Briza nebo javor?

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Odpovědět

Z jakeho materialu by jste radeji meli korpusy?

Briza
62
39%
Javor
97
61%
 
Celkem hlasů: 159

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Zkoušel jsem Pearl Masters BRX (bříza) a hrály krásně. Zkoušel jsem Tama Starclassic Bubinga a hrály taky pěkně. Zkoušel jsem javorový Masters a bylo to dobrý. Moje Artstar ES z filipínského mahagonu a břízy hrají také bezvadně, když se dobře naladí.
Tak já už nevím a jdu prodávat zeleninu, protože těm bubnům asi fakt nerozumím :cry:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Taky bych mel jit asi prodavat :) u cinelu mi to prijde jeste horsi. V kazdym pripade je dobry kdyz se cloveku libi hodne veci, nez kdyz zadny

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Na Artstar ES jsem si jednou zahrál (osazený G2) a hrály dost dobře. Hodně hutný a plný zvuk.
Naposledy upravil(a) Medák dne 26 kvě 2006 14:54, celkem upraveno 1 x.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak já Ti prodám ty svoje, jo? :wink:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

No jo, když já jsem nový bicí (Basixy) kupoval asi před 9 měsícema, tak si je chci trochu užít a našetřit na něco pořádnýho.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

Radim píše:Tak já Ti prodám ty svoje, jo? :wink:
čo už ťa artstary omrzeli? chceš ich predať? no ja by som ich možno bral, len musím tie moje streliť. serie ma tam totiž ten kopák 24" a tom tom 12" je nejaký lacný sonorák...

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

No ja som pozeral , že tam máš volaaké iné mušle . 8)

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...co ti vadi na 24 kopaku? ja by som ho bral...inak uz sa aj tak chystam s chalanmi z muziker fora na nejaku schodzu, mozno by som skocil obuchnut tie tvoje bubniky a ak dam dokopy nejaky cash by sme sa dohodli

sanch
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 02 kvě 2005 20:37

briza ve studiu

Příspěvek od sanch »

DUMP píše:Zajimalo by me proc je briza obecne povazovana za vhodnejsi do studia??..
...no ,ja mam pocit,ze to je treba kvuli kratsimu dozvuku, pruraznosti,a ze ma i trosku vejsek oproti javoru...treba to ty mikraky poznaj ;) ....no,a kdyz sem tady cetl,ze tydle sou na jazz a ty druhy spis ne,tak treba weckl ma javory na zivaky a brizu do studia ;) ...pak ma myslim i ty oak custom ....ja treba mel brezovy starclassic....a prave sem podleh' ty vlne,ze javor je supr....takze mam ted dvakrat tak drazsi bubny....a zjistil sem si,ze me bavili dost i ty brizy....takze bych ted treba chtel soupravu s brezovym kopakem a javorovejma tomama ;)

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: briza ve studiu

Příspěvek od milq »

sanch píše: ...no ,ja mam pocit,ze to je treba kvuli kratsimu dozvuku, pruraznosti,a ze ma i trosku vejsek oproti javoru...treba to ty mikraky poznaj ;) ....no,a kdyz sem tady cetl,ze tydle sou na jazz a ty druhy spis ne,tak treba weckl ma javory na zivaky a brizu do studia ;) ...pak ma myslim i ty oak custom ....ja treba mel brezovy starclassic....a prave sem podleh' ty vlne,ze javor je supr....takze mam ted dvakrat tak drazsi bubny....a zjistil sem si,ze me bavili dost i ty brizy....takze bych ted treba chtel soupravu s brezovym kopakem a javorovejma tomama ;)
Nepovedal by som, ze ma breza kratsi dozvuk, no prierazna a vyskovejsia skutocne je.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jo, březovej kopák a maplový tomy, to je celkem přesný... ;) S kopákem jsem u birchů dost spokojený, co se týká tomů, tak ale ještě nemám úplně jasno, jaký zvuk bych si představoval... O virblu nemluvě; tam jsem úplně v pytli.

