Catalina Maple Gretsch

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Benbuben píše:Já neměl ve spojení gretsch catalina birch a ritter junior žádnej problém, podobně jako doxa. Chce to trochu praxi a vědět kam šáhnout, pokud to tam chce člověk nacpat rychle, ale jinak se vejdou hezky. :)
jj dělají tu trochu větší - takže bych taky ani větší obaly nekupoval - nemá to smysl - když to tam vleze tak není důvod proč kupovat větší ....
ale na škodu to není :wink:

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

Pánové nekakejte mě....To su fakt jedinej, kdo s tím má problém?Neříkám,že je to pravidlo,ale já bych po této zkušenosti už radši vždycky kupoval větší...prostě se to může stát,že se nevejde :)

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

http://www.cmias.cz/index.php?apl=music ... 153&pd=775
...co říkáte na tohle?Výrobce je uvedená YAMAHA ale podle mne to sou WINGS, ale za ty prachy?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Hele, holky mi dycky řikaly, že je lepší dyž se tam vleze na těsno, než když by tam třeba plandal ze strany na stranu, to je značně nebezpečný... :D Leda to něčim vycpat, ale to považuju za podvod proti přírodě. :mrgreen:

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Benbuben píše:než když by tam třeba plandal ze strany na stranu...
Svata pravda, to je prej pak lepsi ho drzet pri strane! :-D

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

komasix píše:http://www.cmias.cz/index.php?apl=music ... 153&pd=775
...co říkáte na tohle?Výrobce je uvedená YAMAHA ale podle mne to sou WINGS, ale za ty prachy?
Presne ty sem koupil..
Sou to Wings..ale ne takovy jako ma treba mates..sou vosmeleny voproti tem co delali driv. Ale de to..
Nej vobaly sou asi ty ritter (ale ne junior!!) proste ty druhy (maj 20mm polstr a vuubec sou suupr! stojej jen 3 a puul..maj je treba v Akcentu..
Tyhle wings sou nic moc..serou me..ale cataliny tam dam v poho a jeste plandaj :wink:

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

2 komasix a ostatní koho to zajímá:
Tak sem v sobotu konečně pořádně pokřtil cataliny (sice bohužel v Lipovcu,za což sem se jim už předem omluvil) a musím žíct,že sem se málem počůral...srovnání s Pearl forum,který sem měl předtím nepřipadá v úvahu-je to prostě neporovnatelný...
Zkusil sem nechat převozní blány a asi takto: na přechodech se určtě ohřejou,ten zvuk mě baví, šlapáková je opravdu blatíčko,trochu sem měl strach abych se neproboural šlapkou až do bubnu a na šroťáku spíš horší průměr,ale s trochou pokroucení a lehkým zatlumením je i ta použitelná,ale vzhledem k předpokládané životnosti tak na max. tři týdny... Videjko sem bohužel zatím nepořídil.
Závěr: pro mě naprosto úžasný bicí, zvukově přesně tam,kde je chci mít a kam sem se dřív nemohl ani za nic dostat...A navíc vypadají krásně a voní :mrgreen:

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

Naprosto tě chápu a sdílim to s tebou.Ty bicí prostě hrajou dobře!!! a milujou mikrofony - hrozně dobře prolejzaj - moc se těšim až budu mít příležitost si je pořádně nasnímat a nahrát.

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

Jj, doufám, že v sobotu pořídím nahrávku aspoň audio,tak to sem pak mrsknu...Myslím,že sme koupili fakt dobře a taky doufám,že mám nadlouho vystaráno... :!: esi se teda nic nevy**re....to jediný mi trochu dělá starost - trvanlivost závitů atd....
Jinak požívám mikrofony Shure PG 56 na snare a přechody a PG 52 na šlapák a hraje to naprosto věrně - takovej zvuk jakej mám nahoře,tak přesně stejnej leze aji ven z beden..je to dobrá volba tyhle mikráky, myslím na všechny bicí. A s Catalinama si rozumí fakt dobře,jak říkáš..

