Yamaha Power V Special

Odpovědět
smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Yamaha Power V Special

Příspěvek od smurf »

Zdar všem Yamažistům. Co se týče tohoto výrobce, vyznám se spíš v motorkách :D .
Chtěl bych se proto zeptat na názor někoho, kdo měl tu čest se s tímto starším setem setkat. Myslíte, že má cenu to kupovat, nebo je to spíš srovnatelné s dnešními low-endy?
Scan 1 Brochure Yamaha Power V Special Jap.jpg

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Koubas »

já na ně docela hrál jednu chvíli, měl je kámoš přesně v tý červený barvě, hrálo to obstojně, asi bych si to koupil radši, než třeba exporty, nebo sonor 2005. určitě to má cenu kupovat, ale za peníze přiměřený dnešku a ne za peníze přiměřený původní ceně, přece jenom jsou to bubny z dob, kdy stávaly sonor force 2000 přes 50 litrů. já bych je ohodnotil tak na 13 tisíc i HW, možná míň. první majitel se ale bude těžko s takvou částkou smiřovat.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Pavlišta »

smurf píše:Zdar všem Yamažistům. Co se týče tohoto výrobce, vyznám se spíš v motorkách :D .
Chtěl bych se proto zeptat na názor někoho, kdo měl tu čest se s tímto starším setem setkat. Myslíte, že má cenu to kupovat, nebo je to spíš srovnatelné s dnešními low-endy?
Scan 1 Brochure Yamaha Power V Special Jap.jpg
Srovnávat s jinými značkami nebudu abych zase nenarazil - měl jsem je jeden čas vypůjčené, příjemný hutný tón, kvalitně zpracované ( Power V bylo údajně vyráběno v Anglii ) , nepovažoval bych je zrovna za low-end , spíše za soupravu na úrovni Stage Custom a slyšel jsem i názory, že jsou dokonce lepší. Otázka je cena ... Pokud by to mělo být více než 20 000,- šel bych raději do nových SC Birch za 24 000,-

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od tomcorn »

Za 11t je někdo nabízí na bazaru http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=23&t=7828
Počátkem 90 let to byly v ČR (spolu s Tama Rockstar - Japan) jedny z nejrozšířenějších (polo)profi bubnů mezi rockery.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Koubas »

jo, to je Alex, je to sympaťák, fanda do yamahy, přál bych mu, aby to za ty prachy prodal, ale bubny jsou dneska cenově jinde. vem si starej shell set za 11, HW set za 7 a virbl za 3 a jseš na ceně nových bubnů, který nebudou hrát hůř a vybereš si barvu, rozměry, značku...

jinak nevim, kde je pravda, ale jsou power v z japonska, který prej byly lepší, než ty z anglie, který se dělaly ve fabrice premier. já hrál teda na ty vyrobený v anglii, koupený ve švédsku, zvuk to byl pěknej hutnej, zpracování poctivý. pro mě je to sada, která právě třeba se sonor force 2000 dneska jetě tou kvalitou dokáže obstát, ale ty ceny jsou často přehnaný, protože za to lidi kdysi dali balík.

eště sem našel fotku sebe za těma yamahama, je to teda ten UK typ, nemá spojený mušle.
Přílohy
power v.jpg

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Lee »

to Koubas: zdravim!,sadu prodávám samozřejmě s origo bubínkem 14/6,5 kov.Myslím,že cena je hodně dobrá..jsou jako nový a zvuk je super.Jinak na tý fotce sedíš za soupravou Yamaha Power V -ta měla dělený mušle a asi i jiný dřevo.Power V special je s dlouhejma mušlema ala Recording custom,dělaly se dvě verze: Anglická(Premier) jak píšeš a Japonská(Yamaha).

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od raduz »

já je koupil loni pro žáka, stálo to s komplet hw(včetně židle)a sadou činelů meinl raker na 17litrů.(ani jeden škrábanec - měl je kluk v pokoji, vpodstatě na ně ani nehrál))hrajou velmi solidně

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od smurf »

raduz píše:já je koupil loni pro žáka, stálo to s komplet hw(včetně židle)a sadou činelů meinl raker na 17litrů.(ani jeden škrábanec - měl je kluk v pokoji, vpodstatě na ně ani nehrál))hrajou velmi solidně
No, a jak bys je hodnotil ve srovnání s fiberglassama? Tuším, že ty víš, oč jde, když je máš v profilu. Já teda mám tu dřevěnou verzi, jak se nakonec ukázalo, ale třeba pokud můžu soudit podle několika ukázek z you tube, zvukově jsou srovnatelné. A o zpracování není pochyb, dělaly se v jedné fabrice.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od smurf »

