Tama vs. Sonor vs. Mapex

Odpovědět
White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od White pawn »

Zdar bicmeni,

prosím o rychlou radu. Řekněme, že mám možnost za podobnou cenu koupit následující tři soupravy:
TAMA superstar custom hyper-drive
SONOR force 2007
MAPEX Meridian birch

Všechno bříza, lak, konfigurace 10-12-16-22.

Do čeho byste na mém místě šli? Nejlepší mi přijde ta tama, jednoduše už proto, že normálně stojí cca 30 táců, přičemž sonory nebo mapexy cca 20.

Díky za váš čas ;-)

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od zdenal »

na všechny uvedené bych se vykašlal a šel do Premier Artist.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Žilkoslav »

Mapex Meridian Birch, nebo Sonor Force 2007, Tama Superstar Hyper-Drive má krátký tomy, který mi nevyhovujou. Litý ráfky vem čert, prostě by mě štvaly ty krátký tomy - proto jsem si koupil bubny Tama Silverstar. :D

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Posluchac »

zdenal píše:na všechny uvedené bych se vykašlal a šel do Premier Artist.
MAPEX Meridian birch. Ty jsem si naposlouchal v prodejně a nešel bych do nich, ač mám břízu rád. V této cenové relaci kdybys sehnal Premier Artist Birch ve slušném stavu (do 20 táců), neváhal bych. Vždyt na ně hrál i bubeník od Jehro Tull v r. 2005...http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zmN4#t=617
Nebo se zkus domluvit v Muzikeru na Premier Genista (vyšší řada než Artist ale z americké břízy). Několik měsíců je měli ve slevě za 22 táců, nyní opět od 28 a výše. http://www.muziker.cz/bici-perkuse/akus ... ze-Sparkle

Nebo tyhle bazarovky ještě z Anglie a ze skandidávské břízy http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 22079942e2

Minulý týden jsem si tuknul na Sonor Lite ze skandidávské břízy včetně snare a byl jsem hotovej.. Dával je komplet od 25..

http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 29a465e45e
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 24 pro 2013 11:38, celkem upraveno 5 x.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od milrach »

souhlas, Premier Artist hrajou výborně. S Mapex Meridian se to vůbec nedá srovnávat. Problém je ale ten, že Artisty se objeví v inzerátech jednou-dvakrát do roka.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od dadoch »

Posluchac píše: Minulý týden jsem si tuknul na Sonor Lite ze skandidávské břízy včetně snare a byl jsem hotovej.. Dával je komplet od 25..
Jo, ty Lite za 25 jsou velkej úlet.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Posluchac »

Parádní jsou i tyto zřejmě celobřezové Tama Starclassic Performer
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=7 ... rder=datum


Když jsem já na jaře kupoval bicí, Koubas, tuplovaný řečník Sféry
mi poradil:,,pokud by ti nevadilo nechat si poslat bubny z Anglie Fedexem, tak doporučuju tohohle pána, vychází ty ceny hezky, i když přičteš těch 150 liber za to poslání''
http://www.grahamrusselldrums.com/graha ... /Kits.html


Nebo ještě ebay německej, britskej.
Přílohy
Tama
Tama
Premier
Premier

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Slowmeda »

Tak jako starclassic performer jsou pecka, sám se je tloukl nějaký čas. Jenže problém je v tom, že to nemůžeš porovnávat s těmi níže uvedenými, je to prostě jiná kategorie. Kupovat bicí z Anglie mi při dnešních možnostech trhu a drumcentrem v republice přijde zbytečný a komplikovaný. Jednak je fajn podpořit tuzemský lidi kteří se snaží, protože když je podporovat nebudem tak se nám tady na to vy.... a my všichni pak budeme kurva v nevýhodě, přinejmenším se tu sníží konkurenční boj a zbydou prodejci, kteří jen točí zboží a nemají do toho vhled, prostě nejsou specializovaní nebo s know-how. A to si piště že těchhle dravců je většina a od těch není nejlépe kupovat, kor když je člověk začátečník.
Sám jsem si koupi supraphonica na ebay, ale jen proto, že tady zrovna nebyl dostupný. Rozdíly v cenách myslím nejsou zásadní, abychom museli na západ a servis myšleno od přepravy, přes poradenství až k záručním opravám, to pak srovnává úplně. Bazarová nabídka je neustále taky velmi bohatá. :idea:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od pete77 »

jj,starclasic performer paráda,pošli do pár českých obchodů požadavek,ať ti udělaj nabídku a uvidíš:)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Posluchac »


Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Posluchac »

pete77 píše:jj,starclasic performer paráda,pošli do pár českých obchodů požadavek,ať ti udělaj nabídku a uvidíš:)
Tady jsou jedny ve slevě http://kytary.cz/tama-starclassic-perfo ... /HN136728/
Přílohy
Tama.jpg

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Jenda »

Zatím jsem si za cca 11 let nikdy nekoupil nový bubny (vždy bazar) a pokud nebudu mít zbytečný desítky tisíc, tak to asi nikdy ani neudělám. Když má člověk trpělivost a čas trochu sledovat inzeráty, tak může koupit neuvěřitelně výhodně. Obě moje sady (Sonor S-Class 94-95 a Pearl Masters MMX) jsou pořízený za zlomek ceny z obchdu.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od Sam Jr. »

Přesně tak! sada střední třídy vybraná z katalogu nikdy nepřinese takový vnitřní uspokojení jako odchyt staršího profi kousku za podobnou nebo i lepší cenu :) nebo vám fakt nejde především o zvuk :twisted:

... před Vánocema sem přivezl z Německa dvoukopákové 8místné Signie - po odprodání jednoho kopáku a nějakého HW sem se dostal na cenu na 7 tis :mrgreen: tj. litr za buben :wink:

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od graceman »

A to se vyplatí :-D

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Tama vs. Sonor vs. Mapex

Příspěvek od milrach »

Sam Jr. píše:Přesně tak! sada střední třídy vybraná z katalogu nikdy nepřinese takový vnitřní uspokojení jako odchyt staršího profi kousku za podobnou nebo i lepší cenu :) nebo vám fakt nejde především o zvuk :twisted:

... před Vánocema sem přivezl z Německa dvoukopákové 8místné Signie - po odprodání jednoho kopáku a nějakého HW sem se dostal na cenu na 7 tis :mrgreen: tj. litr za buben :wink:
Moje řeč Same, velmi se divím že většina lidí nejde touhle cestou... Vždycky je mnohem lepší dívat se po bazarech, a sehnat starší vysokou řadu bicích než kupovat nové předražené bicí, které mají podprůměrnou kvalitu zpracování a zvuk úplně v háji. A vtip je v tom, že ta vyasoká řada z bazaru vyjde kolikrát i levněji ! To samé platí u bubínků. Z nových věcí kupovat maximálně hardware.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“