AMAZAQUE

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Odpovědět
raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

AMAZAQUE

Příspěvek od raduz »

viděli, slyšeli ste někdy buben z tohoto dřeva??
(R-Sticku)jaký vlastnosti se dak +-očekávat - (jasněže je to blbej dotaz, ale abych si buben vyzkoušel musim urazit pře 300km, tak sbíram ňáký dílčí infa)
díkmoc..

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Takže ke dřevu: Má více názvů - amazaque, amazoue, mongoi, anokye, ehie, palissandro, ovengkol, ovangkol, ovangol -a název ovangkol je také nejrozšířenější a nejpoužívanější. Latinský název dřeva je Guibourtia ehie, rod Leguminosae

Vyskytuje se v západní africe v tropických deštných lesích (pobřeží Slonoviny, Gabun, Kongo, Nigérie ....) vzhled dřeva viz obrázek, hmotnost dřeva 700-910 kg/m3, pevnost v tlaku 68 - 98 N/mm2, pevnost v ohybu 81 - 178 N/mm2

Je považován za náhradní a zaměnitelné dřevo za ořech, některé druhy palisandru, bubingo, teak, dobře se opracovává, ale vzhledem k vyššímu podílu křemenných příměsí více tupí nástroje. Při zpracovávání vydává typickou a velmi výraznou vůni, které se dá asi nejlépe přirovnat k tomu, jako když přeřízneš cirkulárkou exkrement. Celkem často se používá k výrobě hud. nástrojů.

Co se týče zvukových vlastností - tady ti bohužel neporadím - to by bylo věštění z křišťálové koule. A to ostatní si pak budeš muset dohledat na webu.
Přílohy
Guibourtia ehie.jpg
Guibourtia ehie.jpg (44.03 KiB) Zobrazeno 2410 x

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

vyčerpávající.dík

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

mjo jo "míra krebs" známý to hospodský kytarista nicméně dobrej chlapík měl jednu kytáru a ta měla z tohodle dřeva vyrobenej hmaník - přísahám, že to smrdělo fakt jak hovno.... :mrgreen:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Má-li to být, jak píše R-stick, náhrada za ořech, tak z vlastní zkušenosti můžu zvuk ořechovýho bubínku popsat, jako, sušší, s plným tučným tělem, hrající ve středních až nižších polohách, bez zvonivých a jasných přezvuků jako u javoru, je to hodně osobitej zemitej zvuk, ale zdá se mi jako velice univerzální, s dobrou projekcí...

vím je to nahovno, doufám že v brzké době se mi podaří celej můj novej set nasnímat ve studiu, pak dodám...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Mluvis jako by si mel ty DW z orechu ??

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

mates píše:Mluvis jako by si mel ty DW z orechu ??
Tak si to pořádně přečti, případně si prohlídni můj profil a bude ti to jasný! :idea:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Uz je mi to jasny

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“