custom X custom absolute

Odpovědět
Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Hugo Bos »

Custom Absolute Noveau je už z názvu novější Řada, což ale automaticky neznamená, že je dražší.
Osobně některý bubínky od rekordingů se prodávaj za 400, 500 Euro coŽ je ranec jak kráva a taky to neni nejnovější řada....
Jeste ten nadpis- spravně by to bylo maple custom absolute x m.c. absolute Noveau
Maple custom a maple custom absolute sou jiné řady

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Pavlišta »

Kostka píše:Chtěl bych se přeptat, jak je to u Yamahy s těmito dvěma řadami. Napřed jsem si myslel, že Maple Custom Absolute Noveau je nejnovější, a tím jaksi vyšší řada než Maple Custom, jenže bubínky druhé z řad vyjdou podstatně dráž než v prvním případě... Jak to je, prosím?
Rozdíl mezi nimi je v tlouštce korpusu, Maple Custom Absolute mají 6-ti vrstvý korpus u TT a FT, Maple Custom 7-mi vrstvý. Kopák je u Absolute 7-mi vrstvý u Maple 10-ti vrstvý.
Maple mají mušle Gold. Absolute se dodávají po i po standardizovaných sadách a ve velkém výběru povrchů, Maple ve 4 barvách a pouze po jednotlivých bubnech.
Stejné je to mezi Absolute Birch a Recording - Recordingy se vyrábí ve 2 barvách a mají mušle přes celý korpus, Birch jsou tenčí a ....

Recordingy a Maple byli vždy o pár korun dražší než řada Absolute ( tedy nemyslím že podstatně, na kopáku za 34 000,- byl rozdíl 3 000,-) a než přišly PHX byly považovány za TOP řady YAMAHA. Já jsem osobně rozdíl ve zvuku nepoznal.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Pavlišta »

Kostka píše:Pavlišta: děkuju moc, tj. pro mě to znamená moc o tom nešpekulovat a soudit podle ucha.

Hugo: V tom případě jsem myslel rozdíl mezi Custom a Custom Absolute. Myslel jsem, že Absolute a Absolute Noveau je to samý. Takže je to ještě komplikovanější. Kdo se v tom má vyznat??
Jediný rozdíl mezi Absolute a Absolute Noveau je v tom, že Noveau mají lité ráfky a nové "zahakovací" mušle, a větší výběr povrchovek. Jestli je to tak podstatné vylepšení nevím, já používám ráfky dřevěné.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Hugo Bos »

Kostka píše:Pavlišta: děkuju moc, tj. pro mě to znamená moc o tom nešpekulovat a soudit podle ucha.

Hugo: V tom případě jsem myslel rozdíl mezi Custom a Custom Absolute. Myslel jsem, že Absolute a Absolute Noveau je to samý. Takže je to ještě komplikovanější. Kdo se v tom má vyznat??
Absoluty má např. Radim, poznáš to podle mušlí....Noveau krom toho, že mívají lité ráfky, mají vyhakovací mušle(absolute mam pocit nemaj) a dělají se i v jinych barvách...Maple custom mají klasické "zlaté" hranaté muŠle
Recordingy se dělají ve více než 2 barvách, je jich min. 5

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Pavlišta »

Hugo Bos píše: Absoluty má např. Radim, poznáš to podle mušlí....Noveau krom toho, že mívají lité ráfky, mají vyhakovací mušle(absolute mam pocit nemaj) a dělají se i v jinych barvách...Maple custom mají klasické "zlaté" hranaté muŠle
Recordingy se dělají ve více než 2 barvách, je jich min. 5
http://www.yamaha.com/drums/drumproduct ... TID=546749

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Hugo Bos »

Ok, tím pádem bíle, červené natošpak zelené recordingy vůbec neexistujou....
Jako načtený a přeložený to máš dobře

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od tomcorn »

Existují, ale vyrábí se už jen dvě barvy. Dříve si jich dělalo vícero - tak jsem to alespoň pochopil já. Tvoje formulace "Recordingy se dělají ve více než 2 barvách, je jich min. 5" se (díky použití přítomného času) stala zpochybnitelnou. Pokud se pletu, omlouvám se. 8)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od drmr »

Podľa mojich informácií priamo od zástupcu Yamahy sa výroba Maple Custom zastavila a skladom sú len naturálne a čierne - do vypredania zásob......

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Hugo Bos »

tomcorn píše:Existují, ale vyrábí se už jen dvě barvy. Dříve si jich dělalo vícero - tak jsem to alespoň pochopil já. Tvoje formulace "Recordingy se dělají ve více než 2 barvách, je jich min. 5" se (díky použití přítomného času) stala zpochybnitelnou. Pokud se pletu, omlouvám se. 8)
OK, vypekl sem sám sebe, omlouvám se - vyskytují se ve více barvách
Výraz "vyrábí se ve 2 barvách" mi přišel dost zavádějíc?, jelikož díky tomuto, by čitatel sféry mohl mit pocit, Že opravdový recordingy můžou být jenom černý, nebo cherry red...momentálnĚ se dají koupit i nové v různých barvách, ale vyrábí se barvy už jenom 2

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: custom X custom absolute

Příspěvek od Pavlišta »

Hugo Bos píše: OK, vypekl sem sám sebe, omlouvám se - vyskytují se ve více barvách
Výraz "vyrábí se ve 2 barvách" mi přišel dost zavádějíc?, jelikož díky tomuto, by čitatel sféry mohl mit pocit, Že opravdový recordingy můžou být jenom černý, nebo cherry red...momentálnĚ se dají koupit i nové v různých barvách, ale vyrábí se barvy už jenom 2
Tak na ebay.de a ebay.com lze nalézt "nové" Recordingy v barvě Orange Burst ,limitované série k 40 výročí v černé a zlaté perleti,malované s dřevěnými ráfky.... Objednat jdou od dovozce pouze v černé a cherry.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“