gretsh blackhawk?

Odpovědět
doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

gretsh blackhawk?

Příspěvek od doudleba »

chtel bych se zeptat na vas nazor na gretsh blackhawk? Docela uvazuji o koupi.i

Jonas
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20 srp 2005 13:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonas »

Nerad to říkám, ale zkus hledat a určitě najdeš to cos hledal :wink:

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Do téhle série Gretschů bych rozhodně nešel, to rasi Sonory 1005 příp. 2005.
Jo a gretsche jsou bez HW za nějakkých 16 000,- + HW minimálně 8 000,-. To radší ty Sonory :wink:

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Bloksic: a za kolik sou ty Sonory 1005 nebo 2005?

gudrum
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 17 dub 2005 23:53
Bydliště: Šilheřovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gudrum »

kluci, ta cena Blackhawků je 16580,- kč včetně HW

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Blackhawky jsou v hudebce, kam se stále chodím vzdělávat... A osobně si myslím, že za tu cenu lepší nový bubny i s hw neseženeš. Tomy zněj celkem pěkně, kopák ujde, jenom virbl je dost nevýraznej. Hw z tý řady je sice lehkej, ale neni to žádnej noname z číny (je to totiž gibraltar z taiwanu :lol: ).

Ale jinak doporučuju našetřit o něco víc na něco lepšího, jestli to s bubnama myslíš vážně.

Sonor 1005 nesahá Blackhawkům po kotníky.

p.s.: Je to jenom můj názor, nejlepší máš zajít si do nějakýho krámu a vyzkoušet si, co se Ti líbí (vzhledem k ceně) nejvíc... ;)

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

za 16500 sou ty horší black hawk, to je na úrovni basix classic, za 24 s HW sou ty EX nebo jak, ty maj lepší uchycení, lepší folii, lepší HW, líp vypadaj, líp hrajou...

fada
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 26 zář 2005 15:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od fada »

gudrum píše:kluci, ta cena Blackhawků je 16580,- kč včetně HW
blbost v Akcentu je maj asi za 20 000Kc s hardware

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

16580,- BEZ DPH
16580*1,19=19370,2,- s DPH, to by mohlo vycházet, ne? :-)

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

můžeš mít hardware řady 4000, kterej je fakt ubohej a stojí 4500, nebo hardware řady 5000, kterej je k sadě doporučenej a stojí asi 7500 (a stojí za to).

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od VladikS »

Po delší době musim napsat zkušenost s touhle sadou.

Po vybalení před rokem a půl vypadalo všechno skvěle. Časem jsem se přesvědčil, že to i na cenu poměrně dobře hraje - teda hlavně tomy a kopák, virbl nic extra. Problém je s hardwarem. Čekal jsem lecos, ale za ten rok a půl se poničilo skoro všechno co se dalo. Stojan na snare má naprosto idiotsky provedený utahování nohou, takže mám stržený už asi tři šrouby. Tohle jsem vyřešil pomocí stahovacího pásku http://www.flux-cerpadla.cz/images/prod ... 913167.jpg takže to makalo chvíli dál, ale nakonec se stojan zlomil v místě kloubu! Kloub je totiž dutej a kolem šroubu se vylomil kus materiálu! Podobně dopadla šibenice. Zlomila se těsně pod kloubem, kde se naklání ramínko, přitom na ní byl pověšenej jen 16" crash! TO jsem vůbec nechápal jak můžou vyrobit stojan kterej se zlomí. Nakonec se rozdrtila objímka, která drží nastavení nohy od kopáku - furt to nedrželo tak jsem utahoval až se objímka rozpadla.

No pokud se to dobře naladí, tak hrajou až na virbl nadprůměrně. Pokud by se netahaly po koncertech tak by to bylo možná OK, ale jinak se hardware sype. Oproti hw u sonoru 50x je to děs.

slainte
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2011 00:07

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od slainte »