Zajoc
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17 zář 2006 23:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zajoc »

A co si třeba nechat ušít na míru korpusy od Pearl Masterworks složený z mixu bříza/javor v poměru jakej si zvolíš? Vim, že pár bubeníků to tak udělalo..Bude to asi ale za pořádnej balík. Já jsem se pořád nemohl rozhodnout, a tak sem šel nakonec do Sonor S-Class(ne maple), který jsou taky mix(už se bohužel nevyáběj..)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No, asi by to nebylo zlé, ale obávám se, že na to ještě nejsem dost "daleko" - jak hráčsky, tak finančně... Ale v řádech tak cca. deseti let doufám, že najdu něco, co by bylo mému srdci nejbližší - až to, co to je, zjistí i mozek. Do té doby mi snad zatím ty birche budou víceméně stačit. :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Myslím že se nedá říct co je lepší, jde asi o styl který hrajete, obecně ale platí že maple je draší než birch a všichni věhlasní bubeníci současnosti taky hrajou na Maple. Ideální asi bude to co dělá pearl s masterworks nebo nově v referencích, že míchá dřeva v závislosti na průměru. Ten březovej kopák bych udělal přesně opačně javorovej (má víc basů) a březový tomy pro větší atak s vyšim přezněnim který dělá u kopáku možná nežádoucí ostrost (především u jemnější muziky)
Měl jsem tama starclasic performer, teď mám pearl MMX a je to teda kurevskej rozdíl, ta bříza je dost ostrá a konkrétní, proto to studio, javor má spoustu basových přeznění (krásných) který nemusej ve studiu dělat dobrotu, zvláště v těch lacinějších, stejně ho tam ale většina profíků používá.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Slowmeda píše:...obecně ale platí že maple je draší než birch...
Zalezi aky javor a aka breza...
http://www.musik-produktiv.de/shop2/art ... &image.y=0

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

:? jo a proč déwéčka vyráběj taky bicí z břízy? aby si je nikdo nekupoval?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

No dobře téměř všichni výrobci dělaj břízu v nejvyších řadách, ale ať hledám kdekoliv v katalogu profíky, firemní hráče nikdo na ní nehraje, proč?? Proč lidi co maj prachy (hodně) kupujou všichni javor? Něco na tom musí bejt....

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

protože javor hraje za tebe vole!
Kdyby profík neměl javorový bubny tak mu to prostě nehraje
chcete všichni javor a přitom je vám to úplně na píču, nevim co je to za trend

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Na picu to je, kdyz neumis hrat. Pokud ale uz neco pekne hrajes, lepsi drevo (lepsi zvuk) te posunuje a inspiruje dal.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Třeba Akira Jimbo hrál na březový Yamahy. A hafo dalších, co si nevzpomenu z hlavy. Jde jenom o to, co za zvuk chceš. Prostě trust your ears, šak to znáte... :)))

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

já seru na zvuky a na struníky já chci umět hrát a né se rozplývat nad tim jak kterej kotel jak rezonuje

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

Slowmeda píše:No dobře téměř všichni výrobci dělaj břízu v nejvyších řadách, ale ať hledám kdekoliv v katalogu profíky, firemní hráče nikdo na ní nehraje, proč?? Proč lidi co maj prachy (hodně) kupujou všichni javor? Něco na tom musí bejt....
Co třeba Weckl? Ten hrál jak na maple tak i na birch i na oak customy. Zdá se ti jako špatnej hráč?

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Slowmeda píše:No dobře téměř všichni výrobci dělaj břízu v nejvyších řadách, ale ať hledám kdekoliv v katalogu profíky, firemní hráče nikdo na ní nehraje, proč?? Proč lidi co maj prachy (hodně) kupujou všichni javor? Něco na tom musí bejt....
Asi si zle hladal, pretoze by si zistil, ze taky "amateri" akymi su Virgil Donatti, Steve Gadd, J.R. Robinson, Sonny Emory a dalsi maju brezu (samozrejme nie len tu).

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Weckl hraje na to co mu Yamaha nachystá.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Wecklovi Yamaha nachystá to, co mu vidí na očích... :)

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“