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

Za ty prachy jsem nic lepšího zatím neviděl(a neslyšel)-hrajou fakt dost dobře

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ja uz bych si do nich taky rad pomalu trisknul-vseci o noch pejou ody a chvaly,tak sem na to zvedav... :arrow:

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

Chlapi, jednak za zkoušku nic nedáte a taky myslím,že s těmahle bicíma nikdo neprohloupí..Pokud mám srovnávat s tím na co sem kdy hrál, tak cenově srovnatelný Pearly exporty nebo premiery (nevím jaká to byla sada) si ani neškrtnou... Já nejsu nějak zvlášť schopnej ladič a navíc tam mám jen převozky,jak sem psal a myslím,že ten zvuk by nejden bicák uvítal... :!: tak, dost propagace :mrgreen: rozhodně kdo budete moct,tak je aspoň vyzkoušejte a písněte co vy na to,hlavně to chce co nejvíc zkoušeností s blánama a laděním (a tím pádem různejma zvukama), že ty bicí hrajou na tom se přece jednoznačně shodneme,že :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

¨jedina vec,ktera mi na nich trochu vadi,je prave ten javor,ale po zkusenostma,ze ne vsechny javorove bubny hrajou javorove,coz se mi v zasade nelibi,tak bych prave rad vedle sebe zkusil triskat do catalin birch,maple i ash:od zari budu studovat v praze-je v akcentu moznost si je odzkouset bez zpruzenych ksichtu prodavacu,jak se tady tenkrat resilo v jinem baliku?

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Je..ale mozna to bude do budoucna problem..birch se prestavaj (prestali) delat..a ash a maple maj ted na zavaznou objednavku..takze je tam mozna jen tezko potkame najedou pospolu..
ja se si do nich bouchnul uz driv (hned jak vylezly)..a nebyl sem na vetvi..ale varhanky na blanach nejni normalni stav zejo..ale uz z prvniho pohledu je patrnejsi, ze se muselo nekde setrit treba oproti birchum..
a birche hrajou :wink:
Taky bych je chtel slyset poradne nalazeny obuty treba do G2..

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

znovu sem se přesvědčil že v emperorech i se spodníma blánama gretsch hrajou parádně - doufam že to brzo budu moct pořádně nahrát a dam to sem. (G2 sou čirý dvouvrství evans?) V akcentu to fakt asi neklapne - dokonce na netu ještě neupravili že se přijímají závazné obědnávky na květen 2007. Přijde mi divný že se nesnaží to víc prodat nebo asi bude v něčem háček do toho asi nevidíme.

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

Tak cataliny k vidění a slyšení 10.7. v Rock Cafe akorad listek stoji asi 500,- :mrgreen:

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od 001 »

Chtěl bych se zeptat, jestli je vhodná volba pro Catalinu Maple zvolit blány Ambassadory (nebo emperory) nahoře a Remo Powersonic dole? Chtěl bych hrát jazz, blues, rock..

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od komasix »

Myslím že REMO PS neni resonanční blána. Mně se osvedčily jako hrací pinstripe (mají větší kulatější basy ale kratší dozvuk) a resonanční ambasador. Mluvím o tomech a kotlích. kopák je asi dost individuální hlavně jestli chceš hrát jazz. Ale na těch tomech mi to přijde hodně universální a lazením se dá udělat i pěknej melodickej zvuk

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od Kajda »

Na jazz a blues určitě ne pinstripe :wink:

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od 001 »

komasix píše:Myslím že REMO PS neni resonanční blána. Mně se osvedčily jako hrací pinstripe (mají větší kulatější basy ale kratší dozvuk) a resonanční ambasador. Mluvím o tomech a kotlích. kopák je asi dost individuální hlavně jestli chceš hrát jazz. Ale na těch tomech mi to přijde hodně universální a lazením se dá udělat i pěknej melodickej zvuk
Rozhodl jsem se pro PW3. Uvědomil jsem si, že v jazzu stejně moc kopák používat nebudu a na rock bude trojka fajn

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od 001 »

komasix píše:znovu sem se přesvědčil že v emperorech i se spodníma blánama gretsch hrajou parádně - doufam že to brzo budu moct pořádně nahrát a dam to sem. (G2 sou čirý dvouvrství evans?) V akcentu to fakt asi neklapne - dokonce na netu ještě neupravili že se přijímají závazné obědnávky na květen 2007. Přijde mi divný že se nesnaží to víc prodat nebo asi bude v něčem háček do toho asi nevidíme.
Až koupím blány ambassadory písek, emperor kotle a PW3dole, zkusím to sem pak hodit :wink:

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od 001 »

Koupil jsem na tuhle sestavu (10" 12" 14" 16" 22" 14") blány G1 coated - snare tomy, G2 coated - kotle a na kopák PW3.
Jako rezonanční jsem nechal původní.

