Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od tomcorn »

Myslíl, že to tím směrem půjde. Nemyslím si ale, že by měli dostatečný poměr cena/kvalita nějak brzy .

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

Pajas píše:Smurf : hele nebudem se tady hádat, pokud jsi ty činský DC neviděl na vlastní oči, máš to kousek, zastav se na ně mrknout, optej se, co je u nich za HW, ošahej si je, zahrej si na ně, zeptej se, čeho jsou cenový ekvivalent a pak se můžeme bavit.
Jinak je to jen tlachání .... :wink:

Co se týče dřeva, chtěl jsem Ti naznačit tohle :

" Mnoho lidí popisuje zvuk javoru jako "teplý " a věří, že jeho tón je prostě nejlepší . Bříza je často popisována jako " jasný tón ", protože produkuje více vyšších frekvencí oproti javoru.
Většina hudebníků tak bývá ovlivňována tím, že obecně přeceňuje podíl rozdílů frekvenčních charakteristik a tím výsledného tónu jednotlivých dřevin.
Ve skutečnosti se jedná o velmi nepatrné rozdíly ovlivněné i mnohými dalšími faktory ..."

Proto bych si netroufl tvrdit, že " javor dá bříze na prdel " kór ve střední třídě, o které je tu celou dobu řeč. Toť vše .
No, jak jsem psal, ty DC nehájím, a to právě z důvodů, které jsi napsal. Ale taky nemám pocit, že bych "jenom tlachal", co se týče srovnání bříza x javor. Nebavím se o osobních preferencích, každý máme rádi něco. A nemíním tady "přeceňovat" javor, to je právě to, co mě na tvé reakci trochu popudilo. Mi je naprosto volné, z čeho ty bubny jsou ustrouhané, pokud se bavím o zvuku, je pro mně jediným měřítkem UCHO! Měl jsem pearly cca z roku 1975 a z čeho byly vyrobené mi bylo putna, nevěděl to nikdo, ale prostě hrály a šmytec! Mě absolutně nezajímají nějaké reklamy atd., já jen prostě tvrdím, že javor hraje dobře, a jeho úspěch není způsoben nějakou mediální masírkou, ale jednoduše tím, že se jako materiál na bicí osvědčil nejvíc! A nevěř všemu, co si přečteš. Je jen dobře, že se ti líbí zvuk tvého nástroje, ale nemusíš se přece hájit nějakým výcucem o "nepatrných rozdílech". Kdyby ty rozdíly byly opravdu nepatrné, tak by nebyl žádný logický důvod vyrábět bicí z materiálu, jehož použitím se cena bicích zvedne klidně i o jednu třetinu.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše:No, vem si, kolik času mi tenkrát zabralo "nějakýmu týpkovi" vysvětlit, že Pro M Zebrawoody nejsou ve fólii :lol: :lol: :lol:
http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... =zebrawood
No to musel bejt debil :)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Pajas »

smurf : dobrá, já bych to už neřešil :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od tomcorn »

Vojta Horák píše: No to musel bejt debil :)
Asi byl jen dočasně rozčilen :D

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od smurf »

Pajas píše:smurf : dobrá, já bych to už neřešil :wink:
Pravdu máš, stejně jde asi jen o můj osobní výlev, víceméně, prostě jsem se nechal trochu vyprovokovat k plamennému hájení svého názoru na věc :oops: . Samozřejmě hrajme každý na to, co se nám líbí, proti tomu nemám nic, ba právě naopak.
Taky jsem se zamyslel nad tím, jek je tohle třídění podle materiálu relativní. My (nebo jen já? :shock: ) tu řešíme věci, které by dejme tomu před dvaceti, třiceti lety nebyly podstatné. Situace na trhu je dneska taková, že výrobci sami se předhánějí s vnucováním "výběrových" materiálů, aby své zboží prodali, a přitom si troufám tvrdit, že v "historii" bubnů bývaly časy, kdy bylo každému šumák, jestli je to javor, bříza, buk, dub, filipínský mahagon, nebo něco jiného.
Dneska je totiž "výběrová" doba, a zatímco kdysi se vědělo, že hrají Ludwigy, Premiery, Rogersy a Slingerlandy, později pak Tamy a Pearly atd., dneska je výrobců spousta, a každý chrlí z marketingových důvodů kromě dobrých nástrojů taky levné škopky nižší sorty, aby se zavděčili začátečníkům a urvali si taky kousek z tohoto koláče. Vlastně je to v dnešní době životně důležité, protože dle mého výrobce živí právě tyto nižší řady, nikoli mistrovské nástroje, které si nemůže každý dovolit, a především se jich neprodá tolik, jako těch běžných.
Takže zatímco před dvaceti, třiceti lety by byl každý z nás rád za jakékoli "značkové" bicí, dneska díky rozmachu trhu, přesouvání výroby za levnou pracovní silou a hledání levnějších zdrojů kvalitních dřev, se tu můžem handrkovat, jestli bříza, nebo javor, či něco jiného...
V tomto úhlu pohledu se nakonec opravdu zdají ty rozdíly nepatrné, lépe řečeno malicherné.
:wink:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od Pajas »

s tím se dá souhlasit :wink:

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od rastalien »

Díky všem za rady, i když se nakonec diskuse posunula trochu jinam :-)

Nakonec jsem, i díky omezeným finančním možnostem a potřebě co nejdříve začít hrát, objednal sadu PDP BX od Thomanna:

http://www.thomann.de/cz/dw_pdp_bx_stan ... _black.htm

Btw. těch BX-ek měli ke včerejšku posledních 10 ks (bez mojí obj.) v rozměrech 22 + 10 + 12 + 16 + 14s, menší rozměry 20 + 10 + 12 + 14 + 14s už jsou vyprodány a jak zmizí i tyto poslední kusy, už sérii BX mít vůbec nebudou (info od Thomanna). Proto jsem neváhal a objednal, za ty peníze jsem nic lepšího nenašel. Nějaký hardware už vlastním, tak jsem k tomu vzal jen pedál a snare stand ze série Tama Road Pro a příští měsíc vyberu a pořeším činely.

kybl
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09 srp 2011 14:37

Re: Pearl Vision VX vs. Mapex Horizon Lacquer

Příspěvek od kybl »


Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“