Zvuk různých typů dřeva

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Přejetá veverka
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 19 lis 2007 21:44
Bydliště: moravskoslezský kraj

Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Přejetá veverka »

Jak už je v nadpise napsáno, zajímalo by mě jaké jsou rozdíly ve zvuku různých typů dřeva(mahagon, javor, bříza, topol,..??). Nikdy jsem neměl příležitost vyzkoušet jiný typ než je bříza... a pokud jsme hrál na něco jinačího, tak o tom ani nevím :oops:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od drmr »

Přejetá veverka píše:...Nikdy jsem neměl příležitost vyzkoušet jiný typ než je bříza... a pokud jsme hrál na něco jinačího, tak o tom ani nevím :oops:
..tak v tom prípade mi nieje celkom jasné, na čo Ti tá informácia bude.. :D :D :mrgreen: :mrgreen:
..ale vážne.. Odpovedať jednoznačne a jasne sa na to nedá, vo všeobecnosti platí, že javor hrá lepšie "na spodkoch", breza ma výraznejšie nižšie stredy a výšky, buk je "širokopásmový" s vyváženým celým zvuk. spektrom.. O čistom mahagone na bubnoch som zatiaľ nepočul, mám taký pocit, že ten filipínsky kt. sa používa na kombinovanie, s "pravým" asi nijak nesúvisí... na to je tu ale R-stick, ten Ti to rád vysvetlí ako odborník..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

pearl používá na dražší sady africkej mahagon, myslim, že z africkýho mahagonu dělá nějaký korpusy i Keller, snad se snažej dělat to jako vintage třívrstvý (možná kecám). filipínskej mahagon je levný dřevo bez nějakých významných zvukových vlastností.

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

africky mahagon...

Příspěvek od Daniel »

Ked uz sme pri tych pearloch, nevies pri ktorych konkretne uz pouzivali ten africky mahagon a nie len "vyberove drevo"?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

2Daniel - mahagonove korpusy muzes mit jen u limitovane edice Masterworks a pak se nekolik vrstev pouziva do kompozice u souprav Reference.
http://www.pearldrum.com/masterworks.asp

u Forum je nehledej :mrgreen:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Club Rock

Příspěvek od ToP »

no a možná je to na přesun do mahagonu..... ale
jakej myslíte, že je použitej mahagon v sadě Gretsch Catalina Club Rock?
Že tam nejni filipínskej, že ne?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je tam filipínskej. u Pearlu to byly ještě taky Masters (MHX).

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

jsi zlý, zlý :x

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Daniel »

Pravda je kruta, tiez by som u mojich selectov radsej mal Afriku :D ...ale laska je slepa, je im odpustene :mrgreen:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Aha, takže kdyby vám tady někdo tvrdil, že tam máte africký mahagon, tak se vám bude zvuk líbit, protože to je ten drahej, ale když je to "jen" ten filipínskej, tak to holt hraje levně, že? A co kdybyste více používali uši a nekoukali na ceny a neřešili z čeho to je (protože "to drahé musí hrát zákonitě dobře").

Malý offtopic, nikoli však až tak moc od tématu. Kdekdo z kolegů by chtěl mít DW (usuzuji dle nákresů souprav v profilech) aniž by ty bubny kdy vůbec slyšel, nebo aspoň viděl. Mám celkem čerstvý zážitek dvou kolegů, kteří přinesli půjčená déwéčka do studia a....očekávaný zvukový zázrak se nekonal. Mluvím o profi muzikantech, nikoli o čtvrté metalové lize z Bramborova.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Africej mahagon by měl produkovat nejvíce basů ze zmiňovaných dřev, vytýká se mu však nedostatek ataku který je nezbytný pro tvrdší hudbu. Filipínskej je sráč, dělali se z něj snad i amati. Pozor na javor, ten taky není pokaždej stejnej, třeba Yamaha tour custom ho nebude mít stejnej jako třeba u maple custom, když ta sada stojí 4x tolik. Pak máš ještě třeba ořech a bubinga, všechny tyhle dřeva produkují hodně basu a mají slušný atak, já třeba používám mapex saturn kde jsou korpusy namíchaný z ořechu a javoru, vždycky podle mě záleží především na té vnitřní vrstvě po který se valí ten zvuk, ta ovlivní barvu nejvíce, to co je venku už mít moc velký vliv nebude.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

