Gretsch Catalina Club Jazz

tommy h
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2009 15:15

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od tommy h »

M - birch hezke,ale nenasel jsem tam kopak o velikosti 18. Jinak mnel jsem moznost Gretche catalina jazz vyskouset , dokonce je ted objednavam u thomannna, kde vyjdou na neuveritelnych 13 a pul tacu. A to za ten javorovej kop. a mahagonovej zbytek stoji. Co si myslim ze nejslabsi z baterky je asi bubinek, ale uvidim az s klickou v ruce.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od tomcorn »

Jen pro upřesnění :mrgreen:
-M Birch jsou stará modelová řada a už se nedělají (ale 18" kopák v nabídce byl, tak jako je i u Meridianů birch)
-Každopádně nakonfigurovat set ve stejných rozměrech z březových Meridianů je dražší, než tenhle mahagonový komplet u Gretsche
-Pokud "ta sada od Thomanna" je tahle ( http://www.thomann.de/de/gretsch_ccj484 ... b_jazz.htm ), tak tam není javorový kopák, ale pouze jeho ráfky :wink:

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od Grocker »

Konkrétně s touhle sadou zkušenost nemám, takže se můj příspěvek do thohle fóra ani nehodí, ale ....

Mám od Gretsche Catalina maple (6ti dílná sada stála mírně pod 20 000,-)
Jsem s ní nad míru spokojen. Kupoval jsem podle recenze v Muzikusu, kde mezi sadami Gretsch do 20 000 a sadami jiných značek stejné cenové skupiny, shledali podstatný rozdíl a to ve prospěch Gretsch. Chtěl jsem u nás neotřelou značku s dobrým soundem a hlavně jsem nechtěl platit jen za značku. Vážne jsem spokojenej. Když někde na akcích hrál někdo na moje bicí, zatím mi je vždycky pochválil. (hrajeme pouze okresní přebor... občas krajskej)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od Slowmeda »

tommy h píše:M - birch hezke,ale nenasel jsem tam kopak o velikosti 18. Jinak mnel jsem moznost Gretche catalina jazz vyskouset , dokonce je ted objednavam u thomannna, kde vyjdou na neuveritelnych 13 a pul tacu. A to za ten javorovej kop. a mahagonovej zbytek stoji. Co si myslim ze nejslabsi z baterky je asi bubinek, ale uvidim az s klickou v ruce.
Jasně, samozřejmě sem myslel meridian birch (síla zvyku). Nabídka kopáku 18 tam je, když dáš položku jednotlivé bubny. Doporučené ceny na vebu Mapexu určitě každý prodejce sesadí, jde jen o to se zeptat, napsat mejl - domluvit se a nespekulovat. Možná bys byl překvapenej pozitivní cenou a servisem, než kupovat v zahraničí a podle všeho ještě nevíš pořádně co. Ale každýho věc.... :cry:

palka.vasek
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 28 čer 2009 14:42
Bydliště: Ostrava, Czech Republic

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od palka.vasek »

Tak mám ty Gretsch Catalina jazz doma a je to paráda ! Trochu si pohrát s laděním blan a hrajou hodně dobře ! :twisted:

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od Drumer »

palka.vasek píše:Tak mám ty Gretsch Catalina jazz doma a je to paráda ! Trochu si pohrát s laděním blan a hrajou hodně dobře ! :twisted:
To je fajn :) Jak bylo ve zkoušce v Kopru? :)

bubenblazen
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04 srp 2009 11:38

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od bubenblazen »

Hustý. Takže bys je nepřirovnal k paštikám? Aspiku? Či vepřový hlavě? :?

palka.vasek
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 28 čer 2009 14:42
Bydliště: Ostrava, Czech Republic

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od palka.vasek »

bubenblazen píše:Hustý. Takže bys je nepřirovnal k paštikám? Aspiku? Či vepřový hlavě? :?
Ani náhodou :) pokud chceš rockový zvuk kopáku, tak je to to pravé, a tomy a snare, které mají už z továrny blány Evans G1 jsou v pohodě. Snare podle očekávání trochu zaostává za soupravou ale i tak není vubec špatný.

