Catalina Maple Gretsch

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Catalina Maple Gretsch

Příspěvek od sasa »

Hezký, jeden výrobce se pustil do výroby levné sady z javoru a všichni světoví výrobci nemůžou zůstat pozadu?

Myslím, že i R-Stick by měl jakožto dřev znalý člověk, udělat tak trochu osvětu pro nás kteří, když vidí napsáno javor, že si hned pomyslí - "hmm to bude hrát krásně, protože všichni slyšeli Starclassicy nebo Renowny, nebo nedej bože javorový DW, ale co tyhle levný sady? Co je to za dřevo? je to odněkud z ásie? nějaký dřevo ultrarychlevypěstovaný anabolikama, aby ten stometrovej javorovej strom za dva tejdny zase vyrost? může to mít ty "zvukový vlastnosti"? má to dřevo tu potřebnou hustotu, aby to hrálo? nebo celý tyhle kecy o tom, že vybíraj dřeva a pak z nich vyrobí bubny a ty pak testujou, jestli jsou na tom zvukově dobře nebo nejsou, nejsou to náhodou jen kecy? jak se tohle dělá - dělá se to stejně jako na řetězcích? zavolá se pěti výrobcům a řekne se jseš ochotgnej mi dát takovouhle cenu na úkor kvality a s tím, že pro tebe zajistím odbyt XXtisíce tun dřeva poi dobu dvou let, než zase vymyslím, že javor je vlastně sračka a mohla by bejt revoluce v kompozitních materiálech?.... jak to teda je??
(tím se nehodlám dotknout kvalit ani sonoru ani basixu a už vůbec ne Gretsche.... jen jsem prostě zvědavej....)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

hele, já čekal cenu kolem 30 tisíc za 5-ti místnou sadu, ale todle mi málem vypadly voči! :shock: 6 bubnů z javoru za 19 tisíc? to nemůže hrát. asi si vyjedu zejtra do akcentu.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Koubas píše:hele, já čekal cenu kolem 30 tisíc za 5-ti místnou sadu, ale todle mi málem vypadly voči! :shock: 6 bubnů z javoru za 19 tisíc? to nemůže hrát. asi si vyjedu zejtra do akcentu.
:shock: (sorry za spam)
To je nějaký levný. Bez HW nebo s HW?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Gretsche tradičně bez HW, to už bys chtěl za 19 tisíc moc, ale i tak asi nastane boom javorovejch škopků. já stejně nevěřim, že něco za takový peníze může hrát, i když to bude ze zlata, takže šetřim na starclassicy.

byl někdo v akcentu, jestli už jsou vystavený na prodejně?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja taky tomu neverim ze z toho leze zvuk jako z javorovy sady za 60 litru.
Kde by se ty prachy vzali ??? vzdyt napriklad mezi Sonor 3005 a S-class
je velkej cenovej rozdil. Ja v tom vidim marketingovy tahy. Proste rikam neni Javor jako Javor. Hikorovy palicky od Balbexu muzete mit za 230,-
a nebo taky za 100,- .
Takze veril bych ze zde muze byt rozdil mezi javorem a vyberovym drevem z javoru. Neni strom jako strom. Proc si tedy lidi co chteji zvuk
koupi drazsi soupravu kdyz by mohli mit levnejsi javorovou za 20 litru.
Co dela ten zvuk u drevenych nastroju ??? preci kvalita a zpracovani dreva. Kde usetrim 30 tacu ??? jedine na materialu. Marketingove ho udelam z javoru, kde vemu drevo III. jakosti, ojebu suseni a dalsi nakladne operace, ohnuto do oblouku hodim na to nalepku Full Maple a svet se posere. Takovej mladej bubenik na to uslysi. bude moci rikat mam celojavorovy bubny.
Mne osobne je jedno z ceho to je. Bud to hraje ze z toho seru a muze to byt treba z hoven, a nebo to nehraje a muze to byt treba ze zlata.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Tak jak říká Mates.
Si myslim, že to lepší než březový Cataliny nebude.

