Gretsch Catalina Ash

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Jenda »

Taky jsem se leknul, když jsem si kdysi koupil snare Gretsch Renown a na něm byl nápis Made in Thaiwan, ale v dnešní době už je téměř všechno made in východ.. :?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Adrub »

ZRNO píše:... SQ2 maj čínskou mechaniku :-D
Mates, kde jsi? :mrgreen:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od ZRNO »

Ja se v jejich řadách nevyznám, ale podle toho že Gretch firemňáci hrajou na renowny tak podle toho usuzuji že je to jejich nejvyšší řada ne? Tak tam si asi nějaky ulety dovolit nemůžou to je pravda.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od sasa »

sady gretschů jdou asi takhle nějak
blackhawkh, Catalina, renown, new classic, v doprodeji USA maple, pak USA Custom,.... oboje poslední jmenovaný jsou v cenách nad stolitrů a hrajou opravdu mohutně.... myslím že firemňáci hrajou na USA custom.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od tomcorn »

Doxa na hraje Renowny.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od ZRNO »

sasa píše: v doprodeji USA maple, pak USA Custom,....
to je myšleno úplně nebo v čr ? nebo jak to mam chápat?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od tomcorn »

Usa Maple byl vlastně takovej zúženej výber z USA custom, něco jako "standard" sety USA custom. Už to Gretsch nenabízí.

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Chosé »

Slowmeda píše:čeče na tvim místě bych asi volil jednu profi sadu, než dvě poloprofi, ale každej dle svého gusta ... ty bicí určitě pěkně hrajou

to je sice fakt, ale ve zkušebně je stejně kvůli velmi malému prostoru musím decentně utlumit, takže jde stejně zvuk trošku do pr... a jen čistě na koncíky to je už jedno (ještě bych se do nich zaposlouchal a přestal bych hrát, kdybych měl profi :) )
nevím - bicí zatím nějak moc neřeším spíš činely doplním :wink:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od sasa »

jo je to jak píše tom, no jinak doxa sice hraje na renowny, ale to je endorser pouze pro ČR čili v těchto maličkých končinách lokálního významu - "sponzorovaný" akcentem (myslím, že gretsch v USA nějaký endorserství v ČR neřeší, resp. divil bych se pokud ano...) , akcent podle mě drží jinou teorii o endorserství, moc nesponzoruje a nejspíš to nemá zapotřebí, což plně chápu.
taky se mi líbí teorie dodržení solidního obchodu, to je tak, že příklad: nakoupíš za dvacet dostaneš slevu 10%, a ne že někam dojdeš, prodávají za 50 protože seš pitomej inwalk (tedy lůzr z ulice) ale když seš kámoš prodám ti to za 25, což se tu děje a nemám to rád, proč bych ěml poslouchat že nějakej Venca dostal slevu 20 na stejný plechy který já koupil za plný????? ale to už sem krapet vodbočil...a asi to semkajc neptří mňo :-) to dělá ten rachmaninov, já už to nebudu poslouchat ten klavírrrrr..............

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od ZRNO »

je pravda že akcent přistupuje k endorserům uplně jinak než třeba mapex (fast) proto taky Klauda, Vajgl , Fenek, Břicháč, Konůpka hrají na Oriony (vajgl ma saturny) a ne na Pro M a to jsou taky jen "lokalní" a sponzorovaní dovozcem. Co se týče cen tak to co říkáš se děje všude a nejen v čr... Ale to je věc obchodníků jak Ti to prodaj.

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od doxa »

sasa píše:jo je to jak píše tom, no jinak doxa sice hraje na renowny, ale to je endorser pouze pro ČR čili v těchto maličkých končinách lokálního významu - "sponzorovaný" akcentem (myslím, že gretsch v USA nějaký endorserství v ČR neřeší, resp. divil bych se pokud ano...) to dělá ten rachmaninov, já už to nebudu poslouchat ten klavírrrrr..............
No vidis, a presto nemas pravdu :-) Sice se jim povedlo zkomolit moje jmeno i arakain, ale je to tam! ;-) http://www.doksansky.com/f_hraci-gretsch.jpg Abych predesel dalsim podobnym domenkam, tak tady je jeste odkaz na http://zildjian.com/EN-US/artists/artis ... istID=2989 a http://www.regaltip.com/artistroster.php?page=d

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od tomcorn »

