Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

2 Mates: je to tak :wink: co ti leze do ucha lip? Stredy nebo basy? Myslim si, ze jedno znacne stredy a tomy jich maji oproti kotlum vic a tak je lehceji(pro nas) prehluci. Taky me ted napada...vzpomnel jsem si na skolu :) V hudebce tak mame jeden skopek(je to asi 12") a je uplne melkej. Proc?! Asi proto, protoze v unplugged hodinach hudebni vychovy staci mensi hlasitost a pak by nikdo nebyl slyset. :twisted:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Ale zas to bude trosku diskutabilni, protoze melci korpus bude mit (podle mne ) konkretnejsi a usporadanejsi ton, asi to bude min energie, ale bude soustredena do kratsiho tonu. Jinak kdyz se kdysi pouzivaly kopaky 26 na 14, tak taky prolezly a nebylo potreba je delat extremne hluboky.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Čim je korpus delší, tim je míň konkrétní, víc "huhlaj" :)

z bible ladění:
"Hloubka korpusu versus průměr

Zatímco hloubka korpusu má vliv na vřelost a rezonanci bubnu a velmi silný dopad na hlasitost a artikulaci/srozumitelnost/čitelnost zvuku, průměr má velký vliv na tvorbu nízkých frekvencí - "basů"."

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

bible ladění:

"Větší hloubka korpusu zvyšuje hlasitost nebo energii a ovlivňuje rezonanci na "základním tónu" korpusu. Nižší korpusy vytvoří menší "výbuch" tónu a buben je více artikulovaný díky skutečnosti, že plocha korpusu je menší a a může tedy méně resonovat. Kratší vzdálenost mezi blánami znamená, že blány mohou rychleji reagovat, rezonanční blána se snadněji se rozvibruje, když udeříme na hrací blánu, což lépe vyhovuje "jemnějšímu/lehčímu" hraní. pro příklad, velký buben s průměrem 22ů a hloubkou 16" na povrch korpusu asi 1106 čtverečních palců, při hloubce 18" je to 1244, tedy 12,5% větší rezonanční plochu. U 10" tomu znamená zvýšení hloubky o 2" zvětšení plochy korpusu o 22%. Hlubší korpusy díky své rezonanci produkují hlubší a teplejší/vřelejší zvuk, ale toto může být matoucí při hlubším ladění."

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Dit jsem neco podobnyho tu psal 8) no jo, jazykova bariera je vsude :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

mikestanda píše:Dit jsem neco podobnyho tu psal 8) no jo, jazykova bariera je vsude :D
Mno to si prave nejsem jistej. Pac kdyby si to tak napsal, nebo alespo tedy podobne tak sem se nad tim nepozastavil.

Spis jde o to co si predstavujes pod pjmem Hlubsi ton.
Jestli tedy o frekvenčně nizky ton (moje predstava)
nebo o ton s vyraznejsimi a vřelejsimi a barevnejsimi basy ktery bych nazval spise dunivější ton.

Potom tedy na zaver:
Prumer = basy (frekvenčně nizky ton)
Hloubka = projekce basu (vetsi hutnost, vrelost)

Stejne nalazana blana na hlubokem ci nizkem korpusu ma stejne frekvencni basy, ale na nizkem bude zvuk citelni s vetsim atakem a uder nebude tak slitej. Kdezto na hlubsim korpusu je ten vyce hutny kde ty basy jsou zvyrazneny vetsi hloubkou kurpusu, ton bude dunivejsi, bude mit i delsi sustain nez u kratsihou korpusu.

Ty jsi pouzil slovo "delat"
Kdezto Rift "produkovat"

Je rozdil Hlubsi kurpus dela hlubsi ton, nebo Hlubsi kurpus prudukuje hlubsi ton. Kdyby si napsal toto, libilo by se mi to vic.
Frekvence tonu je DELANA nalazenim a prumerem blany a jeho vysledna produkce je vytvorena hloubkou, materialem a kvalitou zpracovani bubnu.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

mates tyvoe, v tomto případě je rozdíl mezi "dělat" a "produkovat" mírně bezvýznamnej, nemyslíš? slovíčkařit můžem, až se vyspíme. rozhodně nevidím tak šílený rozdíl mezi "hlubsi korpus dela hlubsi ton" = cim hlubsi korpus, tim hlubsi ton z nej leze; a "hlubsi korpus produkuje hlubsi ton" = když je korpus hlubsi, produkuje hlubsi ton = cim hlubsi korpus, tim hlubsi ton. vse pochopitelne ve stejnych prumerech, to pochopi aj bobr po trech hodinach spanku. :?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já myslim že tady vzniklo nedorozumění kvůli tomu "hlubší tón", protože "hlubší" se spíš obvykle automaticky chápe jako lazenim (tedy frekvencí zákl. tónu), než charakterem a barvou, proto to mohlo bejt matoucí. Nicméně kdo chce rozumět, ten rozumí. .)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

omluva, tedy spis vymluva. zasr. formule z australie.

