Briza nebo javor?

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Odpovědět

Z jakeho materialu by jste radeji meli korpusy?

Briza
62
39%
Javor
97
61%
 
Celkem hlasů: 159

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

se tu tu hezky rozjíždí, fakt je ten že projev břízy a javoru je prostě odlišnej a každýmu se líbí něco jinýho, jediný s čím nesouhlasím je mastreův názor - dobrej zvuk tě motivuje, dělá ti prostě radost a baví tě to s ním mnohem víc - kdyby mi bylo hovno po zvuku, hrál bych na popelnice, ale každej chce aby mu bubny hráli hezky - zase bych použil přirovnání, ale to už by vypadalo jako že mám schýzu :mrgreen:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

no k tomu aby se mi zvuk líbil nepotřebuju nástroj za stopáďo
sorry ste na mě moc velký fajnšmekři v týhle věci

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

tývole, já si nemůžu pomoct, ale teď se mi děsně líbí zvuk mýho kopáku amati, konečně sem sehnal blánu (EQ4 od Bena), ladil sem to tak půl hoďky, ale je to neuvěřitelný. takže asi buk.

to dřevo je asi důležitý, ale i kdyby ty bicí byly z hovna a hrály dobře, tak je mi to jedno.

eště by Ben moh dodat Trust your ears.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já ne, to Bobby! :) Jsem rád, že hraje hezky.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Když už jsme u těch Amátek...neexistuje lepší zvuk šlapáku než amati zpoza rohu...měl jsem hodinu bicích a učitel něco házel do koše, kterej je za skříní takže byl jakoby zarohem...a jak se k němu sehnul, tak řiká:"Poď si to poslechnout, tady zní ten šlapák naprosto úžasně." tak jsem tam šel a on něco zahrál...řeknu vám, znělo to líp než DW:) normálně zepředu to zní, jako když kopu do popelnice, ale tady se vytratil téměř celej attack a šel z toho nádhernej basovej tón...neuvěřitelné:)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

mastře no ono to ale i o tom trošku je, kdyby si měl stopade který by si prostě do nástroje mohl vrazit, proč bys to neudělal? ale ono je to putna....

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

jo mít bicí za stopadesát a neumět nic, to je jako když můj kámoš co nikdy nehráb na elektriku si hned koupil sedmistrunnou za sedmnáct tisíc

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Master: co je na tom špatnýho? když na to má, ať si koupí třeba barák ze zlata...je fakt, že je fajn zkusit si aspoň na rok nějakou sračku abys pak měl k dobrýmu nástroji úctu...ale jinak nevidím probélm. Já těm bicím co mam taky stále nestačim...ale nebudu si přece kupovat horší nástroj jen proto, že na tom ještě moc neumim, ne?

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:mrgreen: ale ať si každej koupí co chce, ale pokud nehraju profesionálně, nebo to není nějaká vysněná souprava tak si radši za to koupim kuchyň či polobotky billa gatese

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jako já třeba mám až zbytečně dobrý věci na to moje hraní, ale dělá mi radost si to kupovat. myslim, že když někdo nekrade a vydělá si na to sám, ať si pořídí co chce.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Master: myslim, že Gates je neprodá:)
A i kdyby, tak vysněná souprava mi udělá větší radost...kdybych nevěděl co s prachama, tak bych si doma postavil studio a rovnou v něm zkoušel...a bylo by mi fuk, že zvukařině rozumim jako koza petrželi, protože bych se to naučil postupně. Nehledě na to, že kvalitní nástroj neodpustí žádnou chybu...zahraj si na amátky...tam ať praštíš jak praštíš, zní to zhuba stejně (pokud už to nejsou rozdíly jako mp a fff)...kvalitní nástroj je na to mnohem citlivější a proto tě snáz vede, poznáš na něm líp, že to hraješ blbě/dobře.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:mrgreen: jo ono je to dřevo inteligentní?
no jen aby to poznal divák a zvukař

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

sorry všem se omlouvam dneska sem vypěnil (problémy s bejvalkou :? )
a jak řiká profesor přezdívaný Šumák : Když vyšumim tak vyšumim :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Koubas píše:tývole, já si nemůžu pomoct, ale teď se mi děsně líbí zvuk mýho kopáku amati, konečně sem sehnal blánu (EQ4 od Bena), ladil sem to tak půl hoďky, ale je to neuvěřitelný. takže asi buk.

to dřevo je asi důležitý, ale i kdyby ty bicí byly z hovna a hrály dobře, tak je mi to jedno.

eště by Ben moh dodat Trust your ears.
EQ4 je super blána :) Mám jí už na druhom kopáku a na obou (v mezích kvality bubnu) velká spokojenost.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

mastře, divil by ses, ale ono to dřevo skutečně "inteligentní" je!! je to tak jak říká trade....

