Catalina Maple Gretsch

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

No já je mám doma (v paneláku) cca týdena eště sem řešil futrály, takže první velký hraní je čeká až v sobotu, tak potom snad budu moudřejší... Zkusil sem nechat převozky. Přechody mám naladěný C - E - Gis - C odspodu. Jinak plánuju nasadit remo emperor na přechody, mám s nima dobrou zkušenost (a tuším i na foru na drummerworldu je v souvislosti s těmahle bubnama probírali nejvíc). Na snare nejspíš ambasador a na šlapák přilípnu falam slam a myslím,že bude použitelnej i s převozkou. Po víkendu eště písnu co a jak.
Kterej hraje a kterej ne? no zdálo se mi,že pěkně rezonuje desítka tom,ale po mojí montáži GTSka (nebo jak se to sakra jmenuje) už to není tak slavný... :( dozvuk mám rád i kvůli zvučení takovej...střední ani ne krabice ale ani půlhodinový pooouuuuum. Jinak celkově k tomu ladění,desítku tom bych radši možná níž,ale to už bych asi nerozehrál 16ku kotel...ale ta moje záliba v nízkým zvuku je možná daná tím,že sem měl 12" 13" 16"..Jak říkám,uvidíme v sobotu a hlavně asi s pořádnejma blánama...kdyžtak taky napiš nějakou zkušenost ať si navzájem ušetříme práci. zatím zdar! zkusím taky pořídit nějaký videjko,ale za kvalitu neručím,stejně tak neslibuju,že se mi to sem podaří umístit :mrgreen:

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

Já sem osadil taky emperorem ale poměrně nutný je vymněnit i spodní blány - jsou křivý a moc nejdou naladit - já sem spíš pro to "tou" takže po našetření pujdou dolu diplomat.Blána na kopák asi taky moc slavná nebude je to takový bahno o který se nedá opřít. A teď pozor v jednom tě skutečně můžu ušetřit trápení a to je tvuj výše popisovanej problém s uchycenim tomů. Musiš napřed ty poloobruče přihnout na buben tak aby si lehce sedli na mušle jinak to dělá děsnej bordel při lazení!!! Ladil sem taky do tónů který mam někde napsaný ale po usazení blan sem doladil podle ucha ale sem spokojenej.Souhlasim že desítka hraje nejlíp - mam jí dost vysoko a mam to rád.Virbl nepoužívam. ...tak a ty mi poraď s futrálama...

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

Tak to já sem měl se spodníma blánama asi docela štěstí, křivá (ale zato fakt pořádně) je jen ta na 16"..Tu na šlapáku pořádně prověřím až na kšeftě,ale asi se tam teda taky moc neohřeje... Futrály sou kapitola sama pro sebe.. Na předchozí bubny sem měl normálně šitý Ritter (mají je skoror ve všech shopech) a byly to na přechody 12" 13" a 16" - do těch sem umístil 10" 12" a 14" a je to tak akorát (krom toho sem je eště lehce vypolstroval,sehnal sem ten matroš kterej tam cpou už při výrobě-taková jakási pěnovka). POZOR na sady futrálů,kdybys koupil 10" 12" 14",tak je myslím můžeš hodit dopryč, protože ty bubny tam i s tím GTSkem prostě nedáš. Myslím,že to tu někde psal Martin Vajgl- při tomhle uchycení futrály aspoň o dva palce větší... Navíc díky tomu,že mají kotle poměrně masivní ty držáky nožiček,tak je skoro nemožný dát 16"ku do 16"kovýho futrálu :shock: na to taky bacha! Jinak na tu 16"ku sem teda vyrobil jakž takž futrál z koberca,zase vyztužím tou pěnovkou no a na šlapák asi hardcase,i když za to chtějí fakt nekřesťanský prachy...

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

jen bych nekupoval na vibl tu ambasadorku, měl jsem ji tam asi tejden a hrůza teď je mám osazený tak jak to mám v profilu a paráda :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Chose..kdepak si vzal tu 13ku tom k tem Catalinam mejplovejm??
Ja myslel, ze se delaj je 10 12 14 16..a zadny skopky k tomu dokoupit nejdou..proste se nedelaj..tak jak je mozny ze mas tu 13ku?? :shock:

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Kulda píše:Chose..kdepak si vzal tu 13ku tom k tem Catalinam mejplovejm??
Ja myslel, ze se delaj je 10 12 14 16..a zadny skopky k tomu dokoupit nejdou..proste se nedelaj..tak jak je mozny ze mas tu 13ku?? :shock:
K maple se ted da dokoupit 8" a k ash zase 16", ale 13" urcite ne :) Zajda mluvi o futralech, ne o prechodu :wink:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

To je jednoduchej podfuk - není to maple, ale birch stejné barvy - no je trochu světleší - takže jsem to trochu nakombinoval - dá se to i docela sladit dohromady :wink: :)

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

To doxa: jinak to jsem ani nevěděl, že se dá dokoupit ta 8" - původně jsem chtěl koupit tu 13" renown - ale vlastně ani nevím proč jsem ju nesehnal - že by se nedělala stejná barva ?? Já už ani nevím.

