LAMINÁTOVÉ KORPUSY

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

LAMINÁTOVÉ KORPUSY

Příspěvek od hubas »

Může někdo ve stručnosti charakterizovat charakter zvuku laminátového korpusu, třebas v porovnáná s ostatními materiály.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Tupej

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Souhlas. Máš teda nějakou zkušenost? Já mám právě takový korpusy. Přezutím do ´´písku´´ se to dost zlepšilo. Nevím, jestli je to problém jenom mejch bubnů nebo vůbec tohohle materiálu, ale když i nepatrně jeden z přechudů podladíš nebo nadladíš, tak se dost radikálně mění charakter zvuku. Nezbude nic jinýho, než mít blány napnutý stejně.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No spíš by mě zajímalo jaký máš bubny?
Měl jsem kdysi tendence si vyrobit korpusy z nějakejch plastovejch rour, po různejch pokusech a konzultacích jsem došel k tomuto závěru že zvuk je tupej, málo barevnej. Holt, dřevo je dřevo!

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Pearl Wood-Fiberglass Shell ze ´74
TT: 12x8 a 13x9 Fiberglass (laminát)
BDaFT: 22x14 a 16x15 (kombinace dřeva a laminátu)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

to jsi je koupil d Vaška z č. třebové??? měl sem na ně spadeno, ale někdo mě přeplatil, měl sem taky dřevolaminát, 24,18,14,13"

nevím jestli byl zvuk ovlivněnej víc materiálem nebo rozměrama, ale byla to prostě klasika ze 70.let na hard rock a punkrock paráda

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Jo přesně. Vidíš, jak je ten svět malej. Je to klasika. Jsem zvědavej, jak to bude hrát s novejma blánama (Remo Emperor Coated). Jsou chcíle, kdy bych je fakt chtěl prodat a koupit něco s malejme průměrama a hlubšíma korpusama, ale pak mi to nedá a zase si je nechám, protože kdybych je prodal, tak bych je už velece těžko sháněl zpátky. Mrkni na fendera.cz, mám tam na ně inzerát a je tam i fotka.

bibri
Diskutér Sféry
Příspěvky: 134
Registrován: 28 říj 2004 06:33
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bibri »

Nechej si je. Byl jsem ve Zline, kde hral Glenn Hughes a jeho bubenik mel neco takoveho, sedely by i prumery. Zvuk naprosto v klidu, rekl bych ze nemel problem se prosadit.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Něco na tom bude. Těžko by se pak zase sháněly. Po nazvučení to zní docela luxusně. Nemáte někdo zkušenost se sestavou BD18, tomy 8,10,12? Docela mě to zajímá.

Tajemník
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 23 čer 2004 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tajemník »

Pro milovníky průhledných korpusů nová modla: http://sonor-world.com/temp_FE/download ... _Flyer.pdf
Vypadaj suprově a zvuk asi taky nebude špatnej :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Odkaz mi nefunguje... :cry:

Tajemník
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 23 čer 2004 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tajemník »

Aha, mě taky ne-e, nevim co se stalo. Zkus to dohledat na sonor.de, sekce downloads. Stojí to za to, propaguje to Thomas Lang, takze je tam vyvedená celá jeho sada + snad ještě něco navíc :)) Maso!

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

myslim ze tohle funguje:
http://sonor-world.com/temp_FE/download ... _Flyer.pdf

Ale stejne bych radsi drevo - uz kvuli vzhledu :)

Tajemník
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 23 čer 2004 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tajemník »

Dřevo je dřevo, ale tady jsme v sekci "Laminátové korpusy" :)

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Laminát nelaminát, dřevo je dřevo a ´´Retro Pearly´´ jsem už prodal. Co jsem do toho kdy vrazil, to se mi zase v ceně vrátilo zpátky. Teď je má nějakej kluk z Moravy a si představte, co hraje za muziku... HIP-HOP
Zprvu se mi po nich stýskalo, ale vzápětí jsem si udělal radost Sonory 3003.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

myslim ze si spravil urcite dobre.

Milfford
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2005 23:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milfford »

Akrylátové bubínky, kombinaci s větracími ventily nebo kombinací se dřevem jsou venku celkem populární a v mnoha ohledech zajímavější, než klasické dřevěné bubny. Stejně tak nepř. korpusy z carbonu nebo jiných nestandardních materiálů.
Naposledy upravil(a) Milfford dne 05 črc 2007 16:15, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no já taky šetřim na akrylát, bohužel mám teď tak blbou práci, že nevim, jestli budu mít vůbec nějaký prachy, ale pak to bude jedině Pork Pie Piglite. Je levnej a hezkej. Ten OC je dost pěknej, ale za takový prachy mám snad všechno svoje vybavení.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně se vzhledově líbí ten ghost... Ale zvukově se asi budu dívat trochu jinde, i když co se virblu týká, tak porád nemám vůbec jasno...

Milfford
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2005 23:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milfford »

Např. Pork Pie, OCDP, SPAUN, SJC apod. dělají (mj.) zajímavé akrylátové modely a více či méně experimentujou s větracími ventily v těle korpusu. Akrylát je svými akustickými vlastnostmi dost jiný, než dřevo. Dřevo je kultivovanější, "teplejší" a kulatější, kdežto to plexisklo vytváří plošší, ostřejší a agresivnější zvuk. Já jsem doma, jen tak ze zvědavosti, ze starých dílů a pořízeného korpusu udělal alespoň na zkoušku vlastní model, jen tak na blbnutí a on kupodivu vůbec nehraje špatně :arrow: http://www.sferabubeniku.info/album_pic.php?pic_id=1141 :P
Naposledy upravil(a) Milfford dne 05 črc 2007 16:18, celkem upraveno 2 x.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

A taky to nevypada spatne !

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

vypadá skvěle, ale asi s tim bylo i dost práce.

Milfford
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2005 23:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milfford »

JJ, to ano, musel jsem sehnat korpus vhodné velikosti, což není zase takový problém, páč (i obecně vzato - plast je vždycky levnější a lépe sehnatelný, než dřevo), mušle a ráfky jsem použil ze starého amáťáckého virblu, struník koupil nový od tamy, samozřejmě přihodil kvalitnější blány (Evans G2 hrací a Remo clear ambasador rezonanční). Korpus se musel mírně opracovat, pak navrtat větrací ventily sukovníkem a nakonec jsem to celé nastříkal a nalakoval. Když jsem pak naladil a zahrál si, byl jsem překvapen, že to hraje zajímavě :-)
Naposledy upravil(a) Milfford dne 05 črc 2007 16:19, celkem upraveno 1 x.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

To vypadá moc heky, měl bys i zvuk?

Milfford
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 17 bře 2005 23:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milfford »

Čéče - zvuk zatím nemám ale už přemýšlím, jak ho (kvalitně) pořídit. Když to sejmu ve zkušebně na mp3, tak to bude totálně punk a do studia se dostanu až v někdy v průběhu ledna, února, takže nevymyslím-li do té doby nic jiného, nahraju alespoň audio vzorek přímo v tom studiu a případně se pokusím hodit odkaz na stažení... :o

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“