opět dřevo

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Peťas
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30 bře 2004 15:20

opět dřevo

Příspěvek od Peťas »

Myslíte, že byste tady někdo mohli ještě podrobněji rozpitvat jednotlivá dřeva souprav (stačí javor x bříza). Samův článek už sem četl, je to supr, ale chtělo by to nějaké zvukové ukázky. Pokud někdo můžete dát třeba nějaký odkaz na nahrávky, ať už svojí, nebo cizí kapely a poreferovat o této soupravě, to by bylo fajn. Tak mě napadá, že by nebylo špatné popsat všechno - včetně průměrů korpusů, typů blán, atd. , protože poslechem hned poznáš, co se ti líbí (podle mě popsat zvuk bubnů slovy "teplý, plný, kulatý, vřelý, otevřený!" je dost aspoň pro mě nepředstavitelné) Pak si hezky člověk udělá představu, jak co hraje a co by chtěl..., ...co bby chtěl :-)

Peťas
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30 bře 2004 15:20

Příspěvek od Peťas »

...prostě takový virtuální workshop, proč se scházet ve zkušebně, že? V dnešní době...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jak je to se dřevem na výrobu virblů např. johna craviotta a dalších....

http://www.langpercussion.com/wood.html

už vim proč se mluvilo o dřevu starém 600 i více let.....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Peťas blbě se to slovně popisuje:-)


jdi do cimburkový do akcentmuziku, zeptej se jich jestli si můžeš bouchnout třebas na Catalina birch a pak na Renowny od Gretschů.....jestli budeš mít ssebou ladičku tension watch od tamy tak si tam nastav např. na bubínek tloušťku blány ambassador a polaď bubínek na stejný pnutí, to samý udělej s kopákem (i když ten tak ladit nemusíš) pak bouchni do jedný soupravy a pak do druhý a třeba ten rozdíl uslyšíš.... dalo by se to popsat že při stejný hlasitosti - síle hraní by měl být javor basovější a takovej kulatější a delší dozvukově, bříza je prej s větší projekcí a hraje spíš středy....(to neni z mojí hlavy)

ovšem řídit se podle toho nedá, páč sem tam zkoušel basixy custom, který jsou z břízy a pak ty cataliny a zvukově byli docela uplně jinde... asi záleží z kterýho stromu, jak je to konstruovaný, jaký to má ráfky...fakt nevim...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »


sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, k tomuhle se nikdy nedostanu:-)
Taky vyfotim svuj mazelmalejbuben ať se pokocháte:-)
PS: na výrobu bubínk už nezbývá čas a bohužel ani energie..... ale krásný dřevo na něj mám už půl roku a dokonce nařezaný, jenom najít někoho, kdo to slepí, vysoustruží, a udělá hrany...kéž bych měl svojí truhlárnu:-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2Peťas:
http://www.pearldrum.com/dreamkit/index.html

na castecne priblizeni vlastnosti dreva to staci, ale luxus to neni.. hrozne dulezity je ladeni a blany.. urcite na zivo se lip zjistuje jak co zni

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“