Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Jirka Michalik »

Ahoj,
koukal jsem na tyhle sady, dlouho jsem to zkoumal, ale nepřišel jsem na to, proč SC Bubinga stojí 62k a Elite Bubinga 90k??? wtf?
Zná někdo důvod? Jediný, na co jsem natrefil, je, že má jinou vnější vrstvu, ale to přece neudělá 28 tisíc cenovej rozdíl na sadě, nebo jo?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od pete77 »

jj bohužel jo ale u nás to maj kapánek předražený :D
u nás tahle sada B42BNS ofiko stojí 112 610kč a u thomanna 92tis. to je má vysněná
http://www.thomann.de/cz/tama_b42bnnfs_ ... _bubin.htm

no nekup to!!!!!!!!!!!!!!!

ceník Tama zastoupení v čr
http://3dmusic.cz/index.php?l=k&k=5

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Jirka Michalik »

jj, na to jsem koukal, ale například na kytarách.cz mají levnější bubinga snare než v thomannovi... ale pořád prostě nechápu ten cenovej rozdíl mezi bubinga a bubinga elite... to jako elite lak na snare je o 4k dražší než normal? v thomannovi mají 14x5,5 bubinga snare za 12k a ten samej, jenomže elite, za 16k, to mi prostě hlava nebere, jestli je to tak drahý, protože je to ještě nový a časem se to srovná, nebo v tom maj zamíchaný diamanty, aby se to víc lesklo, nebo nevim... :roll:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od pete77 »

není to o laku ,ale o vnirřní vrstvě toho bubnu :D
ta je u elite jina než jen u bubingy

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Jirka Michalik »

no podle oficiálních stránek tamy se to liší vnější vrstvou (pokud outer je vnější :) ), ale i tak mi to přijde divný, zvláště u laků, co jako tu vnější vrstvu používají javor...? není javor náhodou levnější dřevo, než bubinga?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Jirka Michalik píše:no podle oficiálních stránek tamy se to liší vnější vrstvou (pokud outer je vnější :) ), ale i tak mi to přijde divný, zvláště u laků, co jako tu vnější vrstvu používají javor...? není javor náhodou levnější dřevo, než bubinga?
To je otázka! dalo by se věřit tomu, že pěknej javor těženej v Kanadě vyjde dráž nežli těžba kdesi v Africe....?

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Wind »

Nebude náhodou na Elite vybíraná lepší bubinga ze starších odrostlejších stromů? :idea:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od tomcorn »

Vsadím se, že severoamerickej javor bude levnější, než bubinga.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od DNK »

Dražší dřevo? Ale no tak...těží to inidání v amazonii za 5 dolarů za kubík. Je to prostě záminka, jak neúměrně zdražit produkt. Stačí to dobře okecat.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Nedělal bych si iluze o kvalitě dřeva na výrobu bubnů...Dneska se překližka dělá ze všeho, co se dá dobře krájet. Stejně si myslím, že všechno jsou jenom náhražky za javor či mahagon. Těžba v Africe a hlavně v asii je levnější než v Evropě nebo sev. americe. Vyzkouší se to a pak správně marketingově zdůvodní. Bubinga(Guibourtia) jádrové dřevo, které se přes svou tvrdost dobře opracovává....Měl jsem kdysi Tama Artstar Es, prý bříza+mahagon. Mahagon(Swietenia), to tedy určo nebyl, takže asi Luan,nebo něco takového bylo to světle žluté dřevo.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

tak Tama nikdy nezapírala, že by to neměl bejt luan

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Koubas píše:tak Tama nikdy nezapírala, že by to neměl bejt luan
V katalogu bylo psáno filipínský mahagon, toď Luan(Shorea) to nemá s mahagonem nic společného. Proto říkám, že je to úplně jedno. Obchodní název vymyslíme jak je potřeba a hoši mají pak na foru o čem vést diskuze. 8) Důležitější je, jak nám to zní, když do toho bouchneme. Tak nějak podobně si myslím, že to bude s bubingou.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

i když to mahagon neni, tak filipínský mahagon je běžně používanej název pro tohle dřevo, takže v tom opravdu problém nevidim, stejně jako africkej mahagon používanej na dražší soupravy taky vlastně neni mahagon.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Koubas píše:i když to mahagon neni, tak filipínský mahagon je běžně používanej název pro tohle dřevo, takže v tom opravdu problém nevidim, stejně jako africkej mahagon používanej na dražší soupravy taky vlastně neni mahagon.
:D :D :D No a tak nějak to bude s tou bubingou, což bylo jádro pudla že?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

