SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Odpovědět
Heřmič
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2011 21:09

SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Heřmič »

Zdravím všecky bicisty,

prosím o radu při výběru nových bicí - váhám mezi…

SONOR Force XTEND
http://kytary.cz/sonor-force-xtend-stage-set/HN115450/

GRETSCH Blackhawk
http://www.gretsch.cz/Blackhawk.html

PEARL Target
http://kytary.cz/pearl-p-tgc-tgb625c-ta ... /HN108335/

Hraju rock/metal, hledám spíš tvrdší zvuk. Taky potřebuju něco bytelnýho na koncerty. Současný hardware mám TAMA a ten si asi ponechám (nepředpokládám že by hw z těchto souprav byl lepší?), stejně tak jako blány REMO Pinstripe a rezonanční REMO Ambassador. Nejvíc se mi asi líbí ty Gratsche, SONORky ale mají stoličku a PEARLy, to je taková klasika.

Jak byste vybrali vy? Jaký vidíte pro a proti? Jaký máte s jednotlivýma soupravama zkušenosti?

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od SKAlička »

No mám Sonor 507 což je předchůdce těch Sonorů, takže dávám hlas pro Sonory, stolička potěší :)

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od maelt »

100x je to tady napsany :) kup neco z bazaru (treba Basixy custom muzu doporucit, hardware nahovno, ale hraje to krasne a sezenes shell pack za 4000kč)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Koubas »

já bych z toho nechtěl ani jedno. když si koupíš z bazaru mapex m-birch, nějaký superstary nebo pearl vision podobných x souprav, tak tě to vyjde nastejno cenově, ale budeš z toho mít úplně jinej pocit už jenom na pohled, i když na tom možná budou 3 škrábance.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Kryštof »

Na drumcenter maj tama superstar shell sety za super ceny, tak se tam taky koukni.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Medák »

Upřímně bych za žádnou z těch souprav tolik peněz nedal, i když k tomu dávají nějaký základní hardware, který není špatný. Hrál jsem Target, Blackhawk i Sonor 100x a 50x (předchůdce XTEND) a žádná výhra to není. Nedávno jsem např.viděl, že někdo prodával vymazlený Sonor 300x za 10 tisíc a to už hraje mnohem lépe! A těch zajímavých nabídek v této cenové kategorii je spousta.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Medák »

A když už bych kupoval v této cenové kategorii nové bicí, tak bych si možná vybral tyto:
http://www.drumcenter.cz/eshop/pdp-m-5- ... 65814.html

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Jan »

Souhlasím, myslím si, že jsou to nejlepší nové bubny, které se dají za tyto peníze najít. Srovnatelná javorová souprava pdp z roků 2005-2007 hrála možná trochu barevněji, ale stála třikrát tolik.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Koubas »


Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

bazar

Příspěvek od DNK »

Tak tak, hardware, jak píšeš, máš, tak si hlídej bazar a kup si nějakej hezkej shell set. Dát 14 za Targety je asi to nejhorší, co můžeš udělat.

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Erboss »

Doporučení na bazary je pěkné, pokud neřešíte konkrétní konfiguraci s konkrétní povrchovkou své vysněné soupravy, nebo máte dostatečnou trpělivost čekat dlouhé měsíce, než se souprava splňující vaše představy na bazarech objeví. Řeším podobné dilema, jestli sonor smart force nebo mapex horizon lanquster. V podstatě stejná cena, topol vs. bříza s lípou, obdobný hardware. A je to opět o tom, co přebije co : představa/cena/kvalita/vzhled/netrpělivost.

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Bary »

Erboss píše:Doporučení na bazary je pěkné, pokud neřešíte konkrétní konfiguraci s konkrétní povrchovkou své vysněné soupravy, nebo máte dostatečnou trpělivost čekat dlouhé měsíce, než se souprava splňující vaše představy na bazarech objeví. Řeším podobné dilema, jestli sonor smart force nebo mapex horizon lanquster. V podstatě stejná cena, topol vs. bříza s lípou, obdobný hardware. A je to opět o tom, co přebije co : představa/cena/kvalita/vzhled/netrpělivost.
Tak tohle být tebou už bych vůbec neřešil a skočil se mrknout do 3DMusic,máš to v místě.
Doprodávaj celobřezové Superstáry za 12500,- a to je úplně jiná liga,než to co zmiňuješ a pokud se chceš do té ceny vejít i s HW,tak Imperialstar,jasná volba.
V těhle cenách jde hlavně o kvalitu HW a ten má Tama vychytanej.

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Erboss »

Díky za tip. Ale jo,třeba se nakonec rozhodnu úplně jinak, než jsem si zatím myslel. Ostatně Tamu mám stoličku...

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Erboss »

Tak to nakonec skutečně dopadlo úplně jinak, než jsem uvažoval. Nevím, jak se rozhodl zakladatel tohoto topicu, ale já jsem si dnes dovezl PDP FS, celé černé i s kováním. Proběhly teď bazarama za 10 900 Kč s komplet hardwarem, což byla cena, nad kterou jsem nezaváhal.

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od SKAlička »

Erboss píše:...Ostatně Tamu mám stoličku...
Vím že už jsi pořídil ale tohle je taky chyba.. kupovat si bubny podle jednoho kousku hardwaru od jedný značky.. Tohle můžou řešit světoví bubeníci kteří hrajou jako fíremní hráčí a jinou značku hardwaru apod. většinou nesmějí používat ;)

Erboss
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2009 09:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od Erboss »

Hmm, tak to ty bubny budu muset asi zase prodat. Co kdyby mě někdo u mě v garáži při tomhle prohřešku načapal...

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: SONOR Force XTEND/GRETSCH Blackhawk/PEARL Target

Příspěvek od SKAlička »

Erboss píše:Hmm, tak to ty bubny budu muset asi zase prodat. Co kdyby mě někdo u mě v garáži při tomhle prohřešku načapal...
Nejlepší když to dospěje k tomu že chceš i činely od stejný značky :D znám pár lidí kteří mají bubny Pearl... :D

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“