Bubny na metalcore do 15 tisíc

Odpovědět
White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od White pawn »

Zdravím všechny bicmeny,

budu kupovat nové bubny a rozhoduju se mezi několika nabídkami. Pokud mi někdo poradíte nebo jen řeknete svůj názor, jak byste na mém místě vybrali a proč, budu moc vděčnej :) Klidně mi navrhněte i jinou soupravu, kdyby seděla do mé představy.

Moje představa je…
• střední, poloprofesionální řada
• rozměry – tom tomy 10×8" a 12×9", floor tom 16×14", velký buben 22×20"
• zvukově vhodné do tvrdších stylů – metalcore, popř. hard rock/heavy metal
• cena do 15 tisíc Kč

Rozhoduju se mezi třemi nabídkami:
CRUSH Chameleon birch rock set
http://www.drumcenter.cz/eshop/crush-ch ... a6u9ludm73
dřevo – bříza, povrchová úprava – fólie, cena – dostal bych je za 15 tisíc
+ dobrý rozměry a slušný blány
- je tam navíc bubínek (ten chci koupit zvlášť) a Crush je přece jen nová značka, která nemá moc jméno

MAPEX Meridian black – The raven
http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-me ... 76495.html
dřevo – bříza a javor, povrchová úprava – fólie, cena – dostal bych je cca za 20 tisíc
+ opět dobrý rozměry a blány, zajímavá kombinace dřeva a osvědčená značka
- je tam navíc bubínek a taky kotel 14×12", musel bych si připlatit a pak prodat to, co nechci

SONOR Force essential stage S drive
http://shop.sonorista.cz/sonor-essentia ... -fade.html
dřevo – bříza, povrchová úprava – lak, cena – vybrané bubny bych dostal za 15 tisíc (celková vysoká cena je dána hardwarem, který u předchozích dvou souprav není)
+ výhodná cena (jen samotný kopák stojí normálně 11 tisíc), jediná souprava kterou můžu koupit bez bubnů a hardwaru který nechci, osvědčená značka, lak
- tomy jsou mělčí než bych chtěl (např. u tomu 12 palců je hloubka 7 nebo 9 palců docela rozdíl) a některé blány jsou jen převozní

Osobně se mi nejvíc líbí Mapexy. Pokud by mi je byli v nějakém obchodě ochotni dát bez bubínku a druhého kotle, šel bych do nich, s tím ale moc nepočítám – je to limitovaná edice, u které se jinak bubny jednotlivě neprodávají. Crush se zdají taky dobrý, ale nemám s touhle značkou žádné zkušenosti a mají navíc bubínek. Sonory jsou spolehlivá značka a jako jediná souprava se může „rozkouskovat“, mají ale horší základní blány a hlavně jiné rozměry tomů, než bych chtěl. Blány si sice stejně časem koupím Evansy, ale do začátku to chce něco rozumného. Co se týče dřeva, čistá bříza u Crushe a Sonorů je asi dobrá, ale kombinace s javorem u Mapexů by mohla být dost zajímavá.

Co vy na to?

Díky za váš čas ;)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Žilkoslav »

Za sebe mohu vřele doporučit bicí Tama Silverstar, solidní zpracování korpusů a hardware, například posouvací tomholder nebo lité háky na kopáku. Cenové jsou sice trochu výš, než máš rozpočet, ale viděl jsem i shell sety pod 15. Mám je dva roky a jsem absolutně spokojen! :)
http://www.youtube.com/watch?v=V-hABvR28so

Z toho co sis vybral bych já osobně asi volil Sonory, mají lakované korpusy, máš možnost si přikoupit další bubny a sonoráckej hardware něco vydrží. Meridiany mě štvou imitací dřeva, kdyby na ně dali raději nějakou hezkou sparkle folii, taky ocelový obruče, ty jsou dneska vhodný tak leda pro soupravu za 7 tisíc. Co se týče značky Crush, tak s tou jsem se v životě nesetkal, podle videí na stránkách drumcentru to hraje pěkně. Určitě je nejlepší zajít si do obchodu a vybrat si podle toho, co se ti bude nejvíc líbit.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Posluchac »

Zrovna jsem koukal na Silvestary ve slevě... http://3dmusic.cz/index.php?l=k&pk=5&k=13&ppk=&oid=820

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Sheafraidh »

u tech Sonoru, existuji i s hlubsimi tomy: http://shop.sonorista.cz/sonor-essetial ... -fade.html
Pravda, obrazek vypada stejne, ale je jen ilustracni :)
Myslim, ze bys s nima utahl i vetsi stage (mozna i tu typu Brutal Assault - stejne se to nazvuci).