Tim chceš jako řít, že bubinga vlastně není bubinga? Jinak tomu nerozumim, z tvých názorů se mi to daří chápat jedině tak, že si myslíš, že Starclassic Bubinga je jen obchodní název a ty bubny jsou v zásadě z čehokoliv, co se Tamě daří zrovna levně koupit a má přibližně požadovaný zvukový vlastnosti. Což si myslim, že je mimo.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Je mi to celkem putna, ale diskuze byla o tom proč je jedno dražší a jedno levnější, Elite a ne-elite? marketing!!!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

Tak dražší je to kvůli povrchový úpravě, barva a úprava bubnů samozřejmě do marketingu taky spadá, kdyby nebyl marketing, tak by se všechny bubny asi dělaly černý nebo bílý. Tam ale ta chyba vzniká v tom, že český dovozci to třeba špatně nacenili, protože u thomanna je rozdíl na celou soupravu za vrstvu lepší dýhy 7000. Já to teda pochopil tak, že Elite je u Tamy v takový menší míře jako Exotics u DW. Pořád teda nerozumim tomu zpochybňování dřeva, zvlášť po argumentu ,,Je mi to putna."

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od bubenik.zt »

Chtěl jsem říct to, že je mi putna jak tomu dřevu říkají, důležitý je jak se mi líbí zvuk.Kvalitativní rozdíl mezi elite a ne-elite nebude ani 1kč. Pro výrobce je nejdůležitější zakolik nakoupí překližku, potažmo na kolik vyjde výroba té překližky. Cena překližky se zřejmě bude odvíjet od ceny těžby a výtěžnosti, ceny zpracování,tedy náročnosti na výrobu. Překližka z Asie dnes vyjde levněji než březová z finska či estonska, troufám si tvrdit. Nebavíme se tu o nástrojích custom pro jednotlivé hráče....Pokud je elite vrchní vrstva javor, tak mě napadá jen to, že to je hezčí na oko, než by bylo to co je pod tím, neboť jedna vrstva o síle cca 0,5mm nemá na celkový zvuk pražádný dopad, notabene navrchu...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

tak kvalitativní rozdíl tam opravdu nebude, ale dneska už se od nástroje žádá i špičkovej vzhled, takže značky se musí snažit i marketingově. pokud bych si kupoval shell set za 80 litrů, tak už bych krom zvuku hodně řešil i barvu. u levnějšího nástroje z bazaru jsem barvu nikdy neřešil, takže jsem dokonce vždycky měl přesně tu, kterou bych si při možnosti výběru nikdy sám nevzal (dvakrát černou a jednou vínovou - klasický barvy folií bubnů jako sonor 503 apod.).

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Wind »

Teď jsem zjistil, že "obyč." bubinga je vyráběná v Číně a elite v japonsku, to má na cenu taky vliv

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od pete77 »

no já mám takový tušení že každá řada Starclassic už je vyráběná v Japonsku
od téhle řady víš Starclassic Performer B/B už tahle vyjde na 50 tis.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Wind »

pete77 píše:no já mám takový tušení že každá řada Starclassic už je vyráběná v Japonsku
Co vím tak původně jo, ale stěhovalo se to do číny...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

právě že výroby se postupně přesouvá do Číny, začalo se tam u B/B a už se tam dělaj pár měsíců i Maple

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od pete77 »

tady za ty prachy s číny no to mě poser

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Tama Starclassic Bubinga vs Elite Bubinga

Příspěvek od Koubas »

bohužel kdyby to měla Tama dělat v Japonsku, byla by asi nekonkurenceschopná. ale sere mě, že třeba montujou kovový štítky, když si dřív tolik zakládali na tom logu pod lakem.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“