Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

happy
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 12 bře 2007 19:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od happy »

Projíždím inzerci na bubny. Vždy jsem se divil, proč se tady furt lidi ptají "co koupit", vždyť si to můžou oťukat a poslechnout. Teď jsem v té situaci a už to chápu :) Cením si radu zkušenějších, tak budu rád, když mi pomůžete.

Na tohle jsem narazil:

dw collectors za 54 i se snare .. http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 9734ff05f0

sonor designer za 34 bez bubinku, hustá to cena ... http://hudba.bazos.cz/inzerat/1681618/S ... A-CENA.php

premier signia za 57 i s bubinkem ... http://hudba.i-bazar.cz/bici-nastroje/s ... hw-315496/

Je to bez hw.

Už ani nevím, jestli slintám na dw kvůli tomu, že všichni slintají na dw...infikovali jste mě! :mrgreen: Líbilo se mi to (emilovo) přirovnání mercedes-audi-bmw...a teď si vyber. Tak nějak tak si připadám...no, ale......poradíte mi něco?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

ne :D

sorry, dá se poradit začátečníkovi aby se vyvaroval nějaké rozpadající se sračky, ale ne v téhle třídě.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od raduz »

já bych v tomhle případě šel do premiérů a to jen kvůli průměrum

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od mupet »

Volba rozhodně těžká, napíšu jen pár svých zkušeností. Mám snare premier signia 6,5x14 maple a je to nástroj, kterého bych se nikdy nezbavil. Podle mě naprosto ůžasný a vkusný zvuk který se hodí do čehokoli...rimshot ostrý jako břitva ale současně krásně plné a hutné tělo javoru. DW jsou prostě specifická špička, která se ti buď líbí nebo ne...psal jsem to už někdy před tím..tomy jdou ladit i hodně nízko bez jakýchkoli pazvuků (oproti yamahaoak custom) ale tohle bude podobné i u signií...nevím jak designery, hrál jsem jen na jedny a nejen podle mého ucha to nebyla až taková bomba (čekám, že se ozve Mates s opačným názorem :D ). Na těch signiích je krásné to, že se už nevyrábějí a tímto možná roste jejich "sběratelská" hodnota. Asi jsem ti moc neporadil, co? ....no a jedna rada na závěr...neber DW ať nás s nimi není moc :twisted: :mrgreen:

Každopádně záleží hodně na aktuálním stavu soupravy, být tebou tak si udělám 3 výlety a pak nech za sebe rozhodnout srdíčko...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

já sem od toho chlapíka, co má ty signie, kupoval snare starclassic, tak sem si bouchnul pro srovnání i do toho virblu od signií, musim teda říct, že to hrálo a na živo vypadá ta sada nádherně. designery sou za hustou cenu a v super rozměrech, ale strašně vošklivý. déwéčka sou styl a to v dobrym i špatnym.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od mates »


Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

každopádně s rozpočtem kolem 50 tisíc se dá už vyhrát, projel bych ebay a tak, a vůbec bych nespěchal. nebo za 13 zpáteční letenku do novýho yorku a s 2000 dolarů už tam pořídíš cokoliv.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od gu-staff »

Koubas píše:každopádně s rozpočtem kolem 50 tisíc se dá už vyhrát, projel bych ebay a tak, a vůbec bych nespěchal. nebo za 13 zpáteční letenku do novýho yorku a s 2000 dolarů už tam pořídíš cokoliv.
Já bych letěl z fleku pro : http://www.indoorstorm.com/Spaun_4pc_Ma ... -1538.html

(sorry za OT, ale v týhle cenový relaci ti já radit nemůžu, a když se mrknu na svojí fin. situaci, asi jen tak moct nebudu :D )

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Polymorph »