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

mates píše:... a muze to byt treba z hoven,...
...asi tak nějak...
A k tomu javoru,bude to i kus od kusu...jedno bude hrát líp,jedno bude hrát hůř,ikdyž to bude stejný buben pořád je to dřevo a to si většinou roste podle svého,aniž by tušilo zda roste pro párátko či buben...

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

to bude něco jako basixy, ale z javoru. také myslím, že není javor jak javor, ale lepší koupit soupravu za 20 tis. z javoru než za 20 tis. z lípy, mahagonu a různých překližek.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

to neni jistý, lípa za 20 tis. bude aspoň slušná lípa, kdežto tohle bude dřevo kdovíodkud. na světě je spoustu odrůd javoru, některý druhy nemusej mít požadovaný vlastnosti, můžou bejt ale sakra levný a můžeš použít název javor. schválně bych chtěl vidět kresbu toho dřeva.

Subversion
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 30 led 2006 02:34

Příspěvek od Subversion »

petr píše:to bude něco jako basixy, ale z javoru. také myslím, že není javor jak javor, ale lepší koupit soupravu za 20 tis. z javoru než za 20 tis. z lípy, mahagonu a různých překližek.
ani ne, zase to podla mna zavisi od spracovania

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

tak teď mi docvaklo, jak je na tom vlastně dolar, že dejme tomu s jistou dávkou odvahy by se daly začít vozit levný bubny, ale to by zase dolu muselo jít všechno. každopádně, když vezmete současnej kurz dolaru - 21,90 - a kolik stojí v USA třeba Pacifiky CX, co měl Saša, totiž 950 dolarů i s HW, dalo by se dojít k tomu, že Marcel začal cenovou revoluci a rozhodl se zničit PMC a Petrof a podobný hamižný dovozce.

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

tak to si nejsem jistej,příde mi,že Marcel je na koruny vydené nad rámec velmi opatrný...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je to jenom taková teorie toho, že ty bicí by nemusely bejt za jistejch okolností úplnej shit. nakonec to možná i bude srovnatelný s těma 3005, ale těžko říct. nicméně, někde už sem čet, že právě v Americe teď zažívaji boom tyhle nový značky a Tama a Pearl už dožívaji jenom z jejich jména, v Evropě to zatim dovozci nedovolej a ještě ždímou.

______________________________________________________________
zkouknul sem to a v USA stojí Cataliny javor 700 USD a březový 750 USD

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

no já měl MX pacificky a stáli mě 1150 USD protože to nejdřív museli dovést kámošovi do USA, a odtamtud to teprve posílal a navíc sem mu za to platil, protože to sraní s tím balením....
BTW Cataliny se dělaj i z Jasanu....no akdyž už jsme u těch dřev, tak nemůžu opomenout Atletovi Sonory, který sou z eéééééééé z čeho že sou? Sonory 2000?? z lípy? a hrajou pěkně, navíc Yamahy - se dělaj z lípy javoru a buku a břízy a vořechu a sou to ty vyšší řady a o žádný z těchle řad bych si nedovolil troufnout tvrdit, že nehrajou... je to divný, ale krom toho že na vobrázku ty Cataliny vypadaj moc hezky, tak by mě zajímalo jak to hraje...... zejtra du do akcentu.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Ad Javor - jak sasa psal, opravdu není javor, jako javor. Javoru se vyskytuje asi 120 základních druhů a dělí se na tvrdé a měkké javory. A tady je zásadní rozdíl, jaký firma použije na bubny materiál. Pokud nakoupí sajrajt, kterého se pilaři potřebují zbavit, pak bych uvedené ceně 19 tis věřil - by dokonce by se mi to zdálo dost nadsazené. Vtip je totiž v tom, že podle kresby nebo struktury dřeva to nelze poznat - jednotlivé druhy si jsou až děsivě podobné.

