Yamaha Stage Cuostom Birch

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Bill »

Zdravim panove , mate nekdo zkusenosti s touhle soupravou?

http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-s ... 63463.html

Zajimalo by me jaky zvuk maji tyhle škopky oproti treba Force 3007 nebo Mapex Pro M ?
Kamarad zvazuje tuhle zajimavou volbu tak se mu snazim poradit...
Taky by ne zajimaly Superstary (ten novejsi model),jak stoji v pomeru k temhle bicim,jestli kdyz si na ne clovek zahraje zaroven,tak hned pozna levne bici... :?:
Diky vsem,klidne se rozepiste.... :wink:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Pavlišta »

Bill píše:Zdravim panove , mate nekdo zkusenosti s touhle soupravou?

http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-s ... 63463.html

Zajimalo by me jaky zvuk maji tyhle škopky oproti treba Force 3007 nebo Mapex Pro M ?
Kamarad zvazuje tuhle zajimavou volbu tak se mu snazim poradit...
Taky by ne zajimaly Superstary (ten novejsi model),jak stoji v pomeru k temhle bicim,jestli kdyz si na ne clovek zahraje zaroven,tak hned pozna levne bici... :?:
Diky vsem,klidne se rozepiste.... :wink:
Zkoušel jsem ji na Muzice - byla dokonce skoro naladěná (hrála na ně doprovodná kapela Sheenena) a zvuk s nataženými Emperor mne příjemně překvapil.Stejně tak bezvadný vzhed - lak, zpracování. Jako koncertní sadu bych ji bral všemi 10. Nevím, jestli ji můžeš srovnávat s javorovými Pro-M a 3007. Obě tyto značky mají stejné čínské korpusy a znějí podobně, ale jinak než tyto Yamahy. Mému uchu znějí tomy od Yamahy lépe.... A mohu potvrdit, že sada na Drumcenter v krásné cherry úpravě s 700 HW a 8" tomem navíc ZA 24 000,- je bomba .

Na Superstary jsem taky hrál, kopák a snare byly zajímavé, tomy mne zas tak nenadchly. Pokud chceš celobřezové bubny v kategorii do 25-30 000.- , vůbec neváhej.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od tomcorn »

Charakter břízy a javoru je dost jiný. Jinak doporučuji navštívit právě např. drumcenter, kde si můžeš tyto sady vedle sebe vyzkoušet.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše: ....Obě tyto značky mají stejné čínské korpusy....
Nemají, zjisti si nejdřív specifikace, než budeš někoho mystifikovat.
BTW, Yamahy stage custom birch se vyrábí taktéž v Číně.

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Bill »

tomcorn píše:Charakter břízy a javoru je dost jiný. Jinak doporučuji navštívit právě např. drumcenter, kde si můžeš tyto sady vedle sebe vyzkoušet.

Prave o tom uvazuji .... zkusit si omakat hned vedle sebe tyhle bici a hned zjistim jak pro sebe , tak pro kamarada , ktery material je memu uchu blizsi .... jeste uvazuji navstivit music-city....Nekde tady jsem cetl ze si tam clovek taky ledaco zkusi.Diky za info :wink:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Pavlišta »

tomcorn píše: Nemají, zjisti si nejdřív specifikace, než budeš někoho mystifikovat.
BTW, Yamahy stage custom birch se vyrábí taktéž v Číně.
To ano, ale ne ve stejné továrně jako Mapex a Sonor a i kdyby by byly nakrásně z materiálu stejného původu jako např M-Birch, Yamaha používá na výrobu korpusů jiný systém. A uveď se do klidu....,každý má právo říci svůj názor.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Benbuben »

Hláška typu 'uveď se do klidu', směrovaná na osobu, která napíše příspěvek naprosto věcně a klidně, spíš vypovídá o onom 'uklidňovateli'... A toho, že by tu někdo říkal, že se nesmí vyjadřovat vlastní názory, jsem si taky nevšiml. :)

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Daniel »

,,,toz ono ale napisat nieco o cinskych korpusoch a zabudnut spomenut ze z ciny su aj tie yamahy...navodzuje mylny dojem ze su odinakial...a mimochodom by ma fakt zaujimal nazor inych, pretoze uvazujem o sonoroch 3007...

