Yamaha Recording Custom

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Radim »

sasa píše:mě se pwrstrk3 nelíbí ani na virblu ani na tomech a už vůbec ne na kopáku, mám pocit že pak hraje jen ta blána a nic jinýho.
úplně stejný pocit mám třeba z toho emada :-) ale je pravda, že eq1 jsem ještě nezkoušel.
tu pwrstrk3 tlumím, ale jen trochu. mám tam kus tenkého molitanu, který zlehka doléhá na obě blány a před každým koncertem, než se jde zvučit, to jen upravím, aby nebyl našikmo. to zabere 5 vteřin.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od mirekhk »

Mě spíš vadí jak to zní na tomech........je to jak když "mlátíš do masa",ale je to čistě jen můj názor a určitě ho nikomu nevnucuji .

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od sasa »

s tim medicimbaloidním zvukem co psal dump uplně zkušenosti nemám - EQ1 je zkrátka koncentrovaná rána s pořádným atakem.
emad umí opravdu jen jeden zvuk, ale zase ho umí vcelku dobře, ale ne každýmu tenhle zvuk vyhovuje.
a tlumením se dá vyladit každá blána, já měl chvíli na peaveyích ambasador coated (už bohužel notně jetou, jen na zkoušku) a po chvíli laborování s tlumením, sem z ní dostal zvuk, kterej byl pro moje ucho 1000x přijatelnější než z powersračkostroka3 :-)
ale sto lidí sto chutí... :mrgreen:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Kulda »

to sasa: Nikdy neříkej nidky :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Slowmeda »

já mám eq1 na orionu a hraje podle mě taky líp než ten powerstroke, kterej tam byl z výroby. Měl jsem jí i na jinejch bubnech a nikdy nezklamala. Ty dírky po obvodě filtrujou pryč takový ty vyšší frekvence, takže kopáček je s ní proti powerstroke takovej víc hutnější do basů a zvuk je jakoby studiovější a míň mlaskavej a syrovej.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od ZRNO »

kdyby někdo chtěl EQ1 20" tak mam jednu na prodej a rád se jí zbavím nebo vyměním za PWS3 :-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od sasa »

já mám ale jenom osmnáctky a dva a dvacítky :D

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od sedi »


jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od jennydrums »

sedi píše:zacinam verit v lasku na 1. pohled :D
http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-r ... 65750.html
je to dobý set. Gratuluji ;)

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od sedi »

ba ne, toto pro me neni, jeste se toho musim mooc naucit, abych si neco takoveho zaslouzil ;)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Hugo Bos »

sedi píše:ba ne, toto pro me neni, jeste se toho musim mooc naucit, abych si neco takoveho zaslouzil ;)
Vo tom to není....abys tagle nehrál díky tomu celej život na basixy... člověk by si měl dopřát....

jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od jennydrums »

Kvalitní nástroj člověka inspiruje, dává mu více radosti z hraní. Kdybych to měl brát jak říkáš tak bych měl hrát na amátky.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »

Jak jsme se tady bavili o těch RC kopácích, tak jsem tady něco jen tak nabouchal (prosím nekamenovat za provedení, o všem vím :oops: ) - udělejte si obrázek sami, jestli se vám to líbí nebo ne. /Clear emad, EQ1 coated resonant, sejmuto Edirolem R-09/.
Přílohy
R09_0073.MP3
(6.69 MiB) Staženo 495 x

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »

Ta první ukázka je s mikrákem namířeným doprostřed hrací blány cca 1,5m od ní, tady tahle zachycuje celou soupravu seshora od hajtky. Laděno mám teď dost hluboko, neb poslední dobou trochu dvojšlapkuju a líbí se mi to tak. Diplomat Clear/Ambassador Coated.
Přílohy
R09_0075.MP3
(3.62 MiB) Staženo 482 x

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od pete77 »

no pěknej zvuk a krásně ti to hraje smekám!!

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Radim »

myša píše:Ta první ukázka je s mikrákem namířeným doprostřed hrací blány cca 1,5m od ní, tady tahle zachycuje celou soupravu seshora od hajtky. Laděno mám teď dost hluboko, neb poslední dobou trochu dvojšlapkuju a líbí se mi to tak. Diplomat Clear/Ambassador Coated.
Mně se to více líbí takhle, ale nejsem schopen posoudit samotnej šlapák, když byly obě verze zvučeny jinak. Tady má přirozenější zvuk, hezky zasazený do celkového zvuku soupravy. V předchozí ukázce šlapák dost čněl nad zbytkem.