Já si myslím, že fakt, že Doxův endorsement byl iniciován místním distributorem (což je ostatně více než pochopitelé), nijak nesnižuje "áčkovou" úroveň firemního hráčství. A pokud je spokojen se zvukem Renownů, pak nespekulujme nad důvody, proč zrovna nehraje na (třeba) USA Customy :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Slowmeda »

tomcorn píše:Já si myslím, že fakt, že Doxův endorsement byl iniciován místním distributorem (což je ostatně více než pochopitelé), nijak nesnižuje "áčkovou" úroveň firemního hráčství. A pokud je spokojen se zvukem Renownů, pak nespekulujme nad důvody, proč zrovna nehraje na (třeba) USA Customy :wink:
To je asi fakt, když to stačí a všichni sou spokojený (nejvíc asi ale pan Pražský), je nám po tom houby. Nakonec je lepší bejt aspoň ňákej firemňák a dostat aspoň něco, než mít holej zadek. :neutral:

doxa
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 28 srp 2003 16:09
Bydliště: Králův Dvůr, Křižatky
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od doxa »

Slowmeda píše: To je asi fakt, když to stačí a všichni sou spokojený (nejvíc asi ale pan Pražský), je nám po tom houby. Nakonec je lepší bejt aspoň ňákej firemňák a dostat aspoň něco, než mít holej zadek. :neutral:
No nevim, pro me rozhodne nejsou Renowny "aspon neco", ale kvalitni nastroj, kterej me bavi :wink: Nemel jsem zadnej duvod "urvat neco za kazdou cenu", kdyz mi doma lezi strarclassic maple :D

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od lukemo24 »

to doxa a nemohl by si mě je půjčit ? :D :D :D je škoda aby to leželo :D

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od ZRNO »

copak Lukemo ddrum neni to pravé ořechové?

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Rift »

ZRNO píše:copak Lukemo ddrum neni to pravé ořechové?
:lol: :lol: :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Koubas »

Ddrum jsou prostě jakási nová značka, na Starclassic nezpochybníš nic.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od lukemo24 »

Zrno ale je :D jedny bubingy od ddrum (špička) a pak moje lásky Tama starclassic, nebaví mě pořád balit a převážet jednu sadu, Tamy ale nejradši břízu a v bílé barvě, jako má můj vzor John Dolmayan 8) 8) to je sen :D ale Mapexy nějak ne a ne :D :D :D :D :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od tomcorn »

lukemo24 píše:Zrno ale je :D jedny bubingy od ddrum (špička) a pak moje lásky Tama starclassic, nebaví mě pořád balit a převážet jednu sadu, Tamy ale nejradši břízu a v bílé barvě, jako má můj vzor John Dolmayan 8) 8) to je sen :D ale Mapexy nějak ne a ne :D :D :D :D :D
Postavit ddrum (paradoxně zkratka Digital DRUMs :lol: ) bubinga vedle Tama starclassic bubinga bylo přesně to, co mi v dalším spojování slov "ddrum bubinga" a "špička" brání :wink:
Chápu, že je tam rozdíl i v ceně, ale nejen proto bych si termín "špička" schoval v případně bubingy právě k Tamě.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Slowmeda »

Koubas píše:Ddrum jsou prostě jakási nová značka, na Starclassic nezpochybníš nic.
Mě na nich třeba vodstávala folie (performer EFX) to přilepení měli fakt bídný, pak taky se nevejdou do žádných futrálů kvůli star-cast a u těch zavěšovacích parohů se taky odírala ta černá barva, zvuk nebyl špatnej, ale šli rychle z domu...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Koubas »

no jo, já myslel spíš ty Maply, ty jsou trochu jinde. ty Performery přece jenom nejsou ani tak drahý. to je samozřejmě neomlouvá, ale s folií se může stát cokoliv už jenom při špatným skladování v obchodě u jakýkoliv značky.

a co se týče těch Ddrum, v jednom anglickým eshopu je měli ve výprodeji za 1200 liber i s HW, za to si koupíš od Tamy kopák, nemá to cenu srovnávat. Ddrum jsou zajímavý levný bubny, při těch cenách je ale jasný, že někde šetřit musej, nejvíc ušetříš na zaměstnancích, na práci.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od lukemo24 »

Koubas což nás trápit nemusí pokud hrajou :D :D ale divný je že stagg nehraje :D tam dělaj jen za polívku a chleba ne? :D :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od Koubas »

Stagg bych úplně vynechával z konstruktivních debat... spíš sem vycházel z toho, že třeba u Gibsonu dokázali ztlačit ceny nejlevnějších modelů skoro o půlku jenom tim, že místo 24 vrstev ručně nanášenýho laku a mezitim ručního leštění jsou tam vrstvy 4. hraje to stejně.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Ash

Příspěvek od lukemo24 »

koubas a vo tom to je ne? :D ty staggy jsem tam hodil jen do placu :D to nopovažuju za bicí :D

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“