Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

SKERI
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 02 říj 2007 02:45
Bydliště: Bučovice(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od SKERI »

sám mám 14ku na stojanu jako floor ... už bych to nikdy neudělal :-) nožky jsou nožky - rychlost stavění , manipulace atd :!: :P

SKERI
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 02 říj 2007 02:45
Bydliště: Bučovice(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od SKERI »

Sabi píše:Ja bych se jeste vratil k tomu floor tomu.... ja mam nozicky, a vyresil sem to uplne jednoduse. Misto toho abych pul hodiny hledal spravnou polohu, udelal si na kazdou nozicku lihovkou carku, a podle ni to rovnam. Mam to tak i na cinelech a kobercich, a muzu vam rict, ze si tim usetrim plno casu s rovnanim, proste prijdu roztahnu polozim a hraju :D nic nemusim kontrolovat

mně se lihovka ze stojanů vždycky za chvilu smazala :/

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Sabi »

Jo, maze se, to je pravda.... je potreba nechat ji zaschnout nez se s tim bude jakkoliv manipulovat a potom je potreba to tak jednou za tri postaveni zkontrolovat, popr, obtahnout :)

palka.vasek
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 28 čer 2009 14:42
Bydliště: Ostrava, Czech Republic

Re:

Příspěvek od palka.vasek »

Koubas píše:beech znamená buk, zajímavý dřevo na škopky.
jako těch sestav se dá vymyslet spousta, každopádně už mi dneska přijde jako blbost 12 a 13 v jedný soupravě. hrál jsem na 10,13,16 - supr, 10,16 - překvapivě zajímavý, 12,16 -supr. na 10,12,14 jsem hrál jenom na blbě naladěný sonory, ale nechtěl bych mít jako největší buben 14.
z toho, co se prodává, se mi líbí 10,12,16 nebo u nějakých sestav 12, dva floory 14,16. u menší sestavy bych klidně bral 12,15 nebo 12,16.
poslední dobou mě láká menší virbl - třeba 13x6 nebo možná i 12x5. kopák se mi nějak zalíbil hlubokej, třeba 20x20 by mohlo bejt maso. kdybych teď měl prachy na novou soupravu, koupil bych v USA javorový Pork Pie New Squealer - 22x20, 12x8, 16x16 a virbl 14x7 je k nim. prej to hraje hezky a stojí to asi 1300 dolarů.
Do menšího snaru bych určitě nešel. Jde sice o to co hraješ, ale 12" brát jedině jako druhý alternaticní snare - efekťák. 13" leda bys hrál styl ála JoJo Mayer ....

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Trade »

Nesouhlasím s tou 13". Dva známí mají Omar Hakim signature, což je 13" a hraje to skvěle. Pravda, do nějakýho tvrdýho bigbítu to až tak neni, ale jinak je to rovnocenej buben.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Hugo Bos »

JasnĚ, je to nesmysl, 10" 12" 13 snary můžou být supr....U tomů je to pro mĚ dost nezvyk kombinovat sudý s lichýma jako např tomy 10,12,13,14...ale možná to bude jenom nezvyk

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Hugo Bos »

3nec Steel píše:Já mám na koberci hotové omalovánky ... mám trošku štěstí v neštěstí,že kyblíky se do světa moc nepodívají ...
Taky sem to tak dělal, dokud sem místo toho nepřešel na lepící Štítky.....jsem dycky šrktal křížkem neplatný značky...až sem mĚl koberec zachvilku počmáranej jak dobytek....
Teď uŽ to neřeší,, jelikož když má člověk hw dobře namyšlenej, nepotřebuje značky...např kdyŽ máš rampu tak máš všechno zafixovaný....nyni mám v podstatě pár prvků(pseudo rampu, stojan na floor s veškerýma činelama na pravačku a kopák) stačí vědět co má člověk vedle čeho pod jakým úhlem a jeto easy....poskládaný vŠechno raz dva a vzdálenosti a umístění jsou stejný

Psycho
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 07 srp 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Psycho »

Vzdy je lepsi velkej prumer, pac ten vzdycky naladis vejs ,ale malej niz nedostanes.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Adrub »

To je neslysl a nedá se to takhle říct. Je pravda, že 18" floortom nebude nikdy hrát jako 10" tom, ale každý buben se dá naladit vysoko nebo nízko.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od mirekhk »

Ono záleží na tom,jakou muziku hraješ a jaké tony se do ní hodí.............a také.......jaké se ti líbí. Pro mě ideální stav ...... 8-10-12-13-14-16 .......... každý to rád jinak :-)

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od joelimbo »

mirekhk píše:Ono záleží na tom,jakou muziku hraješ a jaké tony se do ní hodí.............a také.......jaké se ti líbí. Pro mě ideální stav ...... 8-10-12-13-14-16 .......... každý to rád jinak :-)


Poslední dobou si myslím, že je (hlavně v zahraničí) tendence průměry zase zvětšovat. Osobně vlastním 22, 14, 10, 12, 14 ale rad bych odzkousel alespon co se kopaku tyce 24x22 :P To musí být mazel :D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od gu-staff »

joelimbo píše: Poslední dobou si myslím, že je (hlavně v zahraničí) tendence průměry zase zvětšovat. Osobně vlastním 22, 14, 10, 12, 14 ale rad bych odzkousel alespon co se kopaku tyce 24x22 :P To musí být mazel :D
No jo, jen pak nesmíš jezdit třídveřovym Cliem... :twisted:

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od mirekhk »

to není mazel ............. to je kanon :D

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od MrafceK »

heh to je.. ale spatne naladeny Ti bude hrat horsie ako ktorykolvek iny kopak.. ze ano :) a toho miesta v aute..

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od mirekhk »

myslím,že to se už do obyč osobáku nevejde

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od joelimbo »

Taky se na to nedá sehnat žádný obal, alespoň jsem teda já osobně nic nenašel.

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“