Zvuk různých typů dřeva

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P.C. »

Jo jo, je to o vkusu... Já bych zas bral ty DW... :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Radim píše: Malý offtopic, nikoli však až tak moc od tématu. Kdekdo z kolegů by chtěl mít DW (usuzuji dle nákresů souprav v profilech) aniž by ty bubny kdy vůbec slyšel, nebo aspoň viděl. Mám celkem čerstvý zážitek dvou kolegů, kteří přinesli půjčená déwéčka do studia a....očekávaný zvukový zázrak se nekonal. Mluvím o profi muzikantech, nikoli o čtvrté metalové lize z Bramborova.
Ono s těma DW to celý sahá tak trochu dál, on je ten zvuk úplně jinde od "uhlazených" Jamah nebo Seňorů (tímto je nehaním, jámahy mám rád, sonory jsem slyšel i dobře hrajíci, napříkald matesovo, nebo maple SQ2 mňam) ale dw jsou charakterem zvuku jinde a je to pro našince až nezvyklý. Vzpomínám si na dobu, kdy se tu v brně objevili první DW a bylo se s něma ve studiu a tam zvukař dlouho chodil a zkoušel ikrofóny a vzdálenosti mikrofonů od bubnů a všechno, prostě vše bylo potřeba dělat trošku jinak než je obvyklé, ale když se na to přišlo, pak to bylo ono!

Já nelituju koupě, a jsem na tom momentálně asi tak jako onehalph, hledám, zkouším, testuju. Momentální konfigurace jsou pískovaný G2 a nejsem z toho příliš odvázanej, uvidíme co bude dál...

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mupet »

[quote="Hugo Bos"]To sou zase srovnání...DW s yamátou hehe....je to prostě moderní zvuk versus něco"mmmm"....Ty yamahy něco do sebe maj,aŤ už vyráběj i motorky nebo ne....zvuk neni třeba přiliŠ hlasitej...ale myslim,že tam je nĚco osobitého,co stojí k zamyšlení....ale srovnávat DWčka za 80klacanů s yamátama,který sežente z druhý ruky za 40 je fajne.../quote]

no právě že oaky jsou podstatně hlasitější bubny než dw, když jsem to porovnával, hrají o cca 30%agresívněji a hlasitěji....no a ktomu nesrovnatelnému srovnání chci jen poznamenat, že rozdíl není až tak obrovský...třeba před oak custom jsem měl sonory2001 a při přechodu na yamahy to byl rozdíl obrovitý, ale oak vs. dw to už tak markantní nebylo. dw šly ladit v daleko větším rozsahu a daleko dříve odspodu už zněly jako hrom...yamahy měly užší použitelné spektrum...navíc dw mají zvuk kultivovanější a prostý "pazvuků"(ne že by yamahy měly nějaké veliké, ale dw zněly "čistěji")...nevím jestli to správně popisuji a jestli to je pochopitelné...podotýkám, že jsem zkoušel oboje vedle sebe s mnoha typy blan....ambassador, emperor, G1 coated, G2 coated, dw-ambassador...a uznávám, že dw prostě buď okouzlí a nebo vůbec neosloví...jsem ten první případ :D

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

mupet: to me trosku prekvapuje - ten Tvuj postreh - ja osobne jsem asi zatim neslysel hlasitejsi bubny jak DW - na Oaky jsem hral jen jednou (na nejaky erarni na Colours of Ostrava a velice prijemne me prekvapily - ale ze bych mohl rict, ze jsou extra hlasity, to asi ne) - nechci ryt - jen mam asi jinou zkusenost.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Oaky jsou tvrdé, ostré a hlasité bubny, dw mi naopak přišly hutnější v nižších středech a v basovém spektru. DW mají ale i ohromný potenciál ve vyšších laděních, rezonantní hutný a zároveň měkký tón.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Já nemám s DW osobní zkušenost, ale slyšel jsem několik názorů že těm bubnům chybí universalita, prostě že hrajou pořád stejně, sice dobře hutně ale dokola stejný zvuk. Ty Oaky jsou především super bubny pro živé hraní, dobře se prosaděj bez nazvučení což je při tvrdší muzice potřeba

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

slowmeda: no ... s tim bych si dovolil nesouhlasit .... asi by se pak nevyskytovaly v uplne vsech hudebnich zanrech - od jazzu, pres country, rock, pop ... po metal. Ale asi bude nejlepsi prestat to pitvat v tomhle threadu a eventuelne zalozit novy - co? :-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já si myslim, že tohle je na správným místě, protože je z toho vidět, že stejně tak jako to dřevo, nebo ještě víc, je důležitý to zpracování a všechny ty výrobní postupy těch firem.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Polymorph píše: Ono s těma DW to celý sahá tak trochu dál, on je ten zvuk úplně jinde od "uhlazených" Jamah nebo Seňorů (tímto je nehaním, jámahy mám rád, sonory jsem slyšel i dobře hrajíci, napříkald matesovo, nebo maple SQ2 mňam) ale dw jsou charakterem zvuku jinde a je to pro našince až nezvyklý. Vzpomínám si na dobu, kdy se tu v brně objevili první DW a bylo se s něma ve studiu a tam zvukař dlouho chodil a zkoušel ikrofóny a vzdálenosti mikrofonů od bubnů a všechno, prostě vše bylo potřeba dělat trošku jinak než je obvyklé, ale když se na to přišlo, pak to bylo ono!