Ale jinak ty bubny hrají celkově hezky, hlavně ty hlubší kotle jsou mazec! :-) Cos tam měl u toho za virbl?

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »

A jo - ono ta první snímá fakt jen ten šlapák. Druhá je pochopitelně přirozenější. Virbl Remo Master Touch s cca 5 let starýma blánama :-).

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Radim »

Já to říkám furt: blánu neměnit, dokud neproletí palička skrz :-) Zvuk nových se mi nikdy nelíbí. Ten virbl tady zní skvěle. Při osobním styku mi přišel dost divokej, ale to bude asi i mýma prackama :-)
A na tu dvojšlapku tam vyvádíš pěkné psí kusy, ty metalisto :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »

Já mám nové blány rád, ale kdo to má furt přezouvat :-). Já na ten Master Touch v podstatě jen cvičím doma v Opavě v té mojí kobce - a tam všecko zní tak nějak hodně. Vytáhl jsem ho někdy v tom říjnu s Prince Alfredo a všichni /včetně mě/ se divili, co to je za dělo. Měl jsem ho naladěný celkem vysoko a fakt to trhalo uši. Ale mám ten buben opravdu rád a před lety jsem ho koupil za 5000 i s obalem, no nekup to =)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Radim »

Ano, na ten zvuk virblu v Krnově na náměstí vzpomíná Vojtěch dodnes a vždy se mu při té vzpomínce spustí z uší krev :-)

No ale to jsme odbočili od Recordingů a od šlapáků.
Btw, mně se v poslední době hodně zalíbilo ladění šlapáku výše. Není to úplně našponované, ale ani povolené, tak něco mezi. Začíná už v tom ladění mít nějaký tón, který však zkrátím lehkým přitlumením. Zdá se mi, že tak šlapák lépe proleze kapelou a lépe se mi na to hraje (odraz). Na reggae to pak vždy trochu povolím, na jazzík zase přitáhnu, do folk-rocku to nechám tak nějak uprostřed. A Powerstroke3 funguje stále, do všeho a ve všech laděních :-)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Slowmeda »

Radim píše:Ano, na ten zvuk virblu v Krnově na náměstí vzpomíná Vojtěch dodnes a vždy se mu při té vzpomínce spustí z uší krev :-)

No ale to jsme odbočili od Recordingů a od šlapáků.
Btw, mně se v poslední době hodně zalíbilo ladění šlapáku výše. Není to úplně našponované, ale ani povolené, tak něco mezi. Začíná už v tom ladění mít nějaký tón, který však zkrátím lehkým přitlumením. Zdá se mi, že tak šlapák lépe proleze kapelou a lépe se mi na to hraje (odraz). Na reggae to pak vždy trochu povolím, na jazzík zase přitáhnu, do folk-rocku to nechám tak nějak uprostřed. A Powerstroke3 funguje stále, do všeho a ve všech laděních :-)
No já tenhle typ ladění používám universál, v podstatě ho naladím na první nejnižší tón a tam to nechám, na kopák to bývá vysoko, ale jak píše radim, tohle prostě leze skrz, ale především - má to tón, je to melodické, není to jen játro padlé na chodník. :wink: :wink:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Adrub »

Radime, to, jak jsi to měl nalazené v Chocni, tak ačkoli mám výhrady k yamaháckým kopákům, tak tam byl zvuk naprosto super a moc se mi líbil a, že by tomu chybělo nějaké basování se říct vůbec nedá :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od Radim »

V tý Chocni to bylo trochu umocněno akustikou toho prostoru. A na beateru jsem měl nátepníček (díky za tip, Grebe :-), aby to byl spíše tlumený, kulatý, basovější zvuk, než konkrétní prásknutí beateru o blánu :-)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »

To potítko na beateru je supr věc. No a k ladění - míval jsem šlapáky celkem vysoko, teď zase ladím níž. Asi se to postupně mění. Zvukaři jsou někdy naprosto unešeni zvukem zavřeného netlumeného 18x14, jindy zase nadávají a gatujou a gatujou. Nikdy se netrefíš do vkusu všem. Je ale fakt, že spousta profíků ladí malinko výš právě z důvodu prosazení se přes ostatní zvuky v kapele.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha Recording Custom

Příspěvek od myša »


Tenhle pán má moje sympatie!

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“