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Master: Možná, že na basixech ti to nepříde, nemůžu je tedy posoudit, nikdy jsem na ně nehrál, ale za ty prachy to až tak super bejt nemůže. Zkus si někdy zajet k Radimovi, když jste oba z Prahy a zahraj si na ty jeho Yamahy (pokud ti to dovolí :))) a uvidíš, že to, co dáš na basixy v pohodě, zní na špičkovejch bicích (neřikam, že já mam špičkový bicí, ale rozdíl stagg-pdp byl docela zřejmý:)) ) nevyrovnaně a rozházeně...to je tim, že se na levnějších soupravách prostě ty jemnější nuance tak neprojeví. Vyjímka je pouze v případě, kdy to máš nechutně zatlumený (včetně tomů), jako spousta metaláků, nebo rovnou natriggerovaný.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mastere, klidně se někdy zastav, esli chceš a můžeš si bouchnout! :D

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

no učitel má artstary a na můj bubínek hodil jen kapesník a řek..mě se líbí :mrgreen:
A hele vem to takhle, na koncertě stejně se ti na nuance dřeva většina lidí zcela vysere, zvuk yamahy i hrnce od brambor je věc pomíjivá 8)
a já nehraju pro sebe ale pro ně a pokud to šlape tak nic neřešim.
A na basixy ti klidně zahraju všechnu dynamiku co je (protože z mé strany jde o mechanický pohyb, nad kterým se dá přemejšlet a zdokonalovat), ale nebude ti to znít tak libozvučně, nebo se ti to ztratí (což je zas taky věc blán)
a jedinej koho bude zvuk soupravy štvát sem tak akorát já, páč já taky nekecám do krabiček kytaristům a než se štvát nad cenou a nimrat se v přílišném ladění, tak se to radši směřovat k lepší kvalitě hry, protože jedině tu můžu v mojí studentské situaci nějak vyřešit, až budu za vodou tak budeš první kdo si bouchne do mejch déwéček :mrgreen:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Master: Neřekl bych...jen tónochluchý člověk (tohle jsem si teď vymyslel:) - člověk, co sice slyší, ale zní mu to všechno stejně) by nepoznal rozdíl mezi Amati Kraslice a DW Kanada:)) Tedy, když bude idiot zvukař a jediný co udělá, že všechno pustí na max, tak nepoznáš vskutku nic. Ale jinak ano. S tvojí logikou by nemělo smysl kupovat pořádný bicí, stačil by funkční hardware a dyt ten rozdíl zvuku stejně nikdo nepozná, ne? A co třeba nahrávka? Tam je to slyšet ještě víc. A samozřejmě, že můžeš zahrát všechny dynamiky i na basixy, jde tu o to, že když dáváš údery levou řekněme o maličko slaběji než pravou, tak to na míň kvalitních bicích nepoznáš (nebo to nebude tolik bít do uší), kdežto na špičkovejch se projeví každá nepřesnost.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mít dobrej zvuk je sakra důležitý. Podle dobrýho zvuku poznáš i dobrýho hráče...dobrej zvuk závisí na kvalitě bubnů, ale i na technice, nazvučení, a tak dále. Dobrej zvuk a groove, to je všecko. Jimbo by dodal, že Yamaha Maple Custom, ale to už je na osbních preferencích... :)

Já to zatim zas tak moc neřešim, ale aby to znělo úplně z pihele taky prostě nechcu. Každej hraje na to, na co má..a dyž mu to dělá dobře a je spokojenej, tak je to jeho věc. ;)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já třeba dám víc na zvuk činelů, než na zvuk bicích. ten buben nějak poladíš a todleto a támleto, ale když si koupíš blbej činel, nic s nim neuděláš. pokud máš jakž takž slušněj virbl, kopák, kterej je většinou dobrej už od levnejch sad, pak dám hlavně na činely. to kolikrát "bije do uší" nejvíc, když slyšim DW a k tomu crash Stagg a hajtku Paiste 302.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Myslim,ze kvalitny zvuk bicich a cinelov je predpokladom k inspiracii bubenika i spoluhracov. Zvuk moze inspirovat k zaujimavejsim rytmom, celkovy vyraz hry dostane lepsiu "stavu" a aspon u mna sa zlepsila motivacia cvicit. Ak niekomu nevadi, ze jeho bubny zneju ako krabice a rytmicak ako plesk mokrou handrou o stenu, je to jeho vec.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Souhlas s milqem.
Mastere, že nemáš na lepší nástroj je naprosto pochopitelné, to má v Tvém věku málokdo. Samozřejmě se musíš spokojit s tím co je a dostat z toho maximum, ale garantuju Ti, že na ty Maple Customy (to je jen příklad, ale platil by i na Starclassicy, Collectory, Mastersy...) se prostě hraje líp už jen tím, že mají lepší zvuk. Hrát blbě na dobrý nástroj je nesmyslné, samozřejmě. Hrát dobře na špatný nástroj je škoda. Optimum je aby to šlo tak nějak ruku v ruce. Myslím, že vkus se vyvíjí s tím jak se člověk zlepšuje jako hráč. Proto špičkovým bubeníkům bubny nehrají blbě, zato špatným bubeníkům často ano (odhlédnu-li od technických předpokladů samotného hráče).

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Radim: Souhlas, jak už jsem tu někde psal, chtěl jsem ještě víc poladit bicí ku své spokojenosti, tak jsem si přizval učitele, ten na ně zahrál a najednou se mi líbily nějak víc:D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

To jsem rád že nejsem sám komu záleží na kvalitě zvuku. To že je to jedno jak to zní je pěkná kravina a člověk co to řekne si ještě nezahrál na řádnou a dobře naladěnou soupravu i jednou přijde mastruv čas až si za kopečkama bouchne do těch DW.
Jinak myslíte si že DW jsou nejlepší bicí na světě, spousta lidí je uvádí jako vrchol kvality a taky naopak že mají jednostraný zvuk a nic moc, chtěl bych je zkusit teď mam pearl MMX ty jsou konstrukčně stejný znáte někdo mezi nima rozdíl zvukovej??

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“