Jinak, bavíme se přesně o těch bicích z inzerátu (zdar Leee :wink: ). Ne že bych je hned kupoval, ale zaujaly mně. Jinak, když už tu padly Rockstary, co třeba srovnání Pover V kontra Rockstar?
Já měl ve zkušebně chvíli staré Rockstary, a zněly totálně sračkoidně, to za ně chtěl tenkrát týpek 25000! :shock: Kopák byl vystlaný dekama, a když se vytáhly, neměl žádný zvuk, totální h...o. Ve srovnání s mými Pearly, které jsem tenkrát nakonec pořídil to byl rozdíl asi jako mezi S 507 a SQ2........... (nebijte mňé, to bylo trochu s nadsázkou :P )
Nic proti Rockstarům teda, hrál jsem na ty poslední, co se dělaly, a velmi mě překvapily.

Lee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 úno 2008 22:08

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Lee »

:-),hele srovnával bych je s dobovejma bicíma Tama Rockstar pro(Japan).Jinak podle toho co píšeš musely mít nějaký shitový blány a ladění,páč i pozdější a dnešní Rockstary(Taiwan) nejsou určitě tak špatný.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od raduz »

smurf píše: No, a jak bys je hodnotil ve srovnání s fiberglassama? Tuším, že ty víš, oč jde, když je máš v profilu. Já teda mám tu dřevěnou verzi, jak se nakonec ukázalo, ale třeba pokud můžu soudit podle několika ukázek z you tube, zvukově jsou srovnatelné. A o zpracování není pochyb, dělaly se v jedné fabrice.
hele ty pearly mam hrozně rád, ale beru je jako něco hodně vintage (mam na tom pískový ludwig blány,naladěný víceméně na jazz)
ta yamaha ač má mnohem lepší hardware a modernější zvuk, je pro mě o kategorii níž(ale o kategorii vejš než třeba stage custom(ty předposlední..na poslední sem nehrál,tak nevim)

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od sanch »

tak jsem ty yamahy power-v koupil a jsou fakt v exeletnim stavu...hrajou hutne a to jsem je zatim jen tak bez lazeni ve zkusebne vopinkal ;-) ...dobrej kup :-) ...puvodne jsem je kupoval jenom na cviceni, ale jsem z nich tak unesenej, ze je asi budu muset obcas nekam vytahnout....90's rulezzz

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od jiricc »

Nejsou to ty samí co měl na začátku devadesátých let David Koller?Pak je prodal Smetáčkovi a ten je má v tom klipu Sbírka zvadlejch růží,ale to byly spíš Recordingy.Koller o tom psal v jenom z prvních čísel Muzikusu.Si je přivezl z Německa a na kopák už mu nezbyly prachy,tak hrál zatím na Amáťáckej.

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od sanch »

...ty byly cerny myslim, takovy ty co jsou na kazdym sesitu od veselyho..to budou recordingy...tohle je neco jinyho, ale za desitku luxus myslim....

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Kajda »

sanch píše:...ty byly cerny myslim, takovy ty co jsou na kazdym sesitu od veselyho..to budou recordingy...tohle je neco jinyho, ale za desitku luxus myslim....
To jsou ty, co máme ve škole, tam je to také focený. Kdyby je někdo prodával za desítku, tak je okamžitě bez váhání beru ( beze srandy ) :!:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Koubas »

vždyť se tady prodávaj za 7000...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Kajda »

Ty, co jsou v sešitech od Veselýho?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Koubas »

hele, tak je asi fakt koupil sanch, asi jsi tu o pár dní pozdě...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Kajda »

Já se ptám, jestli ty, co prodával Lee jsou stejný typ, jako ty na sešitech od Veselého ...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Slowmeda »

Kajda píše:Já se ptám, jestli ty, co prodával Lee jsou stejný typ, jako ty na sešitech od Veselého ...
Chápu to z textutak že na sešitech veselýho jsou recordingy, ty budou cenově spíš kolem 50 tis :cry:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Vojta Horák »

Slowmeda píše: Chápu to z textutak že na sešitech veselýho jsou recordingy, ty budou cenově spíš kolem 50 tis :cry:
já tomu teď teda rozumim starou <-> a i když jsem sprostej, tak je to pravda :)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Kajda »

Zmatek jsem v tom udělala já, blbě jsem pochopila Sanche
sanch píše:...ty byly cerny myslim, takovy ty co jsou na kazdym sesitu od veselyho..to budou recordingy...tohle je neco jinyho, ale za desitku luxus myslim....
Myslela jsem pak, že bych brala za desítku ty bubny ze sešitů Veselého a na to napsal Koubas, že se tady prodávají za 7 000,- :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Koubas »

no tak byly to bubny, jichž se týkal tenhle topic. ty recordingy se sem zamíchaly fakt blbě.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Power V Special

Příspěvek od Vojta Horák »

a už to zase chápu :)

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“