Jak psal koubas,
Já bych počkal na lepší nabídku... neukvapoval bych se!
Osobně, kdybych kupoval Premiery tak řadu Genista ta se mi zvukově moc líbila
DW no problem, v rozumnejch rozměrech tedy 10,12,14 22, nebo 20
Designery NE NE NE, na aparát a ve studiu to hraje, ale nasucho to nevrací nic! krom toho je to těžký a vošklivý :-)
Popřemýšlel bych o Jámahách a Tamě... Maple custom v té ceně se dají pořídit mňam a Starclasic Maple taky...
výběr je v této cenové relaci fakt velikej, ale ta nabídka kterou jsi poslal je taková narychlo a není tam nic vyloženě co by mě chytlo...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

genisty v zelený barvě měl ten chlapík na tý půdě taky. je to takhle, jeho brácha, jazzman, letěl na nějaký dlouhodobý dobrodružství do Kambodžy a potřebuje peníze na pobyt a prodává všechno, co má. byly to Genisty 22,10,12,15,16 zelený, moc hezký březový bubny, nabízel mi je za 37 000 a prej by mi i slevil :D , potom tam měl medový Genisty 22,8,10,12 což bylo bez kotle naprd a pak tam byly ty zelený signie, ke kterejm jedinejm byl i virbl. všechny ty sady byly snad bez škrábnutí. krom toho prodává dost plechů Istanbul M. a nějaký vysoký Paisty. skoro takovej hezkej menší obchod.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Adrub »

to Koubas: máš nějaký seznam všeho co prodává ten chlapík a nebo nějaký link na jeho inzerát? Díky

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od mupet »

no když to vezmem kolem a kolem, tak na drumcentru se "válí" spousty skvělých sad....starclassic maple za 49tis, pearl masters MMP za 55tis, DW za 60 tis...na výběr je toho hodně....POSLECHNOUT-PODÍVAT-VYZKOUŠET NA VLASTNÍ SMYSLY....až to osobně objedeš, budeš vědět co je ti blízké....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

Adrub píše:to Koubas: máš nějaký seznam všeho co prodává ten chlapík a nebo nějaký link na jeho inzerát? Díky
ne, to nemám, mívá inzeráty na fenderu, často pod mailem alpha-omega, problém je v tom, že jeho brácha, co mu zařizuje ten prodej, tak se v tom úplně nevyzná, ale pokud bys chtěl třeba nějakej plech, napiš mu, jestli něco takovýho nemá (tak 15-20 plechů tam měl).

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od edd »

Asi jenom zopakuju co uz tu bylo, ale i tak. Sonor designer v zadnym pripade, jedine co z toho hraje je virbl a to este ne vsechny. DW to je kapitola sama pro sebe, osobne sem na jedny hral a je to neco co se neda prirovnat k nicemu (mysleno obycejne nejvyssi rady znamych znacek) ten zvuk je absolutni sila, proste parada, na druhou stranu se nemusi ten jejich specificky zvuk libit kazdemu. A posledni Premier Signia. Osobne bych sel prave do teto varianty. Slysel jsem jedny Signie na koncerte a je to parada. Zvlast vyhledavany jsou u rockovych hracu (jednu dobu je mel i Nicko McBrain z Maiden, v soucasnosti treba Dan Zimmermann z Gamma Ray). Dalsi co bych zkusil otukat jsou Tamy Starclassic bubinga, akorat nevim jestli by se do 60 tis. nasly.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od drmr »

mupet píše:no když to vezmem kolem a kolem, tak na drumcentru se "válí" spousty skvělých sad....starclassic maple za 49tis, pearl masters MMP za 55tis, DW za 60 tis...na výběr je toho hodně....POSLECHNOUT-PODÍVAT-VYZKOUŠET NA VLASTNÍ SMYSLY....až to osobně objedeš, budeš vědět co je ti blízké....
s týmto názorom súhlasím absolútne a bez výhrad.. ;)

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Jenda »

Trochu mě zaráží negativní názory na ty Designery.. Přece to nemůžou být špatný bubny, když to donedávna byla vlajková loď Sonoru a hraje na ně stovky profi bubeníků,ne?.. :?:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Slowmeda »

já mam teda s designerama taky dobrý zkušenosti.
jinak co třeba mapex saturn, takovou sadu pořídíš za ty prachy úplně novou a rozhodně to není větší sračka než ty ostatní tady :D hraje to zase ale úplně jinak jakoby kulatěji s hutnými spodky