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Dobre Matesi,radsi k tvoji spokojenosti uz drzim hubu. Jinak pod pojmem hlubsi si predstavuji nizsi frekvenci.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Verim ze vsichni to mysleli stejne a dobre. Jen je to treba uvest konkretne a presne na pravou miru aby treba pro jistotu pro nektere nevznikali dezinformace at vedome ci nevedome.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Nižší frekvence = nižší tón... a2=440 Hz, a3=880 Hz barvu zvuku je daná průběhem tý křivky a poměru alikvótních tónů ve zvuku nástroje.

MetalMor
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 13 pro 2007 21:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MetalMor »

Záleží co chceš hrát.Ale já jsem po tomy 10" 12" 13". :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Nejlepe laditelne a nejvice univerzalni na dnesni dobu jsou prumery 10,12,14 :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Inu jsou i tací, co hrají 20, 12, 13, 14....

baskeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 328
Registrován: 23 pro 2003 22:46
Bydliště: Praha,Kynšperk nad Ohří

Příspěvek od baskeez »

MetalMor píše:Záleží co chceš hrát.Ale já jsem po tomy 10" 12" 13". :D
Něco víc z historie,třeba debatu založení firmy Amati Kraslice,bys nenašel?

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

...

Příspěvek od Adam »

mno.. moje idea je 8´´,10´´,12´´,13´´,14´´16´´,18´´ a dozadu možná tympán, nemluvě o pár menších efektových bubíncích s větší hloubků korpusu v ´druhém registru´ bicích.. :neutral:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Mě se třeba líbí jak malý, tak velký průměry, ale třeba 18'' kopák už je na mě moc, to už mi nepříjde moc jako kopák, jinak ostatní mi nevadí. Sám ale preferuju větší (kvůli hutnějšímu vzuku), jak můžete zjistit z mýho profilu, v tom mi třeba hrozně vadí drumcenter v Opavě, pač tam mají všechny soupravy s TT 10'', TT 12'' a FT 14'', a najít tam nějakou soupravu s TT 12'', TT 13'' a 16'' FT je zázrak!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jo, drumcenter mě taky sere, všechny sestavy 10,12,14 barva rosewoood. fakt nuda.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Jo, ale je to jeden z mála obchodů kde dokážou poradit a bavěj se s tebou jako s bubeníkem, narozdíl od ostatních !

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Ono to možná bude tím, že se dost dá setkat s tím, že v hudebních nástrojích prodávají bicí a není tam ždádný bubeník prodavač, což v DC je.

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od martin.bystrice »

Vo tom to je. Když sem se bavil s prodavačem i zvukařem v jeho malým obchodě byl to děs. Nějak sme se pobavily a dostali sme se k tématu bicí. Řekl sem mu o Mapexech M birch a nevím co furt měl s těma Pearlama a že je na ně nejvíc dílů a že sou Pearly nejvíc prodávaný :mrgreen: tak sem mu řekl že sou už odskoušený a když sou bicí kvalitní není potřeba tolika dílů . Řek sem že sem je slyšel z nahrávky ( samozdřejmě si je nebudu kupovat byz vyskoušení ) prostě děs když tomu nerozumi tak ať vo tom nekecá. Neříkám že já tomu extra rozumím ale určitě vo tom vím víc než von. Možná by změnil názor kdyby objevil sféru. Taky při zvučení začal dělat různý zvuky na bigbítovým festlivalu ze Sonorů 500 nevím jakej přesně já tam nehrál. Bylo to docela na tu řadu dobrý dá se to nazvučit líp než to hraje ale až moc to měl přehutněný. To už mi říkal kámoš minulej ročník kdy tam byly nějaký ty Pearly bohužel se to potvrdilo příliš moc hutnej a málo výraznej kopák.
Naposledy upravil(a) martin.bystrice dne 18 črc 2008 23:17, celkem upraveno 1 x.

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od martin.bystrice »

Nic proti Pearlům a Pearlařům ale to jeho samo Pearlořt mě srala kdyby měl skušenosti a řek mi nějaký objektivní názor a zkušenost ale to jeho bezkušenostní povídání mě sralo. To je jako když řeknete plácnu auta ----- sou nejlepší něco takového může říkat jen ten kdo proskoumal ostatní značky nebo konkurenčí vozy . Taky neříkám o Mapexu že je nejlepší protože to nevím . Takže nenechte se zmást bezhlavejma kecama ostatních-

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od Sabi »

Ja bych se jeste vratil k tomu floor tomu.... ja mam nozicky, a vyresil sem to uplne jednoduse. Misto toho abych pul hodiny hledal spravnou polohu, udelal si na kazdou nozicku lihovkou carku, a podle ni to rovnam. Mam to tak i na cinelech a kobercich, a muzu vam rict, ze si tim usetrim plno casu s rovnanim, proste prijdu roztahnu polozim a hraju :D nic nemusim kontrolovat

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Průměry (je lepší malej nebo velkej?)

Příspěvek od 3nec Steel »

Já mám na koberci hotové omalovánky ... mám trošku štěstí v neštěstí,že kyblíky se do světa moc nepodívají ...

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“