Radim píše:Kdekdo z kolegů by chtěl mít DW (usuzuji dle nákresů souprav v profilech) aniž by ty bubny kdy vůbec slyšel, nebo aspoň viděl. Mám celkem čerstvý zážitek dvou kolegů, kteří přinesli půjčená déwéčka do studia a....očekávaný zvukový zázrak se nekonal. Mluvím o profi muzikantech, nikoli o čtvrté metalové lize z Bramborova.
No, jestli nekdo z (nejen profi) hracu ceka od jakychkoli bubnu zvukovy zazrak, tak patri spis do te zminene ctvrte ligy naivistu :-) Sorry za offtopic :-)
Kazdopadne pujcit si bubny do studia a nemit je k dispozicii par dnu (lepe tydnu) na zkusebne k seznameni je opravdu velka chyba a naivita ... mne seznamovani s myma DW trvalo tak 2 mesice, kdy jsem mel v rukach vice ladici klic a ruzne druhy blan, nez palicky ...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Radim píše: Malý offtopic, nikoli však až tak moc od tématu. Kdekdo z kolegů by chtěl mít DW (usuzuji dle nákresů souprav v profilech) aniž by ty bubny kdy vůbec slyšel, nebo aspoň viděl. Mám celkem čerstvý zážitek dvou kolegů, kteří přinesli půjčená déwéčka do studia a....očekávaný zvukový zázrak se nekonal. Mluvím o profi muzikantech, nikoli o čtvrté metalové lize z Bramborova.
S těma DWčkama jsem si všiml, že jejich zvuk je natolik specifickej že se lidem buď absolutně líbí nebo naopak nelíbí. Záleží kdo co z toho zvuku očekává a jakou má představu. Co se třeba mně týče,tak už nikdy nechci žádnej jinej snare než DW. Ten zvuk mi prostě sedl! Vyrovnanej, přesně podle mého gusta, krásně dřevěně dobře hrající virbl.
Co se týče celé soupravy, hodně lidí si stěžuje na tomy . Nevím proč,slyšel jsem hodně názorů na ně a ty tomy padaly ve větách kritiky nejčastěji. Mě samotnýmu nijak nevadí, ikdyž např. od Yamahy recording custom se mi líbily víc.
Co jsem zatím neslyšel vůbec kritizovat je kopák. Myslím, že snad všichni proti němu nic neměli...

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

Radime, DW bych nechtěl určitě kvůli tomu, že je to prestižní značka. Prostě jsem je ještě naživo nezkoušel.
Ohledně toho mahagonu takhle reaguju, páč vím, že fil. je naprd, navíc logicky vyplyne, že na dobré sestavy se nedává a afr. "má prý mít" oněch víc basů jak javor - uznávám, zde je schovaná teorie. Ale určitě to zase tolik nežer.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No jo, tak já už nežeru :D Jen mě to tak praštilo přes oči a bohužel nebylo to poprvé, kdy jsem si všiml, že než samotný zvuk tady lidi řeší prestiž něčeho. Sám jsem měl dříve Artstary z filip. mahagonu a za ty peníze to průser nebyl, jen se holt musely poladit.
A ta DéWéčka jsem nechtěl shazovat, jen dávám příklad, že se považují za absolutní top, ale nikdo pořádně neví proč (až na pár jednotlivců). Samozřejmě půjčit si bubny do studia bez předchozího seznámení není moc chytré, to je mi jasné.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Myslím, že DW treba chápať ako filozofiu. Nieje to len o bubnoch (konštrukcia, materiál, zvuk), ale aj HW, a celkovej tej custom myšlienke.. ale... Zvukovo sa im vyrovná kopec high end bubnov, to dielenské vypracovanie je tiež typicky "Americké" a -po pravde- to čo som mal ja, malo svoje "drobné mušky".. Uvedené nemá ambíciu spochybňovať kvalitu a postavenie, len poukázať na to, že nikto nieje dokonalý.. :)
Súhlasím ale s Radimom, že kopec ľudí používa viac oči ako uši a ide po značke. Nič proti tomu, len hrozia stratené ilúzie a sklamanie typu: " Ku...va, prečo to tomu Bozziovi hrá lepšie než mne!!??".. :D

Gesh31
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2007 11:17
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gesh31 »

sry malej offtopic: nevíte někdo z jakýho dřeva se dělali tamy rockstary? cca 2-3 roky zpátky :?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

myslím že lípa a mahagon

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mupet »

onehalph píše: No, jestli nekdo z (nejen profi) hracu ceka od jakychkoli bubnu zvukovy zazrak, tak patri spis do te zminene ctvrte ligy naivistu :-) Sorry za offtopic :-)
Kazdopadne pujcit si bubny do studia a nemit je k dispozicii par dnu (lepe tydnu) na zkusebne k seznameni je opravdu velka chyba a naivita ... mne seznamovani s myma DW trvalo tak 2 mesice, kdy jsem mel v rukach vice ladici klic a ruzne druhy blan, nez palicky ...
no to je fakt, já jsem si měl možnost DW díky laskavosti I. Honajzera z drumcenter.cz půjčit na pár dní a mít tak vedle sebe DW a OAK custom...a jak to dopadlo? i když jsou oak velmi dobré bicí ve své cenové kategorii, DW mě svým zvukem okouzlily tak, že OAKy jsou prodány a já jsem pokorně usedl za "příšerně nádherné" DW. Je to čistě subjektívní názor.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