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Polymorph »

Jenda píše:Trochu mě zaráží negativní názory na ty Designery.. Přece to nemůžou být špatný bubny, když to donedávna byla vlajková loď Sonoru a hraje na ně stovky profi bubeníků,ne?.. :?:
Hrál jsi na ně někdy na živo? Ty bubny hrajou ve studiu a přes aparát... ale ještě jsem neslyšel tyto bubny hrát bez ozvučení tak, aby se mi to líbilo. Nasucho to hraje placatě a prostě divně... tento typ zvuku a konstrukce bubnů je podle mě jaksi mimo tuto dobu...

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od onehalph »

Hral jsem asi na dvoje nebo troje Designery a vsechny se mi bez vyhrad libily - je to hodne individualni ... ale kdybych mel vybirat z tech tri nabidek, jakozto od zacatku DW infected-addicted (hehe), tak jednoznacne ty collectory ... ale bylo tady spravne receno - vyzkouset a nechat to na svych usich :-)

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od raduz »

třeba rytmičáky od designeru jsou podle mě naprosto vynikajcí, set jsem slyšel na sucho jedinkrát.. a byl vynikající

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Polymorph »

raduz píše:třeba rytmičáky od designeru jsou podle mě naprosto vynikajcí, set jsem slyšel na sucho jedinkrát.. a byl vynikající
Bubínky jo... ale sada E E :?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od mates »

nehazejte ty Designery do jednoho pytle !!!

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od Trade »

Neni designer v podstatě custom záležitost a tedy každá souprava hraje jinak?

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od milq »

Trade píše:Neni designer v podstatě custom záležitost a tedy každá souprava hraje jinak?
Presne tak by som to aj ja formuloval.

happy
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 12 bře 2007 19:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dw Collector nebo Premier Signia nebo Sonor Designer

Příspěvek od happy »

Díky hlavně i za důvody, proč si myslíte, co si myslíte.

Vím, co neudělám - letět do Států. Letenka, nocleh, cesta, doprava do Evropy, tím se bicí předraží... z velkého výběru bych měl hlavu k prasknutí. (No jo, bojím se do Ameriky... psssst!!! :mrgreen: )

A také neudělám, že koupím nové. Jednou přijdou problémy a ať je potom neprodávám pod 40% ceny.

E-bay nezní špatně. Jen to bude pak závislost, nebudu spát, nebudu se učit, v práci se nebudu soustředit, budu mít v hlavě jen koupi bicích - už teď mám k tomu náběh. (Našel jsem si záminku pro flákání; celkem dobrou, viďte :D )

Vím, že to vypadá uspěchaně. Taky se mi zdá, že na podzim bylo nabídek těch lepších setů jenom na sféře o tolik víc (jenže tehdy jsem pro sebe nesháněl).

Možná bych se měl uklidnit. Počkat si opět na něco jako "hele na e-bayi jsem vydražil tohle ale beru místo toho recordingy". (Když jsem u recordingů, viděl jsem jedny za 45 ... http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 9734ff05f0). Jen to čekání je aktivní čekání a tedy zdržuje od jiných věcí.

Udělat si výlet a poslechnout si a vybrat si podle VLASTNÍHO vkusu mi přijde jako nejrozumnější. Trochu očekávám, že "tu správnou" sadu nepoznám hned. (Protože, když jsem kupoval od baskeeze hi-hat, říkám si, "dobrý". Po 2hod co jsem ji už měl si říkám, "krása"! Asi jsem se s ní potřeboval nejprve 'zžít'...)

Vlastně jsem si myslel od začátku, že mají rozhodnout uši, ale podpora a nové informace mi pomohly :-)

2mupet: Právě že jsi mi poradil, taky jsem četl co o signia či dw píšeš jinde :wink:

Díky za tipy na jiné bicí, než jsem uvedl. Tak jsem to i myslel, nedržet se jen těch tří, pokud někdo víte o něčem zajímavějším.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“