opět dřevo

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

opět dřevo

Příspěvek od sasa »

tak sem založil tendlenc thread:
mno ale nevim co bych tu psal spíš bych chtěl slyšt názory nějakejch lidí, kteý fakt viděj do bicích jak sou složený a tak.
já mám tamy a vrstvený to je: 9mm, 7-vrstev (1 vrstva Basswood, 5 vrstev Filipínskýho mahagonu, a 1 vrstva Basswood)no popravdě to nehraje uplně špatně, ale javor je javor - co třeba bříza občas hraju na el. bicí a tam sou možnosti mezi javorem a břízou a z břízi sem byl uplně vedle teplej temnej zvuk kraťoučkej dozvuk docela se mi to líbilo.
Taky sem slyšel o tom jak nový designery a delity od sonorů dělaj jako jediný na světě s DWéčkama takovej divnej tvar korpusů a to že jsou tenší uprostřed korpusu než na konci. Tama zase dělá Sound focus ring, v podstatě je to podobný, ale je to takovej kroužek ze dřeva před rezonanční blánou -obě tyhle věci maj myslim za důsledek kratší doznívání bubnů a plnější tříštění zvuku v korpusu-zkrátka že ten zvuk v tom škopku zůstane dýl (je to pouze moje domněnka) no tak pište:-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo jinak s malinkatym virblem - nechávám si ho dělat z 6 vrstev javoru 12" na 2,5" tloušťka cca. 0,8 cm u mýho strejce (je fakt šikovnej řezbář)-sjel sem snad všecky stránky o výrobě bicích a nejsem z toho moudrej zvuk asi nebude nic moc, ale lepší než za ten virbl dávat 15litrů.-) HW na tom bude tamáckej

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To je dobry napad s tim mini virblem! Ale jinak bych doporucil maly efektovy virbl (myslim, ze 12") ze sady Pearl Rhythm Traveller, coz je v podstate prenosna, "placata" souprava. Stoji to par penez a jako efektak hraje virbl moooc zajimave. Neni to z moji hlavy, loni to na predvadecce v Rock Cafe rikal a ukazoval Roman Lomtadze. Hralo to opravdu presvedcive!
Jinak ted v poslednim Muzikusu je test na levne efektove bubinky Pearl. casem bych do neceho takoveho asi sel. Osobne mam na to starickou Amatku "oplatku" se straslive prepnutou horni blanou. Problem je, jako u vsech Amatek, se strunenim, ktere proste nedrzi a neni v mych silach jej udrzet napnute, takze to ruzne lepim a podobne baslim. No des. Ale moc casto ten efektak nepouzivam, je to spise takova sranda pro vetsi hluk : )

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

Překládal jsem jeden článek právě o dřevu a konstrukci bubnů, tak kouknite na moje stránky http://www.sbs.zde.cz nebo přímo: http://www.mujweb.cz/www/freeboard/bubny.htm

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

dobrý same:-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

KOnecne jsem se dozvedel, co jsem nevedel. Peknej clanek o bubenickejch drevech....

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Nevíte (doufám, že na mě najste už moc alergičtí, že tu pořád vidíte tu značku, o který si už ani nemyslíte, že ve světě bicích značkou je, avšak stále je to nejzastoupnější značka v čechách a to nepopřete) , z jakýho dřeva jsou amátky? Moje sada má 5 vrstev, ale netušim čeho.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Preklizka, Vaanjo, preklizka.....

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Mohlo by to bejt z buku, ale to bych musel vidět

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Hmmm, já věděl že je to kvalita. Už jsem se bál, že je to dřevotříska.

Albin
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 30 říj 2003 14:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Albin »

Kupuju Premier Artist a nevím jestli Javor nebo břízu. Poradí někdo? Osobně jsem zatím preferoval javor (vyhovuje mi hluboký tón, který sem z amatek dostal pinstripama) ale učitel mě odrazuje (břiza je prý čitelnější a navíc pinstripy "zabíjejí" bubny). Co vy na to???

