jsou její nové modely o něčem a pro konkrétní účel. Myslím si, že SCN a Tour Custom už jsou nástroje, s kterými na koncertech bohatě vystačíte i na prof.úrovni. Ale stejně tak Gretschema,Pearl, Premier,Tamou Superstar a Sonor Force 200x,3000x. Vše od 20-30 tisíc. Hlavně pořádný blány podle stylu muziky a nešetřit na činelech. Do studia už jsou lepší vyšší řady.

Emile, nechceš půjčit na kšeft pořádný Yamahy - třeba změníš názor a koupíš si je taky. Martin Vajgl dává na svých stránkách také rady méně zkušeným a šikovným, nicméně ačkoliv je firemní hráč Mapexu, dokáže radit nezaujatě. Od Tebe jsem jiný názor než kupte Sonory neslyšel..... To je láska až za hrob..., nebo je v tom něco jiného ?

Zamčeno

Zpět na „Yamaha“