Catalina Maple Gretsch

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja som inak pocul resp. cital taku famu, ze sonor vozi javor aj zo slovenska...
...ako ste tu uz napisali, neni javor ako javor, takze som ochotny uverit tomu, ze nejake tie trojtisicky su zo slovenskeho dreva...

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

No, já pokud vím, tak Sonory (konkrétně 3005) se nevyrábí nikde jinde než v Číně a samozřejmě z tamějšího dřeva, které prý je hodně dobré.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

R - stick píše:Takže kvalitu použitého materiálu na bicích poznáte hlavně podle jejich ceny.
Je to tak..Kvalitní bubny to nemůžou být :cry: protože ať by výrobci mohly dělat cokoli, na tu cenu by se nedostali. Nepomohly by jim ani převeliké série.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Myslím, že na tu cenu ty bubny mohou být dosti kvalitní, jelikož mam birche a jsem s nimi nad míru spokojen. Samozřejmě to asi nebude hrát jak renowny, protože ta cena se určitě někde projeví, ale zdaleka bych ty bubn nezatracoval, myslím, že by mohly celkem překvapit. No uvidíme, jestli je někdy v Akcentu třeba vystaví, pak teprve dojde na spolehlivé soudy... ;)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Gagarin píše:No, já pokud vím, tak Sonory (konkrétně 3005) se nevyrábí nikde jinde než v Číně a samozřejmě z tamějšího dřeva, které prý je hodně dobré.
Především je na něm dobrý, že sou vyráběný prakticky zadarmo.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...no tak sa ospravedlnujem, ale cital som to, sak to je jedno...kanadsky javor to neni a tym to pada...ale tie cataliny javorove by som si obuchol zas na druhej strane...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Možná by bylo zajímavý, kdyby sis vzpomněl, kdes to čet. Samotnýho by mě to zajímalo.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

začínám pomalu přemejšlet vo tom, že problémy se šméčkovým javorem jednou vyřeší dub nebo něco podobnýho, co všude roste stejný. zlatý bukový amátky :D

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...fakju: mam taky pocit ze to pisal jeden chalan na muziker forum, ze jeho sused vozi drevo pre sonor...

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Jooo... vypadají dobře a za tu cenu si myslím nebude potřeba se moc rozmýšlet, pochopitelně nebudou hrát jako javory za šedesát, ale myslím, že už samotným provedením strčí vpohodě do kapsy o třídu dražší bubny. Jenom by mi trochu vadilo, že nebudou k dodání s 8" TT, ale 16"FT. Co ty jasanový? Ty vás neberou... Mně by to bylo jedno, z čeho je to vyrobený, ale chtělo by vzýjemné porovnání.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

sak skuste napisat, jako to hra, ja to mam do prahy drobatko daleko, ale sak mozno keby stali za to, siel by som sa na ne kuknut, po lete budem asi uz amatky posuvat inemu stastnemu-prestastnemu bubenikovi - zaciatocnikovi, tak az ich niekto odskusate, piste, ci to stoji za to...
inak mne by vyhovovala viac ta sada s dvoma kotlami - ta javorova...
Naposledy upravil(a) drBambus dne 05 srp 2006 17:32, celkem upraveno 1 x.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

tak jsem byl dnes v akcentu a mají tam i Catalina Maple i Catalina Ash -
moje první dojmy jsou: oboje soupravy jsou za ty prachy naprosto luxusní!
kdybych srovnal obě dvě soupravičky, tak co se týká zpracování:
tam to není až tak růžový, třebas catalina birch má zpracování znatelně lepší už na pohled, ale jinak je to vcelku hodně pozitivní - tomy, ty se mi líbily moc- ash mají takový hustnější basovější zvuk a s pěknýma kulatýma středama opravdu hrají moc hezky až na ten malej tom tom, ten se mi zdál trochu hluchej - t ymaple hráli velice krásně fakt javorově, tvářilo se to opravdu dospěle a dřevo má opravdu hezkej zvuk, měl-li bych to srovnat s 3005 od sonorů, tak rozhodně tyhle gretsche se mi zdají být hezčí (až na to zpracování, to je sice dobrý, ale sonor má trošku bych řek lepší) - jinak co mě překvapilo, tak to sou hrany a struktura dřeva - hrany jsou lajdácký, né že by byly křivý, ale zdá se jakoby ty hrany byly udělaný nějakým tupějším nástrojem, takže jsou tam jakoby v překližce vykousaný kousky dřeva, nicméně na zvuk to nenechává žádnej zápor....
kopák jsme vyzkjoušel u těch ash, hraje a hraje opravdu velice šťavnatě a hezky ten javorovej kopák se mi tolik nelíbil, byl trochu průraznější a míň basovej, ale vcelku velice povedený - kresba dřeva u javoru je nádherná, opravdu to vypadalo moc hezky..
co se týká celkovýho zpracování, tak mi to příjde trošilinku eéé teď bych nehctěl nikoho urazit, trochu jakoby odfláklý, ale dal bych pinďoura na špalek, že to bude uplně krásně funkční - vezmu-li v úvahu, že na bubnech jsou převozky (opravdu převozky, žádný Evansy) a že nejsou naladěný, tak smekám před lidma z Gretsche, že dokážou vyrobit soupravu, který opravdu hraje a dokonce za pár korun...
obávám se, že za tyhle prachy neexistuje nic lepšího (ba dokonce v inzerátech jetý soupravy kolikrát takhle hrát nebudou)
mmjné- mají tam dvoje tama - jedny starclassicy birch/bubinga -nádhera prostě nádhera, ael v rohu si jen tak ležérně postávají Bubingy od Tamy za stoděvět... ležérně, jako ta nejlepší gejša, která ví, jak chlapovi pořádně zamotat hlavu - k týhle soupravě nemám slov - zpracování, vzhled, zvuk - naprostej vrchol, nic víc nic míň prostě nejvíc co sem kdy na českým krámě viděl........

