Dynamic basic vs Tama swingstar

Odpovědět
maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od maelt »

Cau chtel sem se zeptat jestli mezi temahle skopkama je velkej rozdil ve zvuku (s novejma blanama). Mam totiz Dynamicy (porad maj prevozni blany, hral sem jenom doma). Potrebuju je na koncert, takze sem uz koupil novej snare, protoze ten u Dynamicu je zlo :). Kdyz je dobre naladim pujde ten zvuk?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od Slowmeda »

U těhle bubnů asi nebude moc slyšitelný rozdíl při stejném naladění, ty tamy budou svou kvalitou asi o něco dál, ale mnohem víc se projeví kvalita blan a schopnost ladění která je u zvuku laciných škopků stěžejní.

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od maelt »

Takze kdyz je dobre naladim nemel by bejt do klubu nebo tak problem? :) nebo ve zkusebne mam stary amatky, takovy cerny s klickama rovnou na kopaku, nebudou kvalitou tak stejne?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od Slowmeda »

ty amati mívají úplně špatné hrany a korpusy zpravidla šišaté, takže i nízké řady renomovaných výrobců bývají o řád výše. Jestli to stačí na koncert je spíše subjektivní názor. Někomu stačí, někomu nestačí .... Pokud kapela není úplně profi a je to nějak naladěný tak se to dá. Nejvíc dělá bubínek a hihat u celkového dojmu zvuku, pak kopák a crashe a pak zbytek podle mě...

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od maelt »

No hral sem na nenaladeny Sonory 507 a taky to slo :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od Slowmeda »

No jak říkám, to je subjektivní. Jde lecos, stejně tak jet třeba v embéčku kolem světa. Ne vážně, ona ta vlastní náročnost přichází většinou s časem, kdy člověk začne být ke zvuku vnímavější, to jde často ruku v ruce i s technikou a vlastní invencí nebo zájmem o daný problém. Když se o to začneš podrobněji zajímat dojdeš k tomu že ti to nestačí, to mi věř :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od Wind »

Jó, jak mě štvou moje 507... Už by to chtělo ty Saturny holt :D (ještě že virbly už jsou dávno jiný)

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od maelt »

To asi jo. Hele jeste jedna otazka http://kytary.cz/remo-encore-powerstroke-3/HN103984/ je stejna jako ta Sonor PWS3?

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od Medák »

Myslím, že na Swingstary se dají hrát koncerty úplně v pohodě a než koukat po lepších bubnech, bych radši zkoušel různý ladění. Podle mně se člověk stejně musí naučit poslouchat, rozšlišovat zvuky, ale kupovat hned drahý bicí není nutný.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od mirekhk »

Na Swingstary hraju už cca 2 roky.Nejsem profík,ale zatím si žádný zvukař nestěžoval,spíše naopak. Je pravda,že jsem si hodně pohrál s výběrem blan a jsem ten typ,co neustále ladí a dolaďuje,aby ten zvuk byl prostě ten nejlepší. Mě to baví :-) . Já jsem s nimi na to kde a jakou ligu hraju,spokojený

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Dynamic basic vs Tama swingstar

Příspěvek od maelt »

Tak jsem to vyresil a koupil Basixy custom levne :) a hrajou jako dabel, hlavne tomy. Naladil sem je v D dur akordu a paradicka :)

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“