YAMAHA system YESS

Odpovědět
ondra.adamovsky
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 dub 2008 13:23
Bydliště: Palackého 773, Stříbro

YAMAHA system YESS

Příspěvek od ondra.adamovsky »

Co říkáte na tenhle system??? asi bude hodne kvalitni, ale mne pripada takovej vachrlatej, ze se kazdou chvily utrhne :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od myša »

Je to naprosto spolehlivé a drží to neskutečně dobře - nebát se toho.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od RadimCep »

Je hodně kvalitní a rozhodně se neutrhne... :) Kamarád ho má na Oak Custom a prostě to drží...

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od homo.erectus »

Mám ho na svojich Oak Custom, a je to v pohode. Dubové bubny sú ťažké, ale YESS drží spoľahlivo. Keď som menil blany, tak som to preistotu zľahka dotiahol. Ale dotiahol som aj mušle a všetko železo na bubny prišrubované. :-)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od Slowmeda »

Já si při podobných otázkách řeknu, jak je to dlouho na trhu, kolik to má lidí, jak moc si stěžujou a výsledek je jasnej. Taky sem nad Yess xkrát uvažoval, že to nebude "ono" ale je to nesmysl. 8)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od tomcorn »

On tu obavu přikrmil i Dave Weckl, na několika akcích měl tu "volnou" část mountu mezi hnízdem a korpusem vypodloženou filcem, ale důvodem prý byla redukce rezonance, nikoliv nestabilita. Já bych se toho taky nebál.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od Hugo Bos »

Sám to mám a je to vpohodě....Dá se s tím trochu experimentovat - pokud prostrčíš trn natoli, že se dotkne těla korpusu(je tam filcová tečka,takŽe se nic nepoškrábe), tak bubnu vezmeš vůli a je na pevno při úderu. Pokud necháš trn tal 3-5mm od korpusu, při úderu dojde ke shoupnutí a rezonuje to jinak, je to na první poslech patrné nic se nijak neničí, nebo nic podobnýho a buben je relativně na volno...
Je to rozdil asi jako kotel na nožičkách a zavěšenej kotel...

homo.erectus
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 bře 2005 15:55
Bydliště: Bratislava

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od homo.erectus »

...ešte sa mi vidí, že systém YESS podporuje prirodzenú rezonanciu korpusov (viď melodický zvuk tomov YAMAHA všeobecne) napriek tomu (alebo vďaka tomu) že je to jednoducho navŕtané na tom SPRÁVNOM MIESTE do korpusu. Činel je tiež uchytený za vlastné telo, a zneje až až... :-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od tomcorn »

homo.erectus píše:...ešte sa mi vidí, že systém YESS podporuje prirodzenú rezonanciu korpusov (viď melodický zvuk tomov YAMAHA všeobecne) napriek tomu (alebo vďaka tomu) že je to jednoducho navŕtané na tom SPRÁVNOM MIESTE do korpusu. Činel je tiež uchytený za vlastné telo, a zneje až až... :-)
Pokud je to opravdu tak, jak Yamaha vysvětluje nové uchycení u PHX?????? Objevili "další SPRÁVNÉ MÍSTO"????
Obrázek

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od Koubas »

promiňte, ale já na "to správné místo" nevěřim. u různých značek si můžeš objednat korpus v různých hloubkách s rozdílem až několik palců a vůbec neřešej nějaký počty, větrání všude stejně. podle týhle teorie yamahy by se přece při rúzných hloubkách bubnu musely posunovat na to správný místo i mušle, ne?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od DUMP »

Taky mi to tak příde. Metoda na vypočítávání by měla vycházet z pětinovejch poměrů a jeslti sem to dobře pochopil, tak se to dál dělí na pětinu pětiny atd., což by mohlo jít do nekonečna a místo vrtání by v důsledku mohlo bejt kdekoliv.

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od sanch »

ono to neni z ty fotky dobre poznat, ale kdybys odstrojil mechaniku z celyho bubnu, tak uvidis, ze je ten buben opravdu navrtanej jenom v jednom miste (na obou stranach) po celym svym obvodu a v urcity vzdalenosti od okraje (jak musle tak i ten novej yess a dokonce i vetrani) ...jedinej rozdil mezi tim starym a novym je, ze to neni chyceny jenom nahore, ale i dole...ja na tuhle alchymii taky moc nejsem, ale kdyz jsem kupoval svy bubny, samozrejme jsem o tom dostal prednasku, a udajne je to misto v korpusu, ktery ma mit nejmensi vliv na prirozenou rezonanci tela bubnu...jinak yess mi slouzi od roku 2000 a nikdy jsem nemel zadny problem...ostatne jako celej hardware od yamahy.maximalni spokojenost :-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od Koubas »

je to ale všechno vrtaný ve stejný vzdálenosti od hrany - to znamená, že to neni vrtaný na každým bubnu v poměru k jeho velikosti, navíc jsou tam našroubovaný štítky a držák téčka atd. prostě yamaze stále nemohu uvěřit. i v souvislosti s těma štítkama se mi zdá spíš, že yamaha kecá, než že něco takovýho existuje, pokud tam klidně prdnou kousek plechu. existuje přece bezbolestnější řešení - žádnej štítek. tama na Starclassic maple a bubinga loga lakuje.

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

Re: YAMAHA system YESS

Příspěvek od sanch »

asi mas pravdu, ale ;-)...ty stitky sou privrtany tenouckym sroubem a navic na ten stitek neni vyvynutej zadnej tlak (tah) oproti tem trnum na musle, takze to bude ovlivnovat rezonanci asi minimalne....a treba ty starclassic sice maj logo tisteny, ale na kazdou musli dve diry v korpusu...kazdopadne, ty bubny hrajou dobre, misto nemisto :-)

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“