Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

beech znamená buk, zajímavý dřevo na škopky.
jako těch sestav se dá vymyslet spousta, každopádně už mi dneska přijde jako blbost 12 a 13 v jedný soupravě. hrál jsem na 10,13,16 - supr, 10,16 - překvapivě zajímavý, 12,16 -supr. na 10,12,14 jsem hrál jenom na blbě naladěný sonory, ale nechtěl bych mít jako největší buben 14.
z toho, co se prodává, se mi líbí 10,12,16 nebo u nějakých sestav 12, dva floory 14,16. u menší sestavy bych klidně bral 12,15 nebo 12,16.
poslední dobou mě láká menší virbl - třeba 13x6 nebo možná i 12x5. kopák se mi nějak zalíbil hlubokej, třeba 20x20 by mohlo bejt maso. kdybych teď měl prachy na novou soupravu, koupil bych v USA javorový Pork Pie New Squealer - 22x20, 12x8, 16x16 a virbl 14x7 je k nim. prej to hraje hezky a stojí to asi 1300 dolarů.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Prumery zalezi na vkusu a pro jakou muziku to clovek chce, do tanecni, funky nebo jazz bych preferoval mensi 10,12,14, jsou jasnejsi takovy barevnejsi a vice barevne prolezou. Do tvrdsiho stylu jsou zrejme lepsi vetsi prumery, jsou hutnejsi ale od 16ti vejs se to podle mne hodne blbe ladi, velka plocha blany, rozplizlejsi zvuk, nutno tlumit.
hlavne 12,13 je maly interval a blbe se to ladi. Bud jedna musi byt pretazena nebo druha podladena aby to nebylo tonove hodne vedle sebe.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Jj, 12 mám trochu víc přitaženou aby to bylo "víc od sebe". Mám rád větší průměry. U levný sady, ke který bych neměl v plánu přikupovat nějaký přechody navíc, bych bral 12, 13, 16. Až budu někdy (hodně) v budoucnusti kupovat něco lepšího, tak bych chtěl 12, 14, 16. Kopák samozřejmě 22 :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

a čemu vadí že je mezi 12" a 13" menší interval? stejně má 16" floortom hodně jinej charakter než tomy. a nijak extra to nevadí ani při 10,12,13,16 - na klávesách přece taky nejsou jen bíle klapky, že? :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Souprava prej zvukově působí míň mohutně, když jsou tomy 'blízko' sebe.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

kopák 26, šroťák 14, tom 14, floor tomy 16, 18 od ludwig classic maple za nějakejch sto tisíc
je to myslim na přepravu ideální 8)

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...je si k tomu treba niekde kupit aviu:-)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

2 fakju: no tím že místo 22,16,13,12 pořídíš 20,14,12,10 si se zvukovou mohutností teda moc nepomůžeš :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

místo 13" prostě floor tom 14" a je to vyřešený. když budeš mít 10,12 tomy a 14,16 floor tomy, můžeš to postavit na víc způsobů a bude to naprosto univerzální.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Koubas píše:místo 13" prostě floor tom 14" a je to vyřešený. když budeš mít 10,12 tomy a 14,16 floor tomy, můžeš to postavit na víc způsobů a bude to naprosto univerzální.
na tomto sem se po letech ustalil,ale par lidi me stejne jeste nakazilo myslenkou na druhou soupravu:18,10,14(13mozna taky i kdyz....)-treba saturny takhle hraly moc pekne.jednodusi je asi dokoupit k memu 20 bratricka 18 a tomy sebrat ze stavajici soupravy,pokud clovek nechce vylozene nejakou jinou soupravu-ladim stejne vysoko tak by mi to bylo fuk..

