Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Odpovědět
portnoyovich
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2008 10:36

Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od portnoyovich »

Zdravím vás všetkých, keďže si chcem zadovážiť profi supravu (tomy, kopak), rad by som si "vypočul" vaše názory.
Využitie supravy by malo byť od hlučnej Rockovej muziky (príp. metalu) po tichý Unplugedd, takže čo najuniverzálnejšie.
Pôvodne som bol rozhodnutý pre Pearl MCX Masters Customs (6 vrstiev/9 mm) no odradili ma nazory na hrubosenné korpusy, vynikajú viac stredy a menej výšky + hĺbky, a hodia sa viac do hlasnejšej hudby. Začal som sa obzerať po niečom tenkostennom pripadne s vystuhou. Mam len obavu ze bubny s vystuhou su aktualne "trendy" a o par rokov uz nebudu v kurze.
V popisoch je pri sevňujúcich prstencoch udávaný Vintage sound s bohatým a hlbokým tónom. Vôbec si neviem predsaviť, čo to je :-)
No myslim, ze profibubny aj bez prstencov maju dobry sound a siroke spektrum ladenia.
Moje rozhodovanie je zatial: Sonor ProLite /Pearl Masters Premium Maple VS Pearl Premium Legend/Tama Starclassics Maple

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od sasa »

ale jinak zpevňující prstence jsou výdobytkem minulé doby, kdy se dělali skutečně tenkostěnné korpusy především z toho důvodu, protože byly nekvalitní lepidla a dělat víc než 3 vrstvy bylo dost risky. a anžto tři vrstvy je málo, tak se tam dal ještě zpevňující prstenec, protože hrana se samozřejmě frézovala až po tom co byl korpus kulatej a často se stávalo, že dřevo se při frézování rozpadalo. takže proto hrana. Ale pak se zjistilo, že ta hrana má i zvukový vlastnosti, který jsou zajmavý, především atakem a vřelostí korpusu je ten buben jakob "zajímavější" - což je vlastně diskutabilní a je věcí každého komu jakej zvuk sedí. Rozhodně však neplatí pravidlo, zpevňující prstenec= lepší buben/lepší zvuk. ale z těch sad co si psal bych asi ty sonor prolite, pearl mě posledních 10let pravidleně zklamává (mimo malé bubínky), ale to je jen můj soukromej názor....

portnoyovich
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2008 10:36

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od portnoyovich »

Vďaka za príspevok, práve na Pearl Masters Premium Maple som bol zameraný, asi najlepšie je konkrétnu sadu vyskúšať, hoci neviem, čo môžem očakávať.
Momentálne fičím na Basix Custom a vždy keď prehadzujem blany, tak sa zaprisahávam, že pôjdem do niečoho nového. No keď sa mi podarí tie hrozné preznenia odstrániť, tak sa s tým uspokojím :?
Verím tomu, že by som bol spokojný aj so Sonor Select Force, no keďže to má byť kúpa na dlhšiu dobu, tak by som rád niečo poriadne...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od sasa »

konkrétně pearl má, aspoň podle mýho ucha, ve vyšších řadách celkem specifický zvuk- je vždy hodně o ataku a krátkým sustainu a pak barvě dřeva. Což na sucho je uplně skvělý, ale když s tim hraješ v kapele a máš neukázněný spoluhráče, tak často chceš slyšet víc než jen "plesk" ale i sem tam přeznění a sustain a barvu - já hledal něco jinýho a jsem naopak rád když mi bubny hučej a když dám ránu na 16" kotel, tak chci aby zněl ještě na konci písničky (obrazně) tzn. raději bych něco "delšího" - taky mi vadí na MCX ta nevyrovnanost tomů s kotlem a kopákem - to má například sonor podle mě mnohem líp srovnaný... dneska kdybych kupoval bubny, tak koupím ludwigy classic, ty hrajou prostě uplně jinak než všecko ostatní a hrajou skvěle (bohuže mám tolik bubnů, že už do toho nechci pár let investovat ani floka a ani se mi nechce dávat 90tisíc za ludwy)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od Posluchac »

Tuknul jsem si dnes dopoledne na bílé Pearl Reference po M. Peroutkovi z Olympicu a mám shodný názor. Tamy Starclassic Maple M. Meiera jsem nedávno před koncertem porovnával se svými Tamami Performer Birch/Bubinga. Myslím, že na živé hraní jsou lepší Performer díky hlubšímu ale pořád konkrétnímu dupáku. Podrobněji popíšu v rubrice Tama.
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 13 pro 2013 23:05, celkem upraveno 2 x.

portnoyovich
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2008 10:36

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od portnoyovich »

Vďaka za rady, pravda je, že momentálene som len "na sucho" teda doma bez kapely a krátke bubny by mi vyhovovali viac. No keďže to chcem na dlhšiu dobu, tak myslím, že by to nemalo byť orientované len na domácu skúšobňu, a nakoniec je fajn keď si človek ten bubon užije... Stalo sa mi už vo verejnej skúšobni s eránymi bicími, že si gitaristi vypeckovali kombá a ja som počul práve len plesk, prip. kopák vôbec.
Pearl robia teraz Masters Maple Legend, kde su tenkostenné korpusy a ohybané obruče a na webe slubujú viac rezonancie, príp. Tama Starrclassics Maple je tiež korpus tenkosenný, no pri tých prachoch by to chcelo vyskúšať osobne.
Takže neviem, či nakoniec neostanem pri Sonor Select Force, vo zvukových ukážkach je počuť, že sú kratšie, no o viac než polovicu lacnejšie, takže by ostalo aj na ďalšie tomy (8 a 16). Ak by zniesli rôzne kombinácie blán (od G1 Couted/Reso Glas po EC2 Clear/EC Reso), rôzne ladenia a znesú nejaký klubový koncert, možno by zatial stačili.

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Klasické korpusy vs Korpusy se zpěvňujícimi prstenci

Příspěvek od Jenda »

Já jsem před časem přešel z Sonor S-Class (klasické-rovné korpusy bez prstenců, větší hloubka) na Masters MMX (prstence, trochu nižší tomy) a jsem spokojen, je to kratší, je to agresivnější a to se mi pro moje účely zatím hodí..

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“