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Medák »

Mě na Drummcentru zaujaly březový DC, což je přesně tak kategorie, co hledáš. Bříza bude podle mě na metalcore ideální (navíc píšou, že je to bříza z Evropy). Jsou i s hardwarem, Evansama (který chceš), nevrtaným kopákem a moc pěknou povrchovkou. Neslyšel jsem je naživo, ale dle videa to vypadá slibně.
http://www.drumcenter.cz/eshop/dc-drums ... 81409.html

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od White pawn »

Díky za podněty. U Tamy silverstar nejsou k dispozici rozměry které bych úplně chtěl, navíc je tam vrtaný kopák. Ty DCčka vypadaj pekně, zkusím se s nějak dohodnout s obchodem, jestli by mi to nedali s kotlem 16x14.

Jinak myslíte, že u poloprofesionální soupravy je lak a fólie takový rozdíl? Asi to u toho Mapexu nebude zas úplný zlo, ne?

A co se týče dřeva pro metalcore, někdo říká javor, někdo bříza, nakonec je stejně asi nejdůležitější ladění ne?

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od milrach »

Já si myslím, že mezi fólií a lakem je rozdíl naopak velký. Lak sám o sobě má na zvuk hodně velký vliv, je úplný nesmysl aby dřevo udušené fólií hrálo lépe. Do metalu bych šel určitě raději do břízy, je ostřejší, jasnější, má u tomů rychlejší nástup, javor je sice frekvenčně plnější ale není tak výrazný.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Pavlišta »

Pokud porovnám zvuk dvou skoro konstrukčně stejných bubnů 10x7 ( ruby red folie) a 10x8 (Exotic) , neviděl bych vliv fólie až tak markantní. Spíš bych řekl, že je těžko rozeznatelný.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Sheafraidh »

Sonor S-Classix nebyly uplne nejlevnejsi bubny, taky maji folii a hrajou docela v pohode - zrejme se to zas tak nedusi...
Jestli do metalu briza nebo javor je asi jedno - spis zalezi na osobnich preferencich - ale hlavne mi prijde, ze jde spise o pouzite blany (nepiskovane) a o silu uderu, tvar spicky palicky, atd. (ale to nebude jen v metalu)...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Medák »

Fólii bych neviděl jako problém. Kdyby bubny "dusila", tak by ji třeba DW nedávaly na Collectory. Rozdíl oproti laku je minimální. Řekl bych, že naslepo by to nikdo z nás nerozeznal. Osobně mám radši laky, ale některé glitry se mi taky líbí.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Bubny na metalcore do 15 tisíc

Příspěvek od Posluchac »

Pavlišta píše:Pokud porovnám zvuk dvou skoro konstrukčně stejných bubnů 10x7 ( ruby red folie) a 10x8 (Exotic) , neviděl bych vliv fólie až tak markantní. Spíš bych řekl, že je těžko rozeznatelný.
Podobně jsem porovnával před zvukovkou bývalé nejvyšší řady - mé bicí - nejlevnější verzi, klasické rozměry Tama Starclassic B/B Performer EFX ve folii s Tama Starclassic Maple v laku, klasické rozměry. I blány byly od jiných výrobců - Evans/Aquarian. Znatelnější rozdíl byl pouze v dupácích, kdy můj Tama Birch/Bubinga 22 na 18 ve folii produkoval basovější a stále konkrétní ton než Tama maple 22 na 20 v laku cca při stejné hlasitosti.
Záleží zřejmě i na kvalitě folie. Ta se používá jako alternativa pro bubeníky, kteří vyžadují vyšší ochranu nástroje před poškozením, odřením oproti lakovaným bicím.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“