Já nelituju koupě, a jsem na tom momentálně asi tak jako onehalph, hledám, zkouším, testuju. Momentální konfigurace jsou pískovaný G2 a nejsem z toho příliš odvázanej, uvidíme co bude dál...
Ja bych rekl ze u tech drahych sad, uz je to spise srdcova zalezitost. Urcite rozdily tam take jsou, ne tak markantni jako u nizsich sad.
DW, jsou hutny bubny coz treba nemusi nekomu vyhovat, ale maji velke spektrum lazeni, takze jsou pouzitelne kamkoliv nepochybne i do Jazzu.
Sonory od delite a vyse, yamahy ve vyssich radach taky krasa. Nez jen zvuk u techto sad, rozhoduje prizen ke znacce, provedeny design apod. Zvuk bude vzdy super. Rozhodovat se jen podle zvuku pokud to neposuzuji vedle sebe je zmatecne. Ja slysel DW a SQ2 vedle sebe. Mohl bych tvrdit ze se mi SQ2 libily vice, ale primo srovnavat to neslo, zaprve kazdy set mel naprosto jine blany a Morf se porad s novyma DW hledal v lazeni. A hlavne kazdej ma rad jine lazeni. To ze neco zni trochu blbe nemusi byt hned zpusobeny znackou bicich.

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mupet »

mates píše:
Ja bych rekl ze u tech drahych sad, uz je to spise srdcova zalezitost. Urcite rozdily tam take jsou, ne tak markantni jako u nizsich sad.
DW, jsou hutny bubny coz treba nemusi nekomu vyhovat, ale maji velke spektrum lazeni, takze jsou pouzitelne kamkoliv nepochybne i do Jazzu.
Sonory od delite a vyse, yamahy ve vyssich radach taky krasa. Nez jen zvuk u techto sad, rozhoduje prizen ke znacce, provedeny design apod. Zvuk bude vzdy super. Rozhodovat se jen podle zvuku pokud to neposuzuji vedle sebe je zmatecne. Ja slysel DW a SQ2 vedle sebe. Mohl bych tvrdit ze se mi SQ2 libily vice, ale primo srovnavat to neslo, zaprve kazdy set mel naprosto jine blany a Morf se porad s novyma DW hledal v lazeni. A hlavne kazdej ma rad jine lazeni. To ze neco zni trochu blbe nemusi byt hned zpusobeny znackou bicich.
tak pod to se podepíšu :) V takových cenových relacích už fakt jde jen o srdíčko...mě třeba zrovna moc neoslovují sonory, ale je jasné, že ku.va hrají. někdo...asi morf napsal, že se miu moc nelíbí jeho dw s g2, ale právě g2 coated mám teď nataženy a je to "pro mé uši" přesně ono...pokud by byl zájem a já přemluvím svou lenivost...mohl bych do nějakého nového vlákna dát i nahrávku na obyč mikrofony na zkušebně.

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

Mupet: ja jsem zakotvil u klasiky - G1 coated (obdoba ambasadoru) - prisla by mi skoda "dusit" ten javor dvouvrstvou blanou ... zkousel jsem to a ty bubny uplne ztratily ton. Ale jak rikas ... je to individualni a to je na tom to hezky :-)
Naposledy upravil(a) onehalph dne 30 lis 2007 18:38, celkem upraveno 1 x.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Vidíte, já jsem měl na bubnech vždy spíše dvouvrtsvé blány, ale před týdnem jsem přeblanil na Ambassador Coated a nějak si nemohu zvyknout. Je to pěkný, ale..... Příště asi půjdu zase do Emperor a možná dokonce do čirých.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No Geraldovi z posledního MD weeku 06 tam ty piny na DWčkách taky hrajou jako prase...a to sou prosim ty olejovky! :D

Ale je fakt, že DWčka obvykle hrajou tak charakteristicky, že je člověk pozná hned, ať už je na tom skoro jakejkoli igelit. U vostatních brandů to do takový míry rozhodně nejni, žejo. Nebo mam prostě dutý uši, ale Yamahy vod Sonorů s Pearlama a Gretschema na první 'tuk prostě nepoznam. Ale DW většinou joo.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Kurňa, asi tie olejofky kúpim..tiež chcem mať zvuk jak Gerald H.. :D ..neviete o nejakom obchode kde ich majú? Dík za akýkoľvek tip :D :D :mrgreen:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