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

bříza neni tak hlasitá a je malinko vejš tónově položená než javor, pinsripy sou jasný sou to dvě vrstvy mylaru (už sem to psal do "blány, blanky, bláničky)takže řev a třískavej zvuk...

drummer
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 20 črc 2003 23:39

Příspěvek od drummer »

Brezovy bubny s nejlepsim zvukem byli Yamaha Recording Custom. Poslechni si desku Naceva-Moznosti tu sou. Jinak ber javor. Nejde ani tak o hlubsi ton jako o ten zvukovy ocas, ktery ti jine drevo neposkytne (blbe vyjadreno).

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

nevíte někdo čim nejlíp lepit dřevo (dýhy)když si chci udělat bubínek ??
<br>
<br>včera sem koupil bubingu (dýha 0,8)a javor (evropskej) ne očkovej (dýhy 0,6 - chci tenkostěnej virbl tzn tak 10 vrstev a hodně úzkej tzn tak 3,5" kvůli vysokýmu zvuku a ječavýmu dozvuku),
<br>vrhnu se na dělání toho virblíku (nepředpokládám žádnej úspěch ale dávat 15 litrů za bubínek prostě zatim nechci)
<br>jak to dělat budu už mám vymyšlený, všecko si nafotim a pak to zveřejnim:-)
<br>PS: výběr toho dřeva bylo docela peklo, prošel sem opravdu hodně plátů dřeva bubinga a javoru a než jsem to našel měli ze mě ty pánové co tam prodávali docela prdel protože sem nehctěl žádný suky, žádný zhuštěný léta na dřevě a relativně světlý kousky............
<br>k tomu lepidlu, - popravdě řečeno nechce se mi to lepit disperzí protože je gumová a podle mě moc utlumuje zvuk, a s klihem se mi do toho moc nechce protože s tim to moc neumim...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Herkules je asi taky taky disperze, co ? Ale na drevo je nejlepsi... Jinak hodne stesti, drzim palce a jsem fakt zvedav, jestli se ti to povede.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

No nezbyde ti nic jiného, než tu disperzi použít, protože nic lepšího nenajdeš. Ale pozor!!! Z lepidel použij nejradši Rakol (expres, 45, 90 - to je doba schnutí) - ten seženeš ve speciálních prodejnách s truhlářskými potřebami (v supermarketech mají tak akorát velký kulový ....) Nech si přitom poradit od prodavače.
<br>
<br>Co se týče samotného lepení, tady je předpoklad úspěchu perfektní nanesení lepidla a dobré stažení v přípravku. Lepidlo musíš trochu naředit (zhruba 3 díly lepidla a 1 díl vody)a naneseš nejlépe stěrkou se sololitu (musíš si ji udělat) která má velmi malé a jemné zoubky - jako ruční pilka. Tou ho musíš rozetřít tak, aby jsi měl na celé ploše stejnoměrnou vrstvu asi o síle 0,8 mm.
<br>
<br>Celé to pak musíš PŘESNĚ, PEVNĚ A NAPROSTO BEZCHYBNĚ stáhnout v přípravku - tak, aby jsi z dýhy dostal všechny vzduchové kapsy a bubliny, které při lepení vzniknou. Počítej přitom s tím, že dýha se ti vlivem vlhkosti roztáhne a zkrabatí - to všechno musíš dobrým stažením odstranit.
<br>
<br>Jinak přeji hodně úspěchů ......

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

2: Atlet Herkules je dobrej, ale na tento účel je nevhodný. 2: sasa - ještě dodávám, že toho lepidla budeš potřebovat minimálně kolem kila.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

2r-stick díky moc,
<br>právě jsem zjišˇˇtoval u strejce (je to řezbář a truhlář) co za lepidlo, řekl mi to samý, ale to s tou stěrkou sem nevěděl, přemejšlel jsem o stejnoměrným nanášení lepidla například houbou (pak mi došlo že je to kravina) ale tohle je super nápad vlastně nanesu všude téměř stejnou vrstvu, zatahovat to budu asi ráčnou s pásama a nebo sem viděl takovej plechovej stahovací pás, ale ten doma nemám....kopyto bude pravděpodobně pouze z takový debilní hliníkový trubky (14" mínus to co budu předpokládat do tloušˇˇtky výslednýho korpusu virblu), chtěl jsem si nechat udělat kopyto ze dřeva, ale muselo by se to lepit z několika desítek špalků a pak se to nechat vysoustružit nebo vyfrézovat a hlavně by to stálo docela pěknej ranec a to ted před vánocema nemám:-) a hlavně sem se rozhodnul že do toho skočim a jelikož sem povaha hurá po hlavě do toho tak to musim udělat ted.-)) hm a ještě jedna věc ted sem to zkoumal na netu a nevim kde sehnat ten rakol:-(