mupet píše: no to je fakt, já jsem si měl možnost DW díky laskavosti I. Honajzera z drumcenter.cz půjčit na pár dní a mít tak vedle sebe DW a OAK custom...a jak to dopadlo? i když jsou oak velmi dobré bicí ve své cenové kategorii, DW mě svým zvukem okouzlily tak, že OAKy jsou prodány a já jsem pokorně usedl za "příšerně nádherné" DW. Je to čistě subjektívní názor.
to už ale (objektívne) porovnávame Fabiu 1.2 HTP s Learjetom .. :D :D ..konkrétne v tomto prípade je to zvukové "víťazstvo" DW jasné dávno predtým, než sa súťaž vôbec začala... :)

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mupet »

drmr píše: to už ale (objektívne) porovnávame Fabiu 1.2 HTP s Learjetom .. :D :D ..konkrétne v tomto prípade je to zvukové "víťazstvo" DW jasné dávno predtým, než sa súťaž vôbec začala... :)
hm, no to jsi mě teď trochu dostal... :) není to moc přehnané přirovnání?...já mám za to, že oaky nejsou špatné bicí :( nebo na ně spousty známých bubeníků hrají jen z čistě marketingových důvodů firmy yamaha?..nemyslím to zle

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Prehnané to je...ale len trošku.. :D Ide o to, že sú to zvukovo totálne odlišné koncepty a dve (cenovo a kvalitatívne) rôzne triedy.. Neporovnával by som pásovú výrobu z handmade-om. Yamahy sú fajn bubny, nič proti nim (aj keď môj vkus neoslovujú)... DW je ale úplne inde.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

To sou zase srovnání...DW s yamátou hehe....je to prostě moderní zvuk versus něco"mmmm"....Ty yamahy něco do sebe maj,aŤ už vyráběj i motorky nebo ne....zvuk neni třeba přiliŠ hlasitej...ale myslim,že tam je nĚco osobitého,co stojí k zamyšlení....ale srovnávat DWčka za 80klacanů s yamátama,který sežente z druhý ruky za 40 je fajne...Třeba mě osobně přijde yamaha precizní práce,vůbec se neni třeba čeho bát.Nejsou to prostě odfláklé bubny,od šroubů,přes závity až po tom holder.VŠechno krásnĚ pasuje,je to multifukční, absolutně funkční, precizní, variabilní jako pohodička.Mam yamahy podle všeho staré tak 10-15let a ta mechanika je jak nová,opravdu precizní,žádné vůle nikde a navic ač je to 10let staré,tak to může konkurovat moderním značkám-ve své variabilitě,možnostech atd...a jeŠtĚ min.deset let konkurovat bude moct.Je mi jasné,kdybych vedle postavil DW tak to bude něco jiného.Ale i tak mi přijdou yamahy více osobnější..musí se ty bubny chvilku poznávat,ohmatávat a udĚlat si na to názor,najit si k nim vztah...to s DWčkama k tomu přijdeš....uděláš uaaa..a boucháš a konec,víŠ Že máš špičku za drahej peníz a taky se to tak chová...kdežto moje džamahy,to se každou chvilku nestačim divit,co se s tím zvukem dá udělat...jak se dá mechanika různě pokroutit,jako pecka....u dw mi tohle přijde samozŘejmé ,když za ně človĚk dá takovej balik a pak se vlastně nemá Čemu divit. :wink:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Hugo Bos: Předpokládám, že tady nikdo nesrovnával značky jako takový, ale konkrétní modely, který, jak jsi sám řekl, se srovnávat nedají.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

A nyní si položme naprosto zásadní otázku. Co jsou to dobré bubny?
Pokud bereme soupravy od cca 40ti klacků nahoru, tak jsou bez vyjímky kvalitně zpracované. Vynechejme estetiku, protože ta na zvuk nemá žádný vliv. Dostaneme se k tomu, že dobré kýble jsou takové kýble, které se nám líbí a se kterými jsme zvukově spokojeni. Z toho vyplývá, že si nikdy nekoupím DW, protože nesplňují moji představu o tónu, který se mi líbí. Naopak velice rád sáhnu po Recordingách klidně z druhé ruky, protože ty se mi líbí mnohem víc než zmíněné DW (mluvím o javorové verzi, břízu jsem ještě neslyšel)... Stejně tak si nekoupím Paisty, protože mám raději o polovinu levnější turky. Bubny jsou věc vkusu.

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“