Arstar ES vs Catalina Maple

Odpovědět

Kterou soupravu by jste koupili?

Tama Arstar ES
7
70%
Gretsch Catalina Maple
3
30%
 
Celkem hlasů: 10

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Medák »

Kdyby jste měli volit mezi těmato dvěma soupravama, kterou by jste volili?
Tama Arstar ES - luan/bříza
Gretsch Catalina Maple - javor (nejspíš z Číny)
velikost 10, 12, 14, 20 u obou souprav

Mám Arstar ES, které používám jako druhou soupravu ve zkušebně, někdy i na koncertech a jsem s nimi spokojený. V Akcentu se dá nyní za desítku pořídit nová Catalina Maple včetně snaru a tak mám nasazeného brouka v hlavě, jestli Tamy neprodat a nepořídit Cataliny. Jednou jsem na tyto bicí hrál a líbili se mi, ale uvažuju, jestli bych si koupí výrazně pomohl.
Díky za vaše názory! Pište i pokud jste bicí třeba jen slyšeli na akci.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Žilkoslav »

Ty Cataliny hrajou celkem pěkně, ale Artstárů bych se rozhodně nezbavoval, je to pěknej oldschoolovej buben. A ty hluboký korpusy vypadaj na pódiu mocně.
Kdybych si chtěl koupit javorovej buben, tak asi ne Catalinu, ale spíš třeba Mapex Meridian Maple, který hrajou rozhodně líp. Hardware u Cataliny mi taky nepřijde zrovna moc valnej.

Když jsem si byl v Akcentu vybírat bubny a porovnával jsem Gretsch Catalina Maple a Tama Silverstar, tak ty Cataliny nehrály zdaleka tak jako Silverstary.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Medák »

Na Meridian Maple jsem zrovna tento týden hrál a jsou super, ale je to už trochu jiná cenová kategorie. Já ty Artstary ES mám rád a i vzhledově se mi moc líbí. Jen mě ty Cataliny na stránkách Gretsch zaujaly, ale jestli říkáš, že Silverstar hrají líp, tak předpokládám, že Artstar ES na tom budou zvukově taky líp.
Potřeboval bych to mít vedle sebe, ale to se mi asi nepovede, resp. nemám teď energii vozit bicí někde do obchodu a porovnát a ani nevím, jestli by mi to umožnili.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Žilkoslav »

Tak myslim, že v Akcentu by ti to asi umožnili, když bys je o to poprosil. V kytarách asi ne, jejich přístup "seru-na-tebe-umrdanče-nevotravuj-mě-a-táhni" odradí i toho nejsilnějšího náturu. :D
Ty Cataliny maj v Akcentu za moc fajnovou cenu, blbej buben to rozhodně vůbec neni a jestliže máš HW, tak si za těch 13000 Kč koupíš soupravu, která hraje slušně, ale jak jsem psal prve, v porovnání s jinejma javorovejma bubnama, je slabší. To bych se raději podíval po inzerátech, takový Sonor Force 3005, nebo Mapex Pro-M se daj sehnat za podobný peníze.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Medák »

Nakonec jsem Artstary prodal za něco málo přes 8 tisíc i se stojany a nic dalšího kupovat nebudu. Nadále používám Pearl Masters Extra Maple, které jsem měl dřív ve zkušebně zabalené a vozil je jen na koncerty, takže jsem si je tolik neužil a bylo mi to trochu líto. Proto jsem se rozhoupal, Artstary nabídl na bazaru a používám jednu stejnou soupravu ve zkušebně i na koncertech.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Žilkoslav »

Medák píše:Nakonec jsem Artstary prodal za něco málo přes 8 tisíc i se stojany a nic dalšího kupovat nebudu. Nadále používám Pearl Masters Extra Maple, které jsem měl dřív ve zkušebně zabalené a vozil je jen na koncerty, takže jsem si je tolik neužil a bylo mi to trochu líto. Proto jsem se rozhoupal, Artstary nabídl na bazaru a používám jednu stejnou soupravu ve zkušebně i na koncertech.
To je rozum! :wink:
Na druhou stranu ty Artstary by se daly použít třeba na koncerty v horších podmínkách, nebo na půjčování, tedy pokud je člověk háklivej.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Arstar ES vs Catalina Maple

Příspěvek od Posluchac »

Kdybyste někdo se chtěl zbavit Artstarů, nejlépe se čtyřmi tomy a floortomy dohromady + BD a raději ve folii i různobarevné, vzal bych je za rozumnou cenu.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“