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

2: sasa- kdyby jsi bydlel v Jihlavě, tak bych tě do obchodu nasměroval, jinak to chce pátrat po specializovaných obchodech s truhlářskými potřebami. (tento typ obchodů bývá zastrčený někde na předměstí), pomůžou ti např. Zlaté stránky. A když bude nejhůř, můžeš Rakol nahradit Ponalem - ten seženeš v Baumaxu.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

2: R-Stick mjo mám koupenej ten ponal, páč rakol sem nesehnal, ale mám jeden big problém, nevim esi ty vrstvy mám skládat jako překližku-tzn jesli to mám skládat po létech a pak se bát že to bude moc ohebný nebo jestli vrstvit léta proti sobě a nebo to dělat křížem tzn 45 stupnů léta proti sobě a pak poslední vrstvy vodorovně.....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo jinak mám vyrobený kopyto....je to sádrový a poseldní vrstva asi bude pryskyřice, dneska to budu trochu brousit (musim něco málo ubrat ovšem jestli je to suchý) a asi udělat ještě jedno kopyto na "sound focus ring"....a taky mám připravenej plechovej stahovák (ráčna přilepená k plechu:-) zejtra to začnu fotit, ale výsledek dám na net asi až po novym roce...

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

2: sasa Tak v tom ti bohužel neporadím - s touto výrobou nemám žádné zkušenosti. Chtělo by to vidět, jak je překližka vrstvená na originálech - jestli máš k dispozici nějakej vrak, tak zkus část na okreji odbrousit a pak uvidíš.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

všera sem koukal po netu na výrobu virblů snad po celym světe, jediný co sem našel je to, že to každej dělá jinak takže to testnu udělat víc vrstev než 10 a udělat to malinko tlustší snad to vydrží (a když to nevydrží taky mě to nebude drtit, protože tý dýhy mám asi 40 metrů, jelikož sem míň koupit nemoh:-).....dnes jdu asi (eště musim balit dárky, zajet na poštu a trochu je tam vyřvat, protože ty svině mi nedodaly polovinu dárků...) do toho PS: našel sem spešl nanášeč lepidla:-) je to z takový škrabky udělaný a je to přesně vhodný na tendle účel, budu to vrstvit uplně normálně po létech a uvidíme (asi to bude trochu pružný, ale vůči zdeformování seshora to bude tvrdý takže by to mělo bejt v poho....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Mám vcelku hotovej ten pás, kterym budu utahovat to vrstvení dřeva, mám lepidlo, mám dřevo, ale to kopyto (na který budu dávat ty vrstvy dřeva) toho korpusu, když sem ho brousil je eště furt vlhký, prostě 12 kilo sádry ne a ne zaschnout uplně do sucha už je to 14 dní a furt nic - nechce se mi to dávat moc do sucha např. k topení, protože by to kopyto mohlo asi prasknout....(jinak mám fotky ale posílat je ještě nebudu) myslim, že by asi nebylo uplně od věci zbrousit to víc a až to zachschne uplně - dát na to nějakou vrstvu pryskyřice aby to bylo uplně tvrdý, ale nevim.....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jinak docela vymazlená stránka s grafickou charakteristikou a popisem dřev používanejch na bicí je: http://www.drumdojo.com/tech/shelldesign.htm
<br>a další charakteristika zvuku: http://www.ic.sunysb.edu/Stu/mjavadif/mec104/
<br>neni špatný vědět, že vyznat se ve zvukový charakteristice různejch dřev je fakt frajeřina :-)

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“