Zpočátku jsem při ladění jen zkoušel co písková blána dělá, protože jsem měl písek poprvé. Pak jsem si každý zvlášt naladil aby to dobře znělo no a nakonec to doladit do sebe. Bez asistence klavíru jsem si naladil moje oblíbené intervaly - mezi tomy kvarta, mezi TT a 1.kotlem kvinta a mezi kotli další kvarta. Tím pádem 1. tom je oktáva k 1. kotli a 2. tom k 2. kotli.
Jako tóny mi vznikly - od zhora - gis 1, es 1, malé gis a malé es.

Ačkoli blány nejsou ještě vyhrané, už teď můžu říct že ten zvuk stojí za to. Virbl mám na podobném tónu jako první tom. Musel jsem si s tím chvíli hrát aby mi nechrastil struník, který si ještě dotlumuju kouskem tvrdšího papíru (tak že ho pod něj vkládám), protože nemám rád když moc chrastí. Snare zní skvěle i na krajích a jeho tón přes ráfek je požitek :twisted: . Naladil jsem ho dost vysoko takže krásně zpívá.

U tomů jsem neměl vůbec problém s přezníváním. Rezonanční mám téměř na stejném či trochu nižším tonu než hrací. Zpěvnost je fakt dobrá. I na těhlech levnějších bubnech je tón čistý, výrazný a teplý.

U kotlů jsem se trefil těmi dvojvrstými, chtěl jsem aby zůstaly hezky basové a to vyšlo. Problém s laděním mi ani zas tak nedělaly, jak už se to tu řešilo. Jen jsem se trochu zdržel u 14"ky, kde jsem musel trochu přitlumit rezonanční blánu, ta mi přeznívala vždycky a asi vždycky bude, nevím jestli je to dřevem tohohle jednoho bubnu nebo co.

PW3 ještě jí nemám vyhranou, ale i tak už se rýsuje krásný basový ton který nepřeznívá a není zbytečně výrazný, tak jsem si to představoval.

Bubny mám v rohu dřevěného podkroví, podlaha - parkety pod kobercem, na stěnách (sádrokarton a někde zdivo) deky. Místnost vcelku malá zařízená jako zkušebna asi 3m x8m, v takto upraveném prostoru to nezní špatně, i když se přidá basa, kytara i klavír, dřevěné podkroví dobře rezonuje, deky to chytaj, takže můžu hrát třeba i několik hodin bez špuntů v pohodě.

Myslím že pro tuhle soupravu jsou tyto blány ideální. Pro srovnání - těch 6 blan mě vyšlo v akcentu a PW3 z muzikeru asi na 2500Kč. :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od Kajda »

001 píše:Bez asistence klavíru jsem si naladil moje oblíbené intervaly - mezi tomy kvarta, mezi TT a 1.kotlem kvinta a mezi kotli další kvarta. Tím pádem 1. tom je oktáva k 1. kotli a 2. tom k 2. kotli.
Jako tóny mi vznikly - od zhora - gis 1, es 1, malé gis a malé es.
Teď budu hnidopišit :lol: ... es a gis není kvarta, nýbrž zvětšená tercie :wink: Správně jsi měl napsat dis a gis, když zmiňuješ kvartu :) :wink:

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od Stýv »

Konzervatoristka no :D

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od 001 »

Kajda píše: Teď budu hnidopišit :lol: ... es a gis není kvarta, nýbrž zvětšená tercie :wink: Správně jsi měl napsat dis a gis, když zmiňuješ kvartu :) :wink:

No jo enharmonická záměna :D , já sem myslel že se to tady neřeší, a přece se někdo najde komu to není jedno :P a je to dobře

Jen kdyby si tohle přečet můj učitel na klavír, stydím se :D

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“