Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od jakas »

Chtěl jsem se zeptat, která z těchto souprav je lepší, myslím tím jak zvukem tak i kvalitou zpracování :)
A je Pearl Masters MCX vyšší řada než byly Session Custom ?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od Vojta Horák »

Jestli se nepletu, tak Masters jsou vyšší řada než byly Session. Ale ruku do vohně za to nedám :)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od jakas »

Vojta Horák píše:Jestli se nepletu, tak Masters jsou vyšší řada než byly Session. Ale ruku do vohně za to nedám :)
Já si taky myslim, ale jistej si vůbec nejsem :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od Slowmeda »

Jo já si jistej jsem, je to regulerně řada výše a to celkovou kvalitou zpracování, dřeva, železa a pod..., ne jen na papíře.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od myša »

Já jen za sebe můžu říct, že staré Genisty jsou jedny z nejlepších bubnů, na jaké jsem kdy hrál - vynikající kopáky a velmi zpěvné a přitom průrazné tomy. Měl jsem možnost hrát i na ty "nové" Genisty (nazývali to nějak jinak, ale dřevo bylo stejné) a bylo to taky supr. Co se Pearlů týče, tak ty se mi oproti Genistám moc nelíbí a myslím si, že to je úplně jiný druh zvuku. Mám pocit, že oproti těm Premierům potřebují větší nálož, aby se optimálně rozezněly. Mastery mi nepřipadají tolik citlivé. Ale to je jen můj osobní názor. Myslím si, že není problém si vyzkoušet obě tyto soupravy na stejném místě - v drumcenter.cz je mají oboje. Pearly i s krátkým orientačním videem (z videa 10 a 12 přitom zní průrazně až až - takže stejně je nutné vyzkoušet obojí a udělat si obrázek sám).
http://www.drumcenter.cz/eshop/pearl-ma ... 72535.html
http://www.drumcenter.cz/eshop/premier- ... 65826.html

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od sasa »

já nevim, ale co se týká kvality zvuku starších pearl masters vs ty novější mcx apod. tak ty starší se mi líbí o mnoho víc než to co dělaj teď, uričtě bych šel do Genist. Tuhle jsem si říkal, že takhle blbě hrající soupravu v tý cenový kategorii (pearl MCX) co měli v kytarách nebo kde to bylo, jsem dlouho neslyšel - tomy ať jsem dělal co jsem dělal hrály jen v jedný poloze, kopák a virbl celkem dobrý - cenově to vyšlo podobně jako nějaký ty PDP MX co jsem kdysi měl, s rozdílem že u PDP byl blbej virbl ale zbytek soupravy byl výbornej, kdežto u pearlů nebylo dobrý vůbec nic - tomy hluchý, žádnej sustain, jen atack a plesknutí blány, kopák jen šťouch a nic, navíc sladit 10 vs 12 vs 14 se mi tam ani po půl hodině nepodařilo... ty nový pearly se mi vůbec nelíběj... hrál jsem na session (ty starý javorový) a líbilo se mi to víc, než ty nový MCX nebo co to je za bazmek.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od jakas »

sasa píše:já nevim, ale co se týká kvality zvuku starších pearl masters vs ty novější mcx apod. tak ty starší se mi líbí o mnoho víc než to co dělaj teď, uričtě bych šel do Genist. Tuhle jsem si říkal, že takhle blbě hrající soupravu v tý cenový kategorii (pearl MCX) co měli v kytarách nebo kde to bylo, jsem dlouho neslyšel - tomy ať jsem dělal co jsem dělal hrály jen v jedný poloze, kopák a virbl celkem dobrý - cenově to vyšlo podobně jako nějaký ty PDP MX co jsem kdysi měl, s rozdílem že u PDP byl blbej virbl ale zbytek soupravy byl výbornej, kdežto u pearlů nebylo dobrý vůbec nic - tomy hluchý, žádnej sustain, jen atack a plesknutí blány, kopák jen šťouch a nic, navíc sladit 10 vs 12 vs 14 se mi tam ani po půl hodině nepodařilo... ty nový pearly se mi vůbec nelíběj... hrál jsem na session (ty starý javorový) a líbilo se mi to víc, než ty nový MCX nebo co to je za bazmek.
Existuje v týhle cenový kategorii teda něco, co hraje stejně nebo líp než Pearl Session ?

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od pampa »

jakas píše:Chtěl jsem se zeptat, která z těchto souprav je lepší, myslím tím jak zvukem tak i kvalitou zpracování :)
A je Pearl Masters MCX vyšší řada než byly Session Custom ?
Zdarec. Pearl Masters MCX a Premier Genista jsou úplně odlišné bubny. Masters MCX jsou ze šestivrstvého javoru, Genisty jsou březové, mají dost tenké korpusy (tuším že 5,5 mm). Masters MCX jsou bezesporu kvalitní bubny s výbornou mechanikou a zpracováním, zvukově jsou ale dost specifické. Spíše než o konkrétním jasném tónu jsou o silném ataku a velké rezonanci, typově spíše do rocku a tvrdších stylů. Genisty jsou podlě mě naopak zvukově mnohem více o tónu a barvě zvuku, ale proti Masters nemají takovou rezonanci a "tlak". Takže si myslím že jde jenom o to, co se komu více líbí a co komu více vyhovuje. Celkovou kvalitou a zpracováním se jedná podle mě o velmi dobré, naprosto rovnocené sady. Radek

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od jakas »

Děkuju moc, co je tedy více podobný Session Custom Masters nebo Genisty ? :?:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Masters MCX vs Premier Genista

Příspěvek od Koubas »

session se dělaly taky javorový i březový, ne? ty budou blíž k masters, i když ty se dělaly ze tří dřev a o třech tloušťkách korpusů, takže těžko soudit. ty Genisty sem kdysi zkoušel a byly teda geniální, v zásadě nikdo nic podobnýho snad moc nedělal, byly tenkostěnný z břízy a měly menší průměr, aby líp dosedaly blány.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“