Jinak nad tou 8" bych asi v budoucnu uvažoval - bylo by to asi lepší ladění než ta 13" - ale zase malinkatá osmička - nevím :oops:

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Chosé píše:To doxa: jinak to jsem ani nevěděl, že se dá dokoupit ta 8"
To je novinka, zacali to delat az letos. Myslim, ze maple 8" je za 3.000,-...

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

to by docela šlo ..... :wink: ale ten rozměr mě nějak neláká .... :?

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Chosé píše:to by docela šlo ..... :wink: ale ten rozměr mě nějak neláká .... :?
Me uz taky ne :D Ale kdyz se to treba nekomu libi... :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

aaaha..uz vidim na ty fotce ze to GTSko je jiny nez to maple/ash.. :wink:
Ja ted nedavno dokoupil 10ku tom ke svejm Birchum..skoda ze se prestavaj delat :(

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

doxa píše:Me uz taky ne :D Ale kdyz se to treba nekomu libi... :wink:
jj zatím si nechám tu 13"-ku - bude to tak lepší :D :D :D

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

Tak teda s těma futrálama by mně to asi nenapadlo - už sem ty rittery chtěl koupit (10-12-14). Teda nemyslim že by gretsche měli nák výrazně masivnější uchycení nožiček na kotli. O tom že se dá dokoupit osmička slyšim poprvé - na webu gretsch.cz ani zmínka (mimochodem celý jejich stránku mi nepřijdou zrovna narvaný informacema) Jaký ladíte intervaly mezi spodní a horní blánou na CM?... mimochodem snad jedinej problém mam s naprosto nepohyblivejma paměťovejma objímkama na držáku tomů. Jsem sám?

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Paměťový zámky mě dělaly problém jen jednou - než jsem je šroubovákem tochu roztáhl a rozhejbal .... :D

Jinak mě 14" a 16" kotle do obalů 14" 16" v pohodě vejdou - ale tomy podle rozměru ne-e

mám AXL-ka

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

AXL? to si kupoval sadu?kde a za kolik?sou v pohodě?

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

jsou v poho - prodávají je v drumshopu ..... z pár peněz .... :wink:

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

takže ty máš 14 a 16 od axla a vejdou se tam 14" a 16" kotle?ta čtrnáctka by měla bejt 14"x12 nebo 13 http://muzikant.cz/bici-5/axl-090dc14-1674.php
a na 10" a 12" tom bys mi doporučoval 12 a 13? a co kopák s nožičkama vejde? děkuju za odpověď

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

U kopáku bych pořádně zkontroloval hloubku,aby ten futrál nebyl na hloubku 16" ..ale to je možná zase jen případ těch Ritterů,tam se kopák 22x16" vešel tak akorát (skoro až těsně) aji průměrem aji hloubkou...ty Axly asi budou lepčejší,ale nevim...

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doxa »

Zajda píše:U kopáku bych pořádně zkontroloval hloubku,aby ten futrál nebyl na hloubku 16" ..ale to je možná zase jen případ těch Ritterů,tam se kopák 22x16" vešel tak akorát (skoro až těsně) aji průměrem aji hloubkou...ty Axly asi budou lepče" a nacpu je tam uplne v pohodejší,ale nevim...
Divny, mam obaly Ritter junior. Slapaky mam na 18", prumery obalu stejny jako prumery bubnu, cili 10" davam do 10" a vsechno se tam vejde. U tech tomu je to sice tesnejsi, ale jde to. Jinak takova finta na kotle: davam je tam vzhuru nohama. Je zbytecny cpat spodni cast s drzakama na nozicky celym futralem az dolu ;)

Zajda
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 23 led 2007 19:45
Bydliště: Blansko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajda »

2 Doxa: Tak to je sakra divný,protože mám taky futrály Ritter junior a konkrétně ten kotel (btw-napadlo mě dát ho tam hrací blánou dolů 8) ) tam jde nacpat jen s použitím docela nepříjemně velké síly. S bývalýma škopkama (Pearl forum) to bylo jen o málo lepší-kotel tesně (a to ty držáky nožiček byly oproti Catalinám poloviční!) a šlapák mocmoc těsně...
Asi nějaká švadlenka zrovna naměla svůj den,když šila tu sadu co mám já :mrgreen:

komasix
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02 dub 2007 20:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komasix »

Tak teď nevim... :neutral:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Takže soudruzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Né teď vážně - narveš to normálně so stejnejch rozměrů - tj. 10" do 10" obalu apod. a i kotle dávám pole rozměrů a žádnej problém nebyl a dokonce mám obal na kopák 22x16 a rvu tam v poho 22x18 :wink: takže pohodička. Jo a jedna taková perla - u některej obalů AXL je udávaná chybná hloubka - já jsem si s obavama objednal 16x15 obal (teď už to je v drumshopu opravený) a mám 16x16 a je tam ještě min. palec rezerva - takže tý hloubce obalu moc nevěřte .... 8) je to větší než udávají

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Ty rozměry jsou nepřesný i u jiných značek, třebas Wings udává 22x16 a kopák hloubky 18 se vešel vpoho nebo na tom 14x12 se vejde kotlík 14x14, bubínek 5,5 se vešel 6,5. Lepší větší než menší :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já neměl ve spojení gretsch catalina birch a ritter junior žádnej problém, podobně jako doxa. Chce to trochu praxi a vědět kam šáhnout, pokud to tam chce člověk nacpat rychle, ale jinak se vejdou hezky. :)

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“