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo tak, jsem se konečně dokopal k tomu abych naladil trochu toho svýho Mapex kinder-oriona kopák, hrací jsem nechal tak jak bylo tzn. powerstroke 3 od rema - čirá, a na rezonančku jsem použil Ambasador coated - jelikož se jedná o kopáček 18x16 palců, moc jsem se bál a spoustu lidí mi to vymlouvalo abych nepoužíval moc tlumené blány, tak jsem poslechl a koupil to nejtenší co bylo, čili ambasador coated bass jako rezonančku (původně jsem chtěl powerstroke 3 fiberskyn, ale v akcentu to zvrtali a přivezli obyčejnýho fiberskyna, tak sem se jim na to vy*** a vzal něco jinýho) - vyřízl jsem do té ambasadorky malou dirku na mikrofonek v průměru cca 7cm-8cm přidal k okraji na blánu jeden pásek cca 4 cm širokej filcový látky a ejhle kopák ožil... ba dokonce ožil tak, že se mi to až zdá bejt jako dost divný.. byl sem zvyklej, jelikož jsem tenhle malej kopáček ladil vejš - žádný povolený blány, žádný vlnky, žádný mlaskání na to tenhle kopák nemá (rep. by neměl mít), prostě sem ho ladil tak jak sem si myslel, že má bejt naladěnej a on mezitím změnil zvuk z kulatýho oldschoolovýho tupýho buchnutí, na brutální basovej bum.... a u toho plyne: nebojte se malejch kopáků!!!
PS: ani bych nechtěl vědět, jak moc hraje "dospělej kopák" orion např. 24x18" to by mě asi sfouklo....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No mě 22"ka kdysi odfoukla tak, že jsem málem nedorazil na Bonu... :D
Jinak doufám, že si to nový lazení někdy poslechnu... ;)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

sasa píše:jo tak, jsem se konečně dokopal k tomu abych naladil trochu toho svýho Mapex kinder-oriona kopák, hrací jsem nechal tak jak bylo tzn. powerstroke 3 od rema - čirá, a na rezonančku jsem použil Ambasador coated - jelikož se jedná o kopáček 18x16 palců, moc jsem se bál a spoustu lidí mi to vymlouvalo abych nepoužíval moc tlumené blány, tak jsem poslechl a koupil to nejtenší co bylo, čili ambasador coated bass jako rezonančku (původně jsem chtěl powerstroke 3 fiberskyn, ale v akcentu to zvrtali a přivezli obyčejnýho fiberskyna, tak sem se jim na to vy*** a vzal něco jinýho) - vyřízl jsem do té ambasadorky malou dirku na mikrofonek v průměru cca 7cm-8cm přidal k okraji na blánu jeden pásek cca 4 cm širokej filcový látky a ejhle kopák ožil... ba dokonce ožil tak, že se mi to až zdá bejt jako dost divný.. byl sem zvyklej, jelikož jsem tenhle malej kopáček ladil vejš - žádný povolený blány, žádný vlnky, žádný mlaskání na to tenhle kopák nemá (rep. by neměl mít), prostě sem ho ladil tak jak sem si myslel, že má bejt naladěnej a on mezitím změnil zvuk z kulatýho oldschoolovýho tupýho buchnutí, na brutální basovej bum.... a u toho plyne: nebojte se malejch kopáků!!!
PS: ani bych nechtěl vědět, jak moc hraje "dospělej kopák" orion např. 24x18" to by mě asi sfouklo....
uplne stejne pracuje 18na14 saturn-uz sem sahal na dva stejne a oba byly plnohodnotne basove bubny

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Ja mam stejne radsi male kopaky , ale dneska sou dost neobvykle u levnejsich sad(orion?To je ta silenost , co maj tedka v Drumcentru za 80k?)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

Orion je nejvyssi rada mapexu...a jsou to skvělý bicí...cena sedí

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Vyšší řady Mapexů jsou brutalitky. Hodně si polepšili...ale stějně chci Yamahu... :D
Nedávno jsem viděl nějakého bubeníka, kterej měl nádhernou sadu orionů a hodil na to triggery. Kdybych ho potkal tak ho pleštím...

To jen tak offtopic...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Když už je tu jeden offtopic tak ještě jeden přidám. Zrovna jsem hrál na nové Yamaha maple absolut a tomy hráli úžasně, ale kopák vůbec nebasoval ( a to to byl 22x18 ), Yamaha asi kopáky neumí.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