TESCOOOOO :mrgreen:

Hitman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2008 13:52

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Hitman »

Nevíte, kde by se daly poslechnout zvuky snaru? já našel jen tuhle stránku.http://www.indoorstorm.com/advanced_sea ... re&x=0&y=0 Takovej nějakej fajnovej soundroom a la Paiste :D

prozaik
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2008 16:07

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od prozaik »

Pokusím se ukončit blabla příspěvky nebo srovnávání značek a vrátit se zpět ke kořenům - tedy dřevu :roll:
Troufne si někdo na srovnání zvuku lípy a mahagonu? Mám teď třeba na mysli PEARL TGB605 vs. Mapex Q 5044TA, které se v podstatě liší jen materiálem korpusů. Dokázali by jste při stejných blanách i průměrech odlišit znění?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Koubas »

tohle jsou tak levný bicí s tak levným materiálem, že výraznej rozdíl tam nebude. zvuk dřeva je relevantní porovnávat až při kvalitním zpracování, na targetech a qéčkách hrajou spíš blány než dřevo.

Hitman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2008 13:52

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Hitman »

Chtěl bych se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s mícháním tomů a kotlů z různých dřev, např. kotle stage custom a tom birch či maple custom? Chtěl bych mít čtrnáctipalcový tom, ale sehnat ho v řadě stage custom za rozumnou cenu se mi nedaří, tak přemýšlím o "upgradu", nejsem si ale jist, že to bude ladit. Četl jsem tady na fóru, že by se to dřevo nemělo míchat, ale tom budu používat jen jeden, tak nevím, jestli to v tomhle případě jde, nebo jestli to prostě nejde vůbec. díky za radu.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Rift »

Míchámí tomů z různých druhů dřev by nemělo vadit, pokud ti výsledek bude zvukově vyhovovat. Akorát je potřeba spárovat podobně dobře/kvalitně hrající bubny. Aby z jednoho tomu nelezlo jen krabicové pleskání (Amati) a z druhého pěkný kultivovaný zvuk (něco jiného než Amati:-) - to je jen pro příklad, páč ještě existují bubny jako Stagg:-) ).

Z osobní zkušenosti mi takhle nešel smixovat Amati přechod se starýma Swingstarama od Tamy. Měl být jako efektový buben. Nakonec nešel použít, zvukový rozdíl byl jako pěst na oko. Je to podobné jako mít virbl Amati u DW (tuhle kombinaci jsem viděl a slyšel na vlastní oči, ještě jí mám v živých vzpomínkách:-) )

Hitman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2008 13:52

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Hitman »

Hitman píše:Nevíte, kde by se daly poslechnout zvuky snaru? já našel jen tuhle stránku.http://www.indoorstorm.com/advanced_sea ... re&x=0&y=0 Takovej nějakej fajnovej soundroom a la Paiste :D
Našel jsem tuhle stránku, ale asi to je už dávno známé... http://www.freesound.org/index.php

Co se toho mixování týče. Uvažoval jsem o zamíchání něčeho kvalitnějšího(maple, birch?) do stage custom... :oops: sestava by byla jeden tom 14x10 " z dosud neupřesněného materiálu a kopák a 16ka kotel SC... :neutral:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Koubas »

to míchání přece neni nic špatnýho, naopak to může fungovat dobře (viz SQ2, v jistý míře Reference apod.). mně by se taky líbilo mít třeba tomy s tenčíma korpusama, kotel trochu tlustší a klidně z nějakýho basovějšího dřeva. spíš by mi vadil jinej design, barva a tak, ale třeba v černý barvě se dělaj snad všechny bubny.

Ladson
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2008 18:36

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Ladson »

No a co říkáte na topol??? :?:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od BóĎA »

Dost hutnej zvuk,vyrovnaný basy,středy i vejšky. Atletovi Sonory 2000 hráli dost dobře:) prostě solidní škopky:)

Hitman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2008 13:52

Re: Zvuk různých typů dřeva

Příspěvek od Hitman »

Nechci otravovat s novým tématem, tak to dávám sem. Můžete mi prosím někdo popsat zvuk těch několika snarů, co dávám v odkazech? Často ve vašich popisech čtu, jaký že má ten a ten buben zvuk. Ale těžko si to přředstavit, když jsem ho neslyšel, takže si nemám ten popis s čím spojit. Vybral jsem pár ukázek, které jsou dostupné, o nějaký cílený výběr se nejedná. díky za vaše reakce :D





Naposledy upravil(a) Hitman dne 10 pro 2008 23:22, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“