Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Odpovědět
marek.step
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 13 led 2007 17:41
Bydliště: Drahotuše
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od marek.step »

Zdravím všechny bubeníky a bubenice.Zajímalo by me jak markantní je rozdíl mezi Mapex M birch a Basix custom.Hrál jsem na oboje.Basixy se mi jevi velmi dobré,v poměru cena a zvuk,ale zase mapex neznel uplne spatne.Mapexy sem si vyzkousel a libilo se mi asik vsechno az na kopak ktery byl takovy susi a tak trochu bez charakteru,ale zase mohl byt spatne naladeny.Mapex ma vyborny snare,coz basix nema,ale zase basix ma paradni kopak ktery je takovy mlaskavy a bassovy,coz me celkem zaujalo.Mapex ,ale vyhráva co se týče hardware.Moc by mne zajimaly vaše názory .Předem díky .Bubnům zdar ! :mrgreen:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od ZRNO »

Každopádně Mapex má daleko kvalitnější a hlavně "trvanlivější" hardware lepší uchycení tomů atd.... A ty kopáky jsi porovnával se stejnejma blánama? Zkoušel jsi ten M birch naladit tak aby basoval a mlaskal? nebo jsi jen sedl a hrál ?

marek.step
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 13 led 2007 17:41
Bydliště: Drahotuše
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od marek.step »

Diky za odpoved stim hardwarem to bude asik pravda a taky je pravda ze ten kopak m birch jsem moc ladit nemohl,bo jsem byl ty bici zkouset v prdodejne kytary.cz v Praze a kdyz uz to byla asik 9 sada bicích ,kterou jsem zkousel tak ten prodavac na me hledel a pak mi rekl ze jestli neco chci at si to koupim a nebo at jdu pryč . tak mi nezbyvalo než si koupit paličky a nějakou tu školu na bicí a šel sem se svěšenýma ušima domů a bylo po lazení :D 8)

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Rockchild »

jj:-) minule jsem tam otukaval el. bici, ktere tam měli vytavene, drtil jsem je tam pres hodinu a pak uz jsem jen videl, jak vzdycky prisel z ulicky nakoukl, zakroutil hlavou a zalezl:o)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Kulda »

Na, tohle musim rict, se jevil jako genialni a supr obchod Music City.
Uz sem to tady nekde psal..maj odhlucnenou mistnost (velikouu!! cca 25m2??) pro zkouseni souprav, bubinku, bla bla..to samy pro plechy..
A obsluha me primo rekneme "nutila": "Zkus je, sedni a hraj"! S bubinkem me posilali do one mistnosti na vyzkouseni..no proste sen!!
V Praze sem se jeste v zadnem shopu s takovym pristupem nesetkal! Proste parada!! Tak to ma byt!
Jedou i Mapexy :wink: Tak v cil..
Aaale stejne az uslysis kopacek DDRUM, tak.. :twisted:
good luck..
Apropoo.."za ty penize" (a vubec na svete a v obchodech a v nemecku a po bazarech..)nejsou jen M birch a Basixy :wink:

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od lukemo24 »

Kopáček ddrum? :D 8) tan hraje jak svině :D

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od ZRNO »

no jo kopáky z modulu ddrum hrály pěkně jen co je pravda.... :mrgreen: sorry nedalo mi to :-D

marek.step
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 13 led 2007 17:41
Bydliště: Drahotuše
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od marek.step »

O tom music city jsem slyšel hodně a ve směs same pozitiva uvažuju o tom ,že tam v nejbližší době zajedu vodskoušet nějaky ty kyblíky a plechy :mrgreen: a stim ddrum věřím,jenže ale za kolik ta souprava je ?? :D

dr.klidny
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 12 črc 2007 12:56
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od dr.klidny »

Music city je skvělý obchod. Nemaj tam teda Anatoliany:). Ale prej s nima jednají. A zrovna když jsem tam byl, přišly jim Istanbuly, jen nebyly vybalené :(
Hned se tě zeptají co sháníš. Dali mi paličku do ruky a ať se zavřu do činelovny. V druhé místnosti si někdo zas zkoušel bubny. Taková strategie se mi líbí. Nebo třeba Huml Music, tam je to akorát trochu stísněné a je problém si vyzkoušet bubny. Ale plné Anatolianů

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Kajda »