Radimova 20" basuje až až :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Yamaha, co jsem slyšel, má ty kopáky jaksi specifické, ale mně ten zvuk nějak nebere...ovšem na druhou stranu je často takový nenápadný a dobře se může pojit s kapelou...ad tomy souhlas. :)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Ja kdyz v budoucnu drahe bici tak du do Recording Custom :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

jakto, že nejsem sám? :D :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

BóĎA píše:jakto, že nejsem sám? :D :wink:
Protože spousta lidí ví, že Recordingy jsou nejlepší 8) Kdybych tenkrát nenarazil na ty Absolute za dobrou cenu, tak budu také shánět Recordingy, ale zrovna se žádné slušné dlouho neobjevily.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

no a to jsme se oslím můstek dostali hned k dalšímu zajímavému tématu a to je téma: na co jsou hodně hluboké korpusy u kopáku? dnešní móda 22x22" alias kanón mi přijde naprosto šílená, recordingy mají 22x16 a nikdy to nikoho nenapadlo se nad tím zamyslet proč by měl dělat 22x20, na co? zní to jak trubka a je to naprosto šílený, v muzice bych řek, že téměř k ničemu, já už jsem v to totiž ztratil důvěru v tyhle hluboký kopáky myslím, že to fakt nemá až tak velký opodstatnění a že je to spíš módní záležitost, já nevim včera sem koukal na svýho peaveye a zdá se mi, že to možná ani ta osmnáctka nebude že to bude spíš 16" hloubka a stejně to basuje jak kráva - když si vzpomenu na Tama Rockstar Custom co jsem měl v krásné barvě CMF a kopák 22x18" tak ten malej orionek by ho sfouknul jak nic...
PS: ještě k tý kvalitě orionů - jo je to zpracovaný vynikajícně až na pár dost důležitejch "detailů" z kopáku jsem sundaval to téčko, pže jsem tom chtěl mít pověšenej na stojanu ne na kopáku a ejhle sundal jsem ho a jářku ono je tma pět děr jak do prdele!!! surově provrtasnej korpus na pěti místech, sice jsou ty díry malý ale jsou tam a dost mě to rozčílilo... inu není se čemu divit, tyhle bubny co mám jsou starý asi 12 let a tehdy se nepoužívalo to uchycení téčka co se používá teď (dnes se nic nevrtá) - ještě k tomu kopáku, tuhle jsem se babral, díky debatě s emilem frátrikem tu na sféře, co jsou ty focus ringy a hrany a jejich úhly atd atd.. no a psal jsem do keller shells (zřejmě nejpovolanější firma co se výroby korpusů týká, ať mi v tom udělaj drobet jasno) no nic vykáleli se na mě takže jsou to parchanti (to ovšem nemění nic na faktu, že vyráběj opravdu špičkový korpusy) ale já jsem nelenil a jk je dobrým zvykem, kdo nelení tomu se jeleni, takže jsem se kdesi dočetl, že čím ostřejší hrana a bližší hrana ven z korpusu tzn jakoby "1" tím je buben průraznější má větší a ostřejší atak - inu koukl jsem an ten kopáček a je to tk, takhle přesně jsou vyvedený hrany na tom orionu, na peaveyých jsou ty hrany uplně jinak... a zpět ke kvalitě: desítkovej tom u těch orionů, nejen, že má omlácený hrany ale dokonce se mi an několika místech lehce rozklížil korpus (zřejmě soudruzi v číně nebo kde se to vyrábí, použili tak málo lepidla, že se to prostě rozlepilo) musel jsem to pracně zalepovat stylem - injekční jehlou rozklížit ještě víc, nastřikat tam lepidlo a pak zatáhnout takovejma miniaturníma svěráčkama přes pryžovou destičku aby se tlak co nejvíc rozložil - no od tý doby je to v cajku.... jinak jsou ty bubny perfektní a není jim co vytknout, snad jen to, že majitel předemnou byl velké prase a bubny jsou otřískaný a potlučený jak z mlátičky ....

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ucitel ma recording custom 20na16 s emadem a solidne posila do hajzlu starclassic maple 22na18 se stejnou blanou i jine kanony tady v okoli.takovy zvuk basoveho bubnu jsem nikdy-to myslim vazne-neslysel.pak ma jeste jednu sadu s 18 tusimze session kopakem,emad a je to v podstate stejne-akorat skladnejsi.
no-zitra se vam pravdepodobne pochlubim s necim moc extra..myslim,ze sem trochu magor,ale snad me pochopite..uz ziiiiiitra...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

hlavně má 22x18" kopák význam, když ti zvukař narve dírou mikrák 5 cm od hrací blány :D

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“