Bohužel poslední řada Blackhawk má upravený hardware řady 4000 a to je shit. Na straně druhé, když budu objektivní, musím se zkusit vžít i do situace výrobce. Ještě před pěti lety ta souprava stála okolo 16.000 bez hardware. A leckdo (i zde na fóru) prskal, že je to hrozně drahé a že si raději koupí něco z nejnižší řady Sonorů nebo Mapexů (čili čínský šmejd, co by třeba mně nesměl přes práh), protože je dostupnější. A to nemluvím o bohužel stále větší řadě lidí, kteří bez mrknutí koupí Basix, protože si někde na e-shopu přečtou, že je to souprava, která má (za celkovou cenu 8 litrů!) výborný poměr cena/výkon nebo že tato „Sada nabízí vynikající stojany na činely“ (citováno z Musiccity – wow! Když odhadnu, že výrobní cena bubnů i v Číně musí být včetně dopravy a cel nejméně 4500, jaký vynikající hardware se proboha dá vyrobit za zbylých 1500 Kč? Vždyť za to bych tady v železářství nekoupil ani ty trubky.). Z vlastní zkušenosti vím, že Gretsch Blackhawk s hardwarem vyšší řady Gibraltar 5000 hrál na danou cenu dobře a sloužil léta a léta bez jediné chybičky či poruchy na bubnech i hardware. Ale to byla investice za cca 19 tisíc. Dnes i pod konkurenčním tlakem těch čínských šmejdů stojí Gretch Blackhawk (samozřejmě také vyráběn v Asii, to je jasné, ale aspon je to Malajsie s trochu lepší kvalitativní pověstí) u dovozce necelých 14 tisíc, ale včetně hardware (viz http://www.bici.cz/Bici/Bici-soupravy/B ... -E825H2-LB). A zase se najdou nespokojení bubeníci, že je to nekvalitní. Ale co mají u Gretschů dělat? Za šestnáct tisíc to bez hardware neprodají a za čtrnáct s hardware je k tomu opravdu jen ten nejlevnější hardware. Přitom jsem si nové Blackhawky v krámě pro zajímavost vyzkoušel a souhlasím s tím, že hardware je ostuda, ale bicí jsou na tu cenu velmi dobré a přinejmenším srovnatelné (dle mého o trochu lepší) s podobnou cenovou kategorií třeba u Tamy. Slušné tomy, snare je sice jen základní, ale pro začátek vystačí, korpusy, ráfky, kování, vše je slušně dílensky zpracované a ani to nevypadá nijak lacině. A jsou to bicí pro začínajícího bubeníka, na náročnější turné to určitě není. Na náročnější provoz bych v každém případě volil výbavu přinejmenší za dvacet litrů. Pamětníci vědí, že Amátky stávaly 6 tisíc v době, kdy se vydělávalo 2 litry měsíčně, takže prakticky jediná tehdy dostupná bicí souprava stála 3 měsíční platy. Dnes si koupíš 3 soupravy za jeden plat, ale holt je to více méně krátkodobé zboží. Pokud dáš za bicí tři měsíční platy, tak už se nespleteš, ať koupíš na trhu téměř cokoliv, třeba Pearl Master, Gretsch Renown, DW Collector, to jsou sady, které budou hrát jako blázen a klidně po celou kariéru...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od Slowmeda »

No konkurence je holt zlá věc, proto chápu popis mapexů jako čínských šmejdu za popudlivost, která vypadá skoro na prodejce z Akcentu (bohužel nikdo jiný Gretsche v ČR neprodává, což je zřejmá firemní politika Akcentu, který se nechce dělit o marži s disributorem. Každopádně to je jeho věc, my spotřebitelé na to můžeme mít akorát tak vlastní názor). Předchozí příspěvek mě pobavil v několika bodech. Vzhledem k tomu že sám vlastním mimo jiné sadu voyager (který tu byl vpodstatě nepřímo napaden) na cvičení, tak mohu její kvality a nedostatky posoudit i vzhledem k blackhawkům, se kterými jsem měl několikrát též čest a to i přímo s vypůjčenýma z Akcentu. Ty sady jsou naprosto srovnatelné po stránce zvuku, obě hrají kvalitativně stejně a kdybych je stejně naladil tak rozdíl nepoznají ani distributoři. Prostě laciný bubny pro začátečníky, který s novýma blánama aspoň slušně duní, nic moc více nelze čekat. Co se týče železa, tak je na tom mapex bohudík o poznání líp a ještě k tomu stojí o 4tis míň viz zde http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-vo ... 66351.html . Nevím co řešit, to co sem si přečetl v předchozím příspěvku mi přijde jako nešťastný výkřik do tmy, nepodložený žádnými zkušenostmi. Ohánět se tím že jsou dražší protože je lepší zpracování nebo něco v tom smyslu je taky blud, protože nevíme za kolik to sem kdo vozí a jaký má marže. Asi by jsme se dost divili, naštěstí je to tajný :). V poslední řadě mě pobavilo zařazení renownů mezi colectors a masters, tam by bylo opravdu vhodnější spíše srovnání k vision maple, PDP, meridian maple nebo třeba 3007. Pořád to ve mě budí dojem že se tu vytváří jakási sugesce, jak jsou asijský gretsche něco výjimečnýho :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od Koubas »

Já ten příspěvek nepochopil, teda pochopil jsem ho pouze tak, že máme firmu Gretsch litovat, protože neprodá tolik sad jako konkurence, a to z toho důvodu, že dělá bubny v Malajsii a ne v Číně jako konkurence. Můj názor teda je, že v Číně maji lepší pracovní morálku, než v Malajsii, neberou o moc míň a samotný výrobci investujou v Číně do továren šílený peníze, viz. třeba fabrika Tama a myslim, že Tom Corn bude schopnej dodat víc, než jenom subjektivní názor o úrovni továren. Bubny se dělaji třeba i na Taiwanu, nejenom levný, jako dřív, ale i třeba jmenovaný Masters. Ségra je studijně na půl roku na Taiwanu a co jsem viděl z fotek, tak kromě Prahy se na ně úrovní skoro ani nehrabem. Tak nevim, proč bych měl bejt vysranej z nějaký Malajsie, když Tama dělá v Číně Starclassic B/B delší dobu a Starclassic Maple už taky, což mě sice mrzí, ale aspoň se nějak snažej bojovat s konkurencí a fin. krizí. Gretsch si nářkem nijak nepomůže.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od tomcorn »

:lol: Jelikož jsem byl v továrně Mapexu a nebyl v továrně v Malajsii, dodám jen toto:
Obrázek

Rampouch
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2010 15:01
Bydliště: Vysoké nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od Rampouch »

tomcorn píše::lol: Jelikož jsem byl v továrně Mapexu a nebyl v továrně v Malajsii, dodám jen toto:
Obrázek
Zjistil si,že se tam nevyráběj bubny,ale kapesníčky? :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: gretsh blackhawk?

Příspěvek od tomcorn »

Kdepak, ale když někdo takhle brečí, pomůže to :wink:

Odpovědět

Zpět na „Gretsch“