Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od rastalien »

Zdravím,

chystám se pořídit si svoji první bicí soupravu, zatím hraji na perkuse, ale chtěl bych se posunout dále a začít hrát i na bicí. Svůj zvuk teprve budu hledat, ale potřebuji soupravu do začátku, které mi pro amatérské hraní nějakou dobu vydrží. Typ muziky: blues rock, world music.

Můj finanční limit je kolem 15 tisíc pro základní sestavu vč. hardware. Pročetl jsem příspěvky zde na fóru o bicích do začátku i soupravách v mé cenové kategorii a celkem si ujasnil, co chci. Beru teď v úvahu pouze nové bicí, i když se dá narazit na kvalitní shell set z druhé ruky, co jsem zatím viděl, tak bych se po dokoupení základního hardware blížil spíše 20 tisícům, což už je moc, potřebuji něco i na činely :-)

Chtěl bych asi sestavu 22 + 10 + 12 + 14 (16) a vybral jsem dva hlavní objekty zájmu - Mapex Horizon Lacquer a Pearl Vision VX. Obě sestavy jsou vyrobené z kombinace bříza a lípa, Mapex má dřevěný snare, Pearl ocelový. Nevím, zda budu mít možnost obě vyzkoušet na prodejně, ale myslíte si, že jsou kvalitativně (zvukově) srovnatelné ? O vzhled (lak vs. folie) mi ani tak nejde, ale pokud by např. Pearl měl o něco kvalitnější snare, mohl by to důvod pro tuto sestavu, nebudu mít potom nějakou dobu finance na upgrade a raději bych zainvestoval do kvalitnějších činelů. Zajímá mě i kvalita hardware a celkově detaily, které mi mohou pomoci rozhodnout se. I když věřím, že v této cenové kategorii je to asi srovnatelné a neudělám špatně ani s jednou sestavu... Díky.

Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Bubnujte.cz »

Dobrý den,

pokud je Váš objekt zájmu pouze mezi těmito dvěma sadami a značkami, rozhodně bych volil co do zkušeností Mapex Horizon. Rozhodně má příjemnější snare a i zvukově je malinko blíž současným trendům. Limit 15.000 naprosto chápu, ale je to přesně cena z kategorie "na hraně" - tím nemyslím, že za 15.000 koupíte nekvalitní buben, to vůbec ne, ale stačí přidat jen 2.000 a jste v jiném levelu. Nicméně je-li 15.000 strop a chcete nějakou tu korunu ušetřit na plechy, zkuste popřemýšlet o poslední sadě, kterou máme na skladě za naprosto bezkonkurenční výprodejovou cenu

http://www.bubnujte.cz/sonor-force-1007 ... 7-stage-sw

V případě MAPEXu bychom Vám určitě také dokázali vyhovět.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od rastalien »

Dobrý den,

děkuji za informaci. Ta cena za Sonor 1007 je super, ale chci bicí pořizovat nejdříve až v polovině března, po vrácení daní, to už asi budou pryč, ale třeba zase budou jiné akce :-) Jiné značce než Mapex a Pearl se samozřejmě nebráním, nemám zatím osobní zkušenosti a preference. Pouze mě zatím zaujaly tyto dvě sestavy.

Zkuste mi ještě, prosím, rozvést Vaši myšlenku, jaké kvalitativně lepší sestavy (jiný level) se dají pořídit o 2.000 výše. Přeci jen mezi 15.000 a 17.000 zas není takový rozdíl. Díky.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od DUMP »

Za 15 000 se daj třeba sehnat starší Tama Artstar, ty hrajou určitě líp, než dnešní střední řady, co stojej kolem 30k.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

No, hele, nerad bych někomu dělal reklamu, nebo tak, ale když jsem viděl tyhle "DC", tak mi málem vypadly oči z důlků. Cena je sice 17900 Kč, ale o kvalitě bych nepochyboval ani vteřinu. A hlavně, jak je zde psáno, sada je osazená profi blánama a tudíž bez dalších investic. Dal jsem si práci (jen mě to zajímalo), a sečetl jsem maloobchodní ceny všech blan a doplňků, a dostal jsem se na cenu 3267 Kč!!! Takže ve skutečnosti je tato sada cenově srovnatelná třeby s těma Pearlama Vision, ale rozhodně bude o level výš!!!
:idea:
http://www.drumcenter.cz/eshop/dc-drums ... 71232.html

v.pe3k
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 31 říj 2008 00:40
Bydliště: Zlín

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od v.pe3k »

No tak tohle uz opravdu stoji za zvazeni prekroceni tvojeho financniho limitu. Prevozni blany by ti nejakou dobu sice mohly vydrzet, ale pridas 3000 a mas bubny o level vys a jeste s poradnyma blanama, ktere zase zvuk o hodne vylepsi.. Myslim ze to je dobra nabidka a ta tmavsi verze (Tobacco Burst) vypada hodne pekne...