Dirter
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2009 12:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od Dirter »

No ja jsem koupil ted z druhé ruky starší model této soupravy ještě s kopákem 18x 16 jinak zbytek klasika a uplně vynikajicí zvuk a to hraji death grind tak na pódiu tyhle bubny rozhodně nezaniknou nejsou tak hlasité ale po nazvučení je to absolutní peklo jinak je to dřevo mahagon a 30% javoru ale stejně je to krásná souprava. BTW pro zvukaře je to krása zvučit menší průměry se dobře ladí a zvučí;)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od Slowmeda »

Rocková muzika většinou snese horší zvuk než jiné styly, myslím jak jazz, blues, latina funky.... Proto přirovnání, že je souprava s rockovým zvukem vynikající, pro mě není přiliš platné. Samozřejmě vím o jaké se bavíme cenové skupině, že člověk nemuže chtít extra voňavej zvuk a kor z filipínského mahagonu, který z běžných dřev pro výrobu bubnů je podle mě nejméně vhodné (pro výrobce velmi laciné, ale to je jiná hra). Pokud mám nějaké drobné zkušenost, musím říct že bubny z lipového dřeva znějí tak nějak plnějc a méně ostře, než mahagon. Možná touhle vlastností, kdy bubny jakoby hřmějí s vysokými tóny vás zaujaly, je to asi otázka vkusu. Já v tom zvuku cítím lacinost a sprostotu, která se třeba dobře prosazuje ve zkreslených kytarách ale jinak moc nelahodí. Rozměrově je tedy sada na jazz, zvukově na rock, není to trochu paradox?

palka.vasek
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 28 čer 2009 14:42
Bydliště: Ostrava, Czech Republic

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od palka.vasek »

Slowmeda píše:Rocková muzika většinou snese horší zvuk než jiné styly, myslím jak jazz, blues, latina funky.... Proto přirovnání, že je souprava s rockovým zvukem vynikající, pro mě není přiliš platné. Samozřejmě vím o jaké se bavíme cenové skupině, že člověk nemuže chtít extra voňavej zvuk a kor z filipínského mahagonu, který z běžných dřev pro výrobu bubnů je podle mě nejméně vhodné (pro výrobce velmi laciné, ale to je jiná hra). Pokud mám nějaké drobné zkušenost, musím říct že bubny z lipového dřeva znějí tak nějak plnějc a méně ostře, než mahagon. Možná touhle vlastností, kdy bubny jakoby hřmějí s vysokými tóny vás zaujaly, je to asi otázka vkusu. Já v tom zvuku cítím lacinost a sprostotu, která se třeba dobře prosazuje ve zkreslených kytarách ale jinak moc nelahodí. Rozměrově je tedy sada na jazz, zvukově na rock, není to trochu paradox?
Dal jsem tam ted blány REMO Ambassador ( včetně bass bubnu ). Bass buben jsem zatlumil ( na obě blány jsem dal zevnitř pásku filce ) a obě blány ( hrací asi o pulton výš ) jsem naladil docela vysoko a jsem s tím spokojený. Tomy mám taky vysoko a není to špatné. Hraju jazz, swing, latin ...... v big bandy a v triu a jsou to fakt dobré škopky - navíc poměr cena / kvalita ......

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Gretsch Catalina Club Jazz

Příspěvek od arno »

Zrovna dnes jsem je našel na ebay.co.uk, to ještě byly za vyvolávcí cenu 0,01, ale už jsou tam další příhozy.

http://cgi.ebay.co.uk/Vintage-Style-Gre ... ussions_MJ?

Má tam i zajímavé vintage kousky.
Jsem zvědavý na konečné ceny.
Sám jsem si přihodil na můj obor - ladicí vintage klíč Trixon

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“