V tomto oboru totiž hodně dělá kvalita materiálu - vždyť javor (z převážné většiny kanadský) z tvrdých druhů se používá běžně na výrobu hudebních nástrojů. Takže bych klidně věřil tomu, že pokud chce někdo za javorové škopky 60 tis, pak jsou dělané z kvalitního tvrdého a výběrového rezonančního javoru, jehož cena skutečně odpovídá kvalitě.

Jen pro porovnání: prachsprostý smrk (javor nemohu srovnávat, protože ten se v takové kvalitě u nás prostě nevyskytuje) u nás stojí kolem 1200Kč/m3. Pokud budeme mít nároky na kvalitu, tak kulatina v 3A kvalitě už vyjde na 2800 ,- m3 loupačka (dělá se z ní kvalitní truhlářské řezivo) kolem 4500,-/m3 a rezonanční výřezy (desky klavírů) kolem 12000,-/m3 A to ještě není ta požadovaná kvalita - kdyby jsi chtěl rezonanci na výrobu houslí, zaplatíš za m3 kolem 25000 !!!! To samé máš i v javoru, akorát ty ceny jsou už někde jinde.

Kdybych např chtěl dělat bubny z našeho javoru, a odrbat kvalitu, tak se taky dostanu na nízké ceny - protože např u nás snadno dostupný klen nebo mléč je co se týče pevnosti naprostá sračka. Takže kvalitu použitého materiálu na bicích poznáte hlavně podle jejich ceny.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

nicméně to vypadá, že ta cena je ovlivněná současným kurzem dolaru, kdežto starší řady se drží zažitýho dolar = 30 korun. navíc, že je to 6-ti místná sada, to je jako zaváděcí akce, ten floor 16" je tam jenom do konce roku. nakonec to teda fakt bude asi něco na způsob sonor 3005, kde ten javor taky nebude tak kvalitní.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Byl jsem minulej týden ve středu v Akcentu a měli tam jen ty březový Cataliny.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

sasa píše:....no akdyž už jsme u těch dřev, tak nemůžu opomenout Atletovi Sonory, který sou z eéééééééé z čeho že sou? Sonory 2000?? z lípy? a hrajou pěkně.
Z toplaru (topol), saso

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

byl sem tam dneska a nejsou tam. chtěl sem si obouchnout nějakou tu čínu, ale měli tam asi dvě (jako tureckejch činelů tam maji ale požehnaně, ale ty nechci).

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 Koubas : myslim ze to prehanis- skus si obchodovat s necim jako jsou bubny v cechach- spis bych nadaval na pristup nez na cenu. To je jako nadavat na to ze preso v restauraci stoji 30 korun kdyz kafe samotny stoji 5.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no jako vzhledem k tomu kurzu dolaru si myslim, že nějaký věci by dolu jít měly... nemusí to bejt skokový zlevnění v řádu tisíců, ale nehlo se to léta ani o pár stovek.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Koubas: Ted je otazka ktere clanek v retezu za tohle muze. Ale co jsem videl ceniky PMC, tak to to asi zbyde na koncoveho prodejce

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já bych řekl, že právě PMC rejžuje docela dost, děkuju Marcelovi a Akcentu za to, že aspoň jednu sestavu nasadili za opravdu aktuální cenu. vono to ten trh trochu rozhejbe.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Ono to tobcas pomuze. Hlavne si nedokazu predstavit ze bych mel platit za spotrebni zbozi jako jsou palicky treba 320 .. brrr

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Taky sem dneska zavital do Akcentu..bohuzel no :( Ale prej jim uz prisli ty "novy" 96kovy Gibraltary, akorat jen ale 3 a v direct drivu..jeden uz prej prodali.
Jinak sem se ptal na ocekavani...nooo...prej si myslej, ze to bude stejny, mozna jeste lepsejsi nez 3005 :shock: Tak se nechame prekvapit.. :wink:
Asi pred mesicem sem koupil Catalina Birch, tak me to sakra zajiimaa co z toho poleze!! Ale pevne verim, ze Birch bude lepsi 8)

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“