Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Moleek »

Ahoj. V horizontu několika dní sháním bubny (nemám moc peněz a nehraju ani moc dobře, spíš jde o to, že Amátky se stávají nepoužitelnými, co do rozměrů, hran a snažit se to nadále nějak zachraňovat už nemám sílu a čas).
Jedna varianta (mě sympatičtější) jsou Voyagery (mají jen jeden stojan, ale mám ještě dva svoje, tak to mi nevadí).
Druhá varianta jsou Basix Xenon, na které mi byla nabídnuta sleva 10%, takže by mě stáli o pár stokorun víc než Mapexy. Bohužel vůči značce basix trpím částečnou averzí.

Co byste mi poradili vy? Díky

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od VladikS »

Za mě Mapex.

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Drumman »

za mě taky mapex :wink: s emperorama ta lípa hraje :wink: basixy podle mě pokud to nejsou ty březový což je myslím custom tak to nemá cenu.... :roll:

stalmi
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2011 01:21
Bydliště: Žilina, SVK

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od stalmi »

mapex

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Kenny »

Už jen díky zkušenostem s hardwerem obou značek říkám určitě Mapex..

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Slowmeda »

voyagery používám ve zkušebně a na levný bubny alespoň vše drží. Basixi byli v minulý zkušebně, byli to custom a všechny závity byli strhaný, nedržely klouby, no úplný peklo.... takže nebrat

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Kenny »

Slowmeda píše:voyagery používám ve zkušebně a na levný bubny alespoň vše drží. Basixi byli v minulý zkušebně, byli to custom a všechny závity byli strhaný, nedržely klouby, no úplný peklo.... takže nebrat
To mi připomnělo náš jeden koncert teď na podzim, kde bubny vezl bubeník tý druhý kapely a pokud se nepletu, HW byl právě Basix. Hrála první kapela a říkám si, proč ten bubeník má snare tak strašně nízko?? Ale tak, je to jejich první koncík, tak třeba se mu tak hraje dobře nebo ještě neví, jak si ho pohodlně dát.. Pak ale začla hrát ta druhá kapela a zase virbl hluboko pod úrovní stehen, tak už mi bylo jasný, že bude problém.. Pak jsme šli na řadu my a já si chtěl dát stojan výš, ale závit strhnutej.. zkoušel jsem prohodit asi 3 šrouby (třeba ze spodků stojanů na činely, kde to tak nevadilo) a asi až čtvrtej šel.. Opatrně jsem ho utáh tak, abych ho sám nestrh, během koncíku to vydrželo, ale příště už radši povezu svoje bubny, než tohle.. :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Moleek »

Kenny píše: To mi připomnělo náš jeden koncert teď na podzim, kde bubny vezl bubeník tý druhý kapely a pokud se nepletu, HW byl právě Basix. Hrála první kapela a říkám si, proč ten bubeník má snare tak strašně nízko?? Ale tak, je to jejich první koncík, tak třeba se mu tak hraje dobře nebo ještě neví, jak si ho pohodlně dát.. Pak ale začla hrát ta druhá kapela a zase virbl hluboko pod úrovní stehen, tak už mi bylo jasný, že bude problém.. Pak jsme šli na řadu my a já si chtěl dát stojan výš, ale závit strhnutej.. zkoušel jsem prohodit asi 3 šrouby (třeba ze spodků stojanů na činely, kde to tak nevadilo) a asi až čtvrtej šel.. Opatrně jsem ho utáh tak, abych ho sám nestrh, během koncíku to vydrželo, ale příště už radši povezu svoje bubny, než tohle.. :D
Já hardware vozím v kufru vždycky a na místě se rozhodnu, jestli pro něj do toho auta půjdu nebo ne. TAkhle jsem na jednom koncertu obdržel ke hraní činelový stojan slepený izolepou a to se fakt nedalo ani při nejlepší vůli.

Jinak díky za postřehy. Dopadlo to tak, jak jsem očekával (a doufal) Díkes :wink:

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od maelt »

Basix custom za 4000kč shellset+hardware+snare je pro me jasna volba :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Basix Xenon vs. Mapex Voyager

Příspěvek od Moleek »

Tak Mapexy jsou na cestě, všem zúčasněným děkuji za diskusi a oběma pánům se kterými jsem komunikoval přes SZ se omlouvám, ale nakonec pro mě bylo nejschůdnější koupit úplně jinde. Nicméně u obou chválím zájem o zákazníka a přeji mnoho úspěchů do budoucna ;)

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“