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...hehe, dnes sa mi normalne prihodil sok...
...a to pozitivny a dokonca pri preberani vyplaty :D 8) 8) 8) 8)
...stastny som jak blcha...a preco to sem pisem???
...predsa ma to posuva blizsie k tym catalinkam javorovym:-)))
...mozno sa na nepredsa dam...este uvidim co kapela a ci vydrzim makat este cely august a potom hura rozmyslat, jako to z praglu dostanem na nase krasne slovensko:-)

Thom
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2006 23:53
Bydliště: Rožnov p. R., M. Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thom »

Zdravím..mám takovou otázečku,ale spíše obecnou.. Chtěl bych si koupit ty Cataliny Ash, ovšem nevím, co k tomu je za "železo"..? Nevíte někdo, co k tomu přesně je kromě holých bubnů a kování? Jestli je v ceně aspoň ten dvojitý Tomholder.. Ještě jsem žádné nové bicí nekupoval,tak nevím :cry:

Morbo
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 27 bře 2006 11:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbo »

Thom píše:Zdravím..mám takovou otázečku,ale spíše obecnou.. Chtěl bych si koupit ty Cataliny Ash, ovšem nevím, co k tomu je za "železo"..? Nevíte někdo, co k tomu přesně je kromě holých bubnů a kování? Jestli je v ceně aspoň ten dvojitý Tomholder.. Ještě jsem žádné nové bicí nekupoval,tak nevím :cry:
Pokud dobře chápu výraz "cena bez hardware", tak to znamená, že k tomu nebude NIC! Nejspíš k tomu bude potřeba nakoupit nějaký železo ideálně Gibraltar (kteréžto spolupracuje s Gretsch). Dohodni se s prodejcem.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

ale uchycení tomů tam rozhodně bude :) to už by byla krutost

Thom
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2006 23:53
Bydliště: Rožnov p. R., M. Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thom »

uchycení..myslíš teda Tomholder nebo uchycení tom-tomů pod ráfky systémem GTS?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

oboje

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

hej, myslim, ze tecko sa dava...aj tama by ho mala davat k supravam bez zeleza...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Téčka nebo clampy jsou standardní součástí gretschů, vyrábí je gretsch... Jinak se k tomu dá výhodně koupit HW gibraltar, různých řad (vřele doporučuji "šestkovou" řadu, je tak "akorát" (těžká/lehká, stabilní/labilní, drahá/levná) a nikdy jsem s ní neměl problém). Viz http://www.gretsch.cz.

Thom
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2006 23:53
Bydliště: Rožnov p. R., M. Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thom »

Už jsem se lekl,že budu muset přišetřit.. Díky chlapi :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Sice tady je balik Catalina, ale koukal jsem na web Arakainu a Doxa ma novy Gretsche...takze Gretschaci, muzete slintat :P
Přílohy
Doxa.jpg
Doxa.jpg (95.65 KiB) Zobrazeno 1684 x

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

To je nádhera... A ta loga vypadají hezky. Holt firemní hráč je firemní hráč, no... :) Doxa umí.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Renowny jsou Renowny, je to souprava jek do velikosti tak i kvality zvuku výborná.

Koukám Bene, že ráno jsi byl jako my ostatní a teď jsi už zelený, už jsi mezi vyvolenými :) ( tak Ti to slintání a korigování přece za něco stálo :wink: )
Naposledy upravil(a) Adrub dne 23 srp 2006 12:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

korigování

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“