TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion maple

Odpovědět
White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion maple

Příspěvek od White pawn »

Zdar bicmeni,

prosím o rychlou radu. Kupuju bicí na metalcore, rozhoduju se mezi těmahle dvěma soupravama - TAMA Superstar custom hyper-drive a DDrum Dominion maple. Tama má dobrý HW, je to bříza, má mělké tomy. Ddrum je javor, má klasicky hluboké tomy. Obojí je lakované. Do čeho byste na mém místě šli vy?

Díky za váš čas ;-)

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od miross »

Sorry, ale už se musím opravdu smát... jak vypadají bubny do Metalcoru??? Chápal bych, kdyby si se zeptal na blány která inklinuje ku kterému žánru nejblíže, ale tyhle otázky jsou totální nonsens. Já si dávám otázku proč špičkovejm bicmenům stačí defakto obyčejné sady a bubeníci co nepřekočí "magický" rytmus BUM ČVACHT se nespokojím ani s minimem???

A v ohledu souprav co jsi tu vyjmenoval (vypsal jsem je pod sebe) co se ti nezdá? Je fajn si nechat poradit čemu se vyhnout, nebo naopak na co si dát pozor, ale nespoléhej se tak moc na rady druhých v tom ohledu, že ti nikdo objektivně neporadí, dokud si sám osobně na ně nezahraješ - používám stále dokola sto lidí sto chutí! Osobně jsem hrál na většinu bicích co máš v hledáčku a nejsem schopen ti říct co je lepší, pokud na vše hodíš "správné" blány nenajdeš místo k výtce. Jiná věc je projekce samotné soupravy: Superstáry mě dostaly hlasitostí přechodů a kotlů, ale kopák trochu zaostává... ddrum to má zase naopak s extrémní razancí BD, Sonor mě tak neoslovil jako Mapex s hodně vyrovnanou dynamikou. A teď do toho započítejme cenu, servis od prodejce, případné náhradní díly atd. atd. a mohu to zase celé předělat, nehledě na stálost jakosti výrobku. Příznám se, že ti nemůžu napsat co je lepší!

Takže naplánuj cestu a jeď si na ně zahrát, máš na dlouho co dělat :D

Tama Superstar custom hyper-drive
ddrum Dominion maple
Sonor force 2007
Sonor Force essential stage S drive
Mapex Meridian birch
Mapex Meridian black – The raven
Crush Chameleon birch rock set

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od White pawn »

Zdarec, zajímal mě jen osobní názor, jak by kdo vybral na mém místě, nemusí to být nic zevrubného. Ten žánr k tomu píšu, abych byl aspoň trochu specifičtější, pro jaký účel soupravu vybírám. Poohlídl jsem se už po několika kouscích, nakonec vybírám mezi těmahle dvěma, proto jsem přihodil už několikáté vlákno - třeba někdo bude jednou hledat podobně jako já a pomůže mu to. Nicméně díky za radu ;)

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od miross »

No to je sice hezké, ale až to bude někdo hledat, bude mít v hlavě z těch Tvých vláken trochu zmatek, protože po radách, které jsi tu dostal si se stejně vždy rozhodl jinak...

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od White pawn »

Zatím jsem se nerozhodl nijak, ani jsem tu nepsal žádný závěr, jen postupně narážím na další a další možnosti :) Ale nebudu tu otravovat donekonečna, žádný strachy.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od Sheafraidh »

Moznosti je opravdu hodne - a asi opravdu nezbyva nic jineho, nez si poslechnout (ne na YouTube, ale opravdu), jak jednotlive sady zni.
Nicmene, ne vsude maji vsechny, ale rekl bych, ze muzes zkusit porovnat i jine (drazsi) rady vybranych vyrobcu a v hlave si vytvorit profil pro danou znacku - myslim, ze vetsina firem zachovava takovy "firemni charakter" od levnejsich sad az po ty nejdrazsi. Takze hlavne bych koukal, jestli se ti od dane firmy libi kopaky, snary, tomy...

No a potom, co budes mit ramcovy obrazek, vymysli si jednu znacku, ktera te zkratka oslovuje nejvic a te se drz :wink:
Stejne k tomu budes pouzivat tvoje cinely a hrat na to budes ty, coz jsou podle me 2 nejvyznamnejsi polozky, co se zvuku bicich tyce (bubny se na podiu nazvuci a ve studiu resampluji - no, sorry, mozna pisu moc skepticky) :)

A ja osobne ti samozrejme doporucim Sonor, protoze se mi zkratka libi, jak hrajou, nevim proc - proste tak :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od pete77 »

A já zase Tamu:)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od Slowmeda »

pete77 píše:A já zase Tamu:)
Neodvazuji si tipnout proc :twisted:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od pete77 »

kvůli Portnoyovi to není:)
Tamu mám rád už od roku 1992 a Portnoye jsem registroval až v r.2000...:)

graceman
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2014 12:26
Bydliště: Čížkovice

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od graceman »

Ahoj! Napíšu zde jen svůj názor :-) . Mám víceleté zkušenosti se Sonorem a to i s řadou Force (od 505 až po 3007) - asi 10 let hraní. Já už bych nikdy více nešel do Sonoru pod číslo 300*, pokud to s hraním myslíš vážně a chceš mít soupravu na x let. Dnes už jsou to řady jako essential, select nebo jak se to jmenuje, ale je to víceméně pořád to samý. To znamená dnes minimálně Select (Javor). Opravdu nechci hanit ty nižší řady - hrajou vlastně dobře a každý si najde to svoje, co se mu líbí.
Můj názor vznikl po srovnání s jinými značkami. V této cenové kategorii jsou opravdu LEPŠÍ sadičky. Mě se docela líbil ten Mapex meridian - takovej dobrej standard.
Potom jsem měl možnost hrát na DDrumy - totální katastrofa ze strany hardwaru, kopák slušnej, ostatní ze sady bych asi nekoupil. ten hardware to pokazil na celý čáře...
Pak jsem ozkoušel hyper drivy od Tamy (22,10,12,14,16). No a koupil si je :-) Kluci v Drumcenteru mi sadu postavili, naladili, a já přijel z druhýho konce republiky, zahrál jsem si, naložil je do auta a hraju spokojeně po skoro roce až do dnes :-D. Nebudu je přehnaně chválit (abych nebyl nařčen ze zaujatosti). Výhody má sada pro mě za prvé právě v HW, kterej je super, protože se zde použil HW prakticky z nejvyšší řady Starclassic, potom nevrtanej kopák, kterej je mňamózní, hloubka tomů je zvukově velice zajímavá a neplatí v žádném případě, že by měly tomy krátkej dozvuk ba možná naopak a litý ráfky jsou taky super. Ladí se to o třídu lépe a hlasitost sady je někde jinde. Navíc si přechody můžete dát pohodlně nízko právě díky mělkosti. Jediný, co jsem poslal do světa je snare, kterej byl sice ucházející, ale mám lepší, tak co s ním :-).

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 205
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: TAMA Superstar custom hyper-drive vs. DDrum Dominion map

Příspěvek od miross »

graceman píše:Ahoj! Napíšu zde jen svůj názor...
Díky za post, alespoň jsem zjistil, že néjen já mám na jmenované sady podobný názor. Apropo ty Tamy asi po zamyšlení vyhrávají - to zpracovaní a vůbec vše kolem na tuhle řadu je opravdu perfektní!!!

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“