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od Pavlišta »

Benbuben píše:Hláška typu 'uveď se do klidu', směrovaná na osobu, která napíše příspěvek naprosto věcně a klidně, spíš vypovídá o onom 'uklidňovateli'... A toho, že by tu někdo říkal, že se nesmí vyjadřovat vlastní názory, jsem si taky nevšiml. :)
Tato osoba startuje na první našlápnutí na jakkoukoli zmínku o kvalitách značky kterou prodává. Věcný a klidný příspěvek si představuji trochu jinak,kromě zpochybnění příbuznosti zmíněných korpusů a poučení o své neinformovanosti (Sonor 7mm,M...5,8mm ale stejný Tianti..-číňan s certifikátem 9001 :D - ) jsem se ani já a ani původní tazatel nic nedověděli. Jenom abych si to ujasnil - je tohle fórum pro bubeníky uživatele nebo prodejce bicích, kteří fórum využívají ke svým obchodním cílům ? Nevíte náhodou o českém bubenickém fóru, které vlivu distributorů zůstalo ušetřeno ? Musím říci, že si pročítám i zahraniční fóra a tam se s tímto jevem nesetkávám. Raději tedy zůstanu u nich.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše:To ano, ale ne ve stejné továrně jako Mapex a Sonor a i kdyby by byly nakrásně z materiálu stejného původu jako např M-Birch, Yamaha používá na výrobu korpusů jiný systém. A uveď se do klidu....,každý má právo říci svůj názor.
Tvůj názor, že je ti Yamaha bližší, přece vůbec nekomentuji. Ale tvé tvrzení, že 3007 a Pro M mají stejné korpusy není názor, ale lež. V klidu jsem celou dobu :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše:Tato osoba startuje na první našlápnutí na jakkoukoli zmínku o kvalitách značky kterou prodává. Věcný a klidný příspěvek si představuji trochu jinak,kromě zpochybnění příbuznosti zmíněných korpusů a poučení o své neinformovanosti (Sonor 7mm,M...5,8mm ale stejný Tianti..-číňan s certifikátem 9001 :D - ) jsem se ani já a ani původní tazatel nic nedověděli. Jenom abych si to ujasnil - je tohle fórum pro bubeníky uživatele nebo prodejce bicích, kteří fórum využívají ke svým obchodním cílům ? Nevíte náhodou o českém bubenickém fóru, které vlivu distributorů zůstalo ušetřeno ? Musím říci, že si pročítám i zahraniční fóra a tam se s tímto jevem nesetkávám. Raději tedy zůstanu u nich.
1. Já nestartuji, já pouze opravil tvou nepravdu o "stejnosti" korpusů.
2. Příbuznost korpusů jsem nezpochybnil, to sis opět vymyslel. Napsal jsi "stejné", nikoiv "příbuzné".
3. Když napíšeš nepravdu o značce, kterou zastupuji, nepřijde mi nic špatného na tom, že to zmíním, zabráním tím šíření fám.
4. Ty ses dozvěděl, že neznáš rozdíly mezi 3007 a Pro M, tazatel se dozvěděl, že ty řady nejsou podobného charakteru (ale spíš cenové hladiny, proto je asi srovnával) a že si je má raději vyzkoušet vedle sebe v jednom obchodě. To snad jako věcný příspevěk hodnotit lze.
5. Skoro každý zde je nějakým způsobem "chycen" nějakou značkou.... Mates Sonorem, Henricus DW/PDP, ty zase (IMO) nekriticky velebíš RMV.... Já mám alespoň pod jménem jasně napsáno, co dělám a nesnažím se vypadat jako nezaujatá osoba. Myslím, že v této debatě jsem psal naprosto věcně. Kdybych napsal "Pro M jsou lepší než ty Yamahy", bylo by to "využívání ke svým obchodním cílům". Jelikož jsem ale napsal, že 3007 a Pro M nemají stejné korpusy, je to něco jiného.

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Stage Cuostom Birch

Příspěvek od sedi »

Nevim jak Birch, ale Stage Custom Standard uz jsem nekolikrat otukaval. Hraji tu na sadu, co ma velke prumery (odhadem 22, 12, 13, 16). Ted tu ctu nekde na netu, ze to je mahagon s brezovym vrchem, natazene tu na tom maji evans EC2 http://www.evansdrumheads.com/EVAProductsDS.aspx?ID=13 a ten zvuk se mi moc libi. Rekl bych ze to odpovida tomu, co na DC pisi o Birch.

Nejake Superstary tu maji slozene jeste v rohu, ale to bude take asi starsi verze.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“