barva/moridlo

Trochu zasvěcenýho pokecu o složení škopků

Odpovědět
Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

barva/moridlo

Příspěvek od Psyker »

Potreboval bych zmenit povrchovou upravu bubnu a tak mne zajima jakou mate zkusenosti s odstranovanim moridel a barev na co nejsetrnejsi urovni. Zajima mne treba i jak moc hluboko takove moridlo muze byt zapustene ve dreve a tak (kvuli odhadu zbrouseni) :) Jedna se o javorove korpusy od pearlu.(mmx) Diky

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Kulda »

Zalezi na tom co bylo pouzito za "moridlo".
fyzikalni x chemicke
Fyz.: nepronika do dreva, sou to v podstate rozpustene pigmenty co "zvyraznujou" kresbu dreva. Obrousis rekneme lehce ("spolu" s filmotvornym lakem)
Chem.: zalezi cim to zase namatlali (kovove soli, lihove...), ale tady to bude podstatne horsi. Ovsem max hloubka penetrace by urcite nemela presahnou 1mm (spise i min)

Problem je, ze pohledem poznas prd, takze se do teho pust a uvidis..
Zmenseni prumeru korpusu o 2mm nicemu nevadi, popripade prefrezujes hrany a luzka, no problem :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Vojta Horák »

Kulda píše:Zalezi na tom co bylo pouzito za "moridlo".
fyzikalni x chemicke
Fyz.: nepronika do dreva, sou to v podstate rozpustene pigmenty co "zvyraznujou" kresbu dreva. Obrousis rekneme lehce ("spolu" s filmotvornym lakem)
Chem.: zalezi cim to zase namatlali (kovove soli, lihove...), ale tady to bude podstatne horsi. Ovsem max hloubka penetrace by urcite nemela presahnou 1mm (spise i min)

Problem je, ze pohledem poznas prd, takze se do teho pust a uvidis..
Zmenseni prumeru korpusu o 2mm nicemu nevadi, popripade prefrezujes hrany a luzka, no problem :D
ma ty "ultratenky javorovy korpusy...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Slowmeda »

Noiselord píše: ma ty "ultratenky javorovy korpusy...
u mmx o tom dosti pochybuju mají 5mm + 5mm prstýnky
třeba DW nebo delite jsou tenčí nee?
zrovna těžkopádným mástrům sejmout milimetr nebo dva jenom prospěje.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Sam Jr. »

nemůže se stát, že probrousíte tu horní dýhu? to by bylo v kopru :( do toho bych fakt nešel.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Rift »

Taky se mi to moc nezdá. Radši bych na ně dal tapetu, než kurvit korpusy obroušením. Nemyslím nějakou z Tesca, ale pořádnou ...
http://www.stdrums.de/covering/covering.htm (http://www.stdrums.de/)

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od smurf »

Nechtěl jsem se do toho srát, ale jsem rád, že nejsem sám, kdo má tenhle názor. Můj názor, pokud je to mořidlem, tak nebrousit! Výsledek je nejistý a tak jak tak budeš muset ubrat dost matroše, protože mořidlo, ať už jakékoli, je uřčeno k tomu, aby do dřeva vsáklo.
A pokud sis všiml, jdou teď hodně do módy zase perlový fólie, a když si dáš záležet, žádný amatérský nástřik se tomu nemůže nikdy rovnat. A trvanlivost, o té se natřeba bavit, Amátky zná každý, a moje 30 let starý Pearly jsou furt jak z fabriky. Tady máš odkaz, kde najdeš přesný postup, jinak kdybys měl problém sehnat fólii, nebo potřeboval poradit, písni p. Ivovi Honajzerovi z Drumcentra, má s tím zkušenosti. :D

http://www.vintagedrumguide.com/links.html

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Kulda »

Prave pan I.Honajzr tech kulatejch kybliku zbrousil uz dosti..a nemyslim, ze by se z toho jakymkoliv zpusobem potentil (a to brousil kybliky zvucnych jmen).
Kdo nic nedela, nic nezkazi, ale taky si prd uzije.
Normalne to obrus, vsak je to porad "jen drevo a lak" :D a s tim jdou delat velky brikule.
Ovsem foooliee je taky elegantnim resenim..je vsak otazkou, jakou tl. by mela, jak moc by to zvetsilo prumer korpusu aaa jeslti by si v konecnem dusledku nemusel brousit tak jako tak..o zalicovani u hran a luzek struniku nemluve..
Vem vibrackuuu aaaa brrrbrrrbrrruuussssss :twisted:

pozn.:autor textu nenese zadnou zodpovednost za jakekoliv zkurveni vaseho nastroje :mrgreen: :mrgreen:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Vojta Horák »

Vibracka je velice cool nastroj :)

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od smurf »

Lepší je pásová, nebo excentrická (i když na kulatý buben excentrika nevim).
Tím "nebrus" jsem myslel nebrus dřevo. Lak asi budeš muset sundat tak jak tak. Jinak ta folie se dává kousek od hrany, asi tak půl centimetru, rámek blány to zakryje. Na hrany šahat nutně nemusíš.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od Vojta Horák »

smurf píše:Lepší je pásová, nebo excentrická (i když na kulatý buben excentrika nevim).
Tím "nebrus" jsem myslel nebrus dřevo. Lak asi budeš muset sundat tak jak tak. Jinak ta folie se dává kousek od hrany, asi tak půl centimetru, rámek blány to zakryje. Na hrany šahat nutně nemusíš.
Vibračka nejde do hloubky a dá se s ní hladit. S pásovou jdeš docela zle do matroše

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: barva/moridlo

Příspěvek od smurf »

Kulda píše: pozn.:autor textu nenese zadnou zodpovednost za jakekoliv zkurveni vaseho nastroje :mrgreen: :mrgreen:
No právě... :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Dřevo“