MC je opravdu sympatický obchoďák ..... byla jsem tam jen jednou na chvilku ( s kamarádem kytaristou, který tam něco sháněl ..... já rovnou zapadla do "bicárny" ). Taky mě hned zavřeli do činelovny, tak jsem to tam chvíli oťukávala, aby se neřeklo a chtěla jsem se mrknout ještě do těch kukaní, co tam mají za soupravy ..... jenomže si mě přišel vyzvednout kytárista, tak jsem si nestihla prohlídnout skoro nic. Ještě při odchodu mi páni prodavači říkali, ať něco zahraju, ale já bych se stejně styděla :oops: :mrgreen:
Jo a když jsem tam byla, tak jeden prodavač akorát zrovna volal Tomovi Cornovi, ale nevím, jestli kvůli Mapexům, nebo Anatolianům ..... každopádně mě také mrzelo, že Anatoliany tam zatím nemají.
Takže příště tam půjdu sama a všechno si pořádně prohlídnu a oťukám ..... a nebudu se stydět :twisted:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Pajas »

Kajda píše:MC je opravdu sympatický obchoďák
...tak to mě mrzí,že jsem se tam nestavil.Od soboty do dnešního odpoledne jsem byl v Praze a dnes po obedě jsem měl v plánu do MC vyrazit.Jenže jsem byl tak utrmácenej,že se mi tam pak už nechtělo :roll: hmmm...škoda :neutral: tak příště :)

marek.step
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 13 led 2007 17:41
Bydliště: Drahotuše
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od marek.step »

Tak jsem se díval na mapex.cz a obhlídl jsem všechny možný e-shopy a rozhodl jsem se pro Mapexy M birch,zvukově jsou pro mě velice přijatelné,navíc tom zadarmo a kdykoliv možnost rozšíření sady o nějaký ten tom.Výběr je celkem solidní.Příští týden se na ně někam zajedu podívat a zahraju si na ně pořádně :mrgreen: 8)

marek.step
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 13 led 2007 17:41
Bydliště: Drahotuše
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od marek.step »

Tak a už máme obědnáno :mrgreen: .Pěkně Mapexiky M birch v barevném provedení Black forest sapphire.Tak se zvědav jak mě nadchnou .Myslím,že to bude asi krásný pocit přejít z prohnilých amátek na M birche .AAAAAAAAAA už se nemůžu dočkat až si je oťukám :P

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Mamut »

Basix kopák mlaskal? Tak to bych potřeboval poradit...nevíte někdo jak na to? :)

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Bill »

Mamut píše:Basix kopák mlaskal? Tak to bych potřeboval poradit...nevíte někdo jak na to? :)

Přezout na Remo Powerstroke 3 a hezky naladit .... :D

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Tomin0007 »

jj, a nebo EMAD, dát tam velkej prtenec a povytahovat deky z kopáku.....mlask jak vyšitej 8)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Hans-Drums »

Náhodou oproti virblu je ten Customáckej kopák zlatej! A věřte,nebo ne,i s převozkama jsem si vyladil zvuk,kterej se mi doopravdy líbí :wink:

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Bill »

Hans-Drums píše:Náhodou oproti virblu je ten Customáckej kopák zlatej! A věřte,nebo ne,i s převozkama jsem si vyladil zvuk,kterej se mi doopravdy líbí :wink:
100 kidi , 100 chuti :twisted: ale jak rikam tim Powerstrokem nebo Emade urcite nic nepokazis ..... mozna trosku zatlumit dekou nebo tak,a uvidis jak se to bude libit usim , pak zkus bez deky a jednoduse co ti bude lip "znit" ,tak to nech...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od Vojta Horák »

Jak psal nekdo vyse - Kytary.cz jsou uplne nejvic na hovno obchod co se tyce bicich. Nikdo se tam v tom nevyzna, nikdo neni s nicim ochotnej, ale ze tam nejakej kripl uz hodinu hraje uvodni riff do Smoke On The Water nikomu nevadi, jak pak chtej prodat nejaky bici :roll:

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Rozdíl mezi Mapex M - Birch a Basix custom

Příspěvek od maelt »

No, je to mozna mrtvy tema, ale v kytarach byli fajn pokazdy co sem tam byl :D. Asi hodinu sem tukal do cinelu, dostal 2 stojany a byl uplne sam :)

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“