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od rastalien »

Díky za tipy, DC drums vypadají opravdu dobře za ty peníze a nakonec to tak asi dopadne :-) Měl jsem stejně v plánu zajet se do DC poprvé podívat, poradit se a něco vyzkoušet, není to tak daleko. Navíc rád podpořím místní firmu.

Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Bubnujte.cz »

DUMP píše:Za 15 000 se daj třeba sehnat starší Tama Artstar, ty hrajou určitě líp, než dnešní střední řady, co stojej kolem 30k.
Pokud je podmínkou nový buben, je alternativa Sonor Force 2007 - celobřezové kurpusy, REMO blány, kompletní hardware. Jelikož se jedná o výprodej, je cena více než příznivá. Jedinou nevýhodou je, že díky ceně se zásoby velmi rychle tenčí.

http://www.bubnujte.cz/sonor-force-2007/

Anebo DC drums, v podobné cenové relaci, ale s javorovými korpusy, záleží, pro jaký styl bicí chcete. javor je "tvrdší", bříza je "zpěvnější". Osobně mám raději Břízu pro její univerzálnost.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

Sorry, že si rýpnu, ale s těma DC jsou srovnatelné až Sonory 3007. Hardware stejný, ale dřevo zas o level výš. Vtéhle cenové relaci dá levný javor levné bříze s přehledem na prdel. Možná zní bříza "univerzálně" (sám nevím, co si pod takovým zvukem představit :lol: ), ale javor zní krásně a melodicky, napříč celým spektrem. Když budou stát ty škopky vedele sebe, troufám si hádat, že 90% lidí se bude víc líbit zvuk těch javorů.
Btw, teď mám na mysli čistě zvuk, nechci hájit žádnou značku atd., každý ať se rozhodne sám. Já pouze soudím podle vlastní, podotýkám praktické zkušenosti.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Koubas »

já bych si u Thomanna koupil PDP BX, který stojí bez HW 10000 i s dopravou a k tomu bych dokoupil sadu hardware Tama Roadpro, jseš na nějakých 16500 a máš slušný bubny a výbornej hardware. pro mě lepší něž sonor nebo mapex ve stejný cenový relaci.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od rastalien »

Můžeš mi, prosím, napsat, jakou sadu Tama RoadPro za 6.500 Kč myslíš, resp. kde se dá sehnat ? Co jsem se díval u Thomanna i na českých e-shopech, ceny sad RoadPro začínaly od 9.500 Kč výše. Jinak díky za tip.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Pajas »

smurf píše:Sorry, že si rýpnu, ale s těma DC jsou srovnatelné až Sonory 3007.
To bych netvrdil, DC mají HW podobný Basix a slabší ráfky, to se s S 3007 vůbec nedá porovnávat.

smurf píše: Vtéhle cenové relaci dá levný javor levné bříze s přehledem na prdel. Možná zní bříza "univerzálně" (sám nevím, co si pod takovým zvukem představit :lol: ), ale javor zní krásně a melodicky, napříč celým spektrem. Když budou stát ty škopky vedele sebe, troufám si hádat, že 90% lidí se bude víc líbit zvuk těch javorů.
Mno... to jsou dosti silná slova Smurfe, mě se třeba víc líbí bříza a že bych byl jen desetiprocentní ??? :D

Možná nezaškodí si přečíst následující odkaz :

http://www.drumcenter.cz/eshop/novinka-518.html
Naposledy upravil(a) Pajas dne 13 úno 2011 18:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Bubnujte.cz »

Pokud někdo chce javorový buben za tyto peníze, je to jedna z cest.
Naposledy upravil(a) Bubnujte.cz dne 11 úno 2011 20:59, celkem upraveno 1 x.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od tomcorn »

Nechci se zde (jakožto osoba ne zrovna neangažovaná) pouštět do subjektívních hodnocení či do něčeho, co patří do sekce "komerční sdělení a nabídky firem", ale čistě technicky podotýkám, že 3007 jsou celojavorové, což u DC platí až u highendových custom-kellerovek, ty základní čínské DC jsou ze "sendviče" (javor tvoří jednu vnitřní a jednu vnější vrstvu, zbylé prostřední vrstvy jsou z nespecifikovaného dřeva), tedy pokud jsem správně četl specifikace DC.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Koubas »


Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Bubnujte.cz »

Nejsem si zcela jist, zda je tento HW za tuto cenu samostatně prodejný

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Wind »

Bubnujte.cz píše: Nejsem si zcela jist, zda je tento HW za tuto cenu samostatně prodejný
Mám pocit, že o to tady vůbec nejde? Roadpor je bezva hardware a tahle sada je za 6500 k sehnání k navrhovaným PDP za 10 000. Co víc chceš řešit?

Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Bubnujte.cz »

Neřeším vůbec nic, jen nevím, zda cena 6.500 není cena, která je na uvedeném shopu platná jen v případě, že si od nich koupíš i bicí TAMA.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Wind »

Omlouvám se, špatně jsem to pochopil. A třeba v Audioteku to tak opravdu s touhle sadou za 6500 je...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Koubas »

no oni to u toho dřív psali, že se to dá koupit pouze k sadě, ale dneska už to tam nemaji. já bych to objednal, a hned jak by přišel potvrzující mail, tak už to prodat musí. a pak si myslim, že každej zákazník dobrej, i kdyby na tom měli vydělat míň, než je obvyklá marže.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Adrub »

Záleží na prodejci, ale celý hw road pro se dá koupit odděleně. Sám jsem ho takhle kupoval už před několika lety.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

Pajas píše: To bych netvrdil, DC mají HW podobný Basix a slabší ráfky, to se s S 3007 vůbec nedá porovnávat.

Mno... to jsou dosti silná slova Smurfe, mě se třeba víc líbí bříza a že bych byl jen desetiprocentní ??? :D

Možná nezaškodí si přečíst následující odkaz :

http://www.drumcenter.cz/eshop/novinka-518.html
No, tak za prvé, já ty DC nikomu necpal, pouze na mně působí celkově slušným dojmem. A pokud jde o kvalitu, pochybuji, že by dávali značku DC na něco, co by bylo "nekvalitou" srovnatelné s Basixem. Nemyslím si, že prodejem bicích pod značkou DC by šlo panu Honajzrovi předevší o to za každou cenu něco prodat, bez ohledu na kvalitu.
A pokud je něco srovnatelné s Basixama, tak je to dřevo, použité na S2007. Má "silná slova" jsou založená na osbních zkušenostech. Nemůžu soudit za ty DC, ještě jsem neměl možnost je zprubovat. Ale měl jsem víc bicích, než jen S2007, v této střední třídě jak břízu, tak i javor, a ačkoli pokládám třeba Mapexy M-birch za kvalitní (stejně jako březové Basixy, když neberu průserový hardware) a slušně hrající bicí, oproti Sonorům 3007 je ten zvuk tak trochu nemastný neslaný! To je pouze můj názor, ale troufám si tvrdit, že pokud jde o zvuk "na živo", ztotožnila by se s ním většina. Nemluvím tu o kvalitě, nebo použitelnosti těch bicích, mluvím čistě o rekněme "líbivosti" zvuku. Bříza má taky své kouzlo, a nachází po celém světě uplatnění, stejně jako uživatele, kteří ji preferují, ale nesnaž se mě přesvědčovat nějakým článečkem, že věhlas javoru je způsoben jen tím, že ho začali ve velkém používat amíci. Neumím si představit, že by světová špička používala něco, co nehraje, jen proto, že to je "IN".
A taky ještě jednou podotýkám, bavím se o březových bicích v TÉTO TŘÍDĚ!!! Nehodlám srovnávat top výrobky v bříze a tvrdit, že nehrajou třeba Recordingy nebo Genisty, ale ty jsou zase z trošku jiné břízy, než bicí, které se prodávají za třetinu jejich ceny i s hardwarem.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

tomcorn píše:Nechci se zde (jakožto osoba ne zrovna neangažovaná) pouštět do subjektívních hodnocení či do něčeho, co patří do sekce "komerční sdělení a nabídky firem", ale čistě technicky podotýkám, že 3007 jsou celojavorové, což u DC platí až u highendových custom-kellerovek, ty základní čínské DC jsou ze "sendviče" (javor tvoří jednu vnitřní a jednu vnější vrstvu, zbylé prostřední vrstvy jsou z nespecifikovaného dřeva), tedy pokud jsem správně četl specifikace DC.
Počkej, zrovna tak já bych tu nerad někoho mystifikoval, já měl za to, že jsou celojavorové. Co takhle se zeptat přímo pachatelů z DC?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Koubas »

já si to teď přečetl a severoamerický javor tvoří vnější a vnitřní vrstvu a ty prostřední jsou pouze javor. vzhledem k tomu se dá říct, že jsou sice technicky celojavorový, ale to prostřední dřevo už mohlo bejt cokoliv, protože na bubny co já vim všichni renomovaný výrobci používaji jenom severoamerickou odrůdu.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

Jo, tak nějak jsem to pochopil taky. On myslím ten javor na Sonory 3007, Gretche Catallina Maple, či Mapex Pro-M byl taky dost často zpochybňován. Přijde mi to i docela logické, že na nástroje střední třídy nebude použit stejně "košér" materiál, jako na top řady.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“