Taye drums

Odpovědět
drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Taye drums

Příspěvek od drmr »

Ak niekto uvažuje nad kúpou nástroja strednej/vyššej strednej triedy, dávam do pozornosti túto značku http://www.taye.com
Zakladateľom je Ray Ayotte a je to akoby 'lacnejšia verzia' Ayottov. (DW-PDP).
Robia 3 modely 1 celojavor, 2 breza/lipa..Tie bubny hrajú o triedu lepšie ako je ich cenová relácia..(od 1.000 do 1.650 € podĺa typu a veľkosti -bez malého bubna)..Vypracovanie a lak je bezchybný, zvuk 'jakbysmet'...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Zajímavý šlapky.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Četl jsem o nich v muzikusu a tam je docela pochvalovali. Až teď ale teprv vidím a fakt krása. Chtělo by to zjistit dovozce a někde si to oťukat. 8)

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

Jedna moznost byla ted ve Frankfurtu 8)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

fakju píše:Zajímavý šlapky.
No to jo, ty mě hned bouchly do oka.
Pěkný design a zpravcování čumim jak puk.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

No uplně luxus, spousta vychytávek tam ted vidím.
Jen jednu chybu kterou mám bohužel na Boost2 taky.
Mezi hřídelkou a šlapkou by podle mě nemělo být nic, i když to vypadá pěkně - pokud nemá šlapka tahlo.
Protože občas to do toho klepne a to není nic příjemného. Asi proto tam mají takový jakýsi můstek.

Normálně kdybych se rozhodoval, za jakou šlapku utratim 20 tisíc, tak jdu do ní :) ( i když jsem na ní ještě nehrál :P )

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ale jo-vono t hrá dobre-v drumcentru lezi uz pul roku a nikdo je nechce-za 25tacu nebo kolik to tam je je to slusny nastroj

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

myša píše:ale jo-vono t hrá dobre-v drumcentru lezi uz pul roku a nikdo je nechce-za 25tacu nebo kolik to tam je je to slusny nastroj
Uz bohuzel nelezi

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ty šlapky jsem ve Frankfurtu zkoušel a vůbec mi neseděly! Ten beater je ukrutně těžký, nedal se vůbec ovládat....snad kdyby se tam dal lehčí. Pak jsem si sednul za DW5002 a šlo to samo. Holt slušnej oddíl! :mrgreen:

Ale jinak ty bicí Taye jsou vynikající! Líbily se mi ze všech sad skoro nejvíc. Škoda, že se u nás těžko shánějí.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Boosty píše:Mezi hřídelkou a šlapkou by podle mě nemělo být nic...
Protože občas to do toho klepne a to není nic příjemného.
Myslel jsem, že jsem se tě na to kdysi ptal a říkal's mi, že nehrozí, že bys do toho kopnul. Nemyslim to nijak útočně, pletu se?

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Radim píše:Ty šlapky jsem ve Frankfurtu zkoušel a vůbec mi neseděly! Ten beater je ukrutně těžký, nedal se vůbec ovládat....snad kdyby se tam dal lehčí. Pak jsem si sednul za DW5002 a šlo to samo. Holt slušnej oddíl! :mrgreen:

Ale jinak ty bicí Taye jsou vynikající! Líbily se mi ze všech sad skoro nejvíc. Škoda, že se u nás těžko shánějí.
skúsim zistiť cez Ďusa Petrusa kt. je endorserom Taye na Slovensku, cez 'koho to má' a dám vedieť..Inak k tým šlapkám..Fakt je že ten beater je yak cihla, ale ohĺadne 'chodu' sa mi zdá byť DW ťažší..Mne tie ich pedály nikdy nevyhovovali.Niečo ako Sonor Signature z '80 rokov..ale to je vec 'ergonómie' a svalstva.. :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

fakju píše: Myslel jsem, že jsem se tě na to kdysi ptal a říkal's mi, že nehrozí, že bys do toho kopnul. Nemyslim to nijak útočně, pletu se?
Asi si moc nerozumime. já ted myslel to, že když hraješ na pásek, nebo řetízek které se při hraní obřas prohnou a pedál tak klepne do te vystuhy, která je o trochu výše. Stává se to hlavně když máš na pedále velký náklon a nebo když máš beater až na noze.
Já sice nemám ani jedno a hraju k tomu na táhlo, tak mě se to netýká, ale je to prostě chyba a jestli někdy budu ještě dělat nějakej pedál, tak ta výstuha mezi stojkama tam nebude.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

drmr píše: skúsim zistiť cez Ďusa Petrusa kt. je endorserom Taye na Slovensku, cez 'koho to má' a dám vedieť..Inak k tým šlapkám..Fakt je že ten beater je yak cihla, ale ohĺadne 'chodu' sa mi zdá byť DW ťažší..Mne tie ich pedály nikdy nevyhovovali.Niečo ako Sonor Signature z '80 rokov..ale to je vec 'ergonómie' a svalstva.. :)
...odkal poznam ja to meno?s kym bucha ten clovek?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomcorn »

sedi píše:Jedna moznost byla ted ve Frankfurtu 8)
Hmmm...., šlapka měla nakřivo uchycenej beater, řetěz ujížděl do strany a těžká byla až hrůza. Ale javorový bubny hrály pěkně, jen se mi moc nezdály nohy u kopáku.

jafaktuznevim
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 17 črc 2009 15:13
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Taye drums

Příspěvek od jafaktuznevim »

Vcera jsem si poridil soupravu RockPro. Je to sestava 22' BD, 10' 12' 14' TT a snare 14'. Zatim jsem je nejak moc neprovetral, ale prijemne prekvapilo, ze uz byly jakztakz nalazeny. Jenom to trosku zkorigovat a bude to stacit.
Ale co me zarazilo, byl snare. Jeho rezonancni hrana je kriva do osmicky. Proste kdyz to polozim na rovnou plochu, tak to po celym obvode neni v rovine. A docela dost je to krivy. Dam to k reklamaci.
Vcera a dneska (13. 14.8.) se poradaji v Muzikeru nejake slevy az 50% a byly tam tyhle bici. Zkusil, libily se, tak jsem je vzal.
Az je radne odzkousim, dam dalsi info jaky jsou.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Taye drums

Příspěvek od Kulda »

Hehe..
"Kriva" hrana na resonancni strane u bubinku neni neschopnost vyrobce nebo nechtena deformace, ale jsou to luzka pro struneni.
Pri detajlnejsim pohledu urcite zjistis, ze je to "krivy" jen v mistech napinani a protikusu napinani struneni.
Je tady toho o tom tuna, neco pohledej. :wink:

jafaktuznevim
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 17 črc 2009 15:13
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Taye drums

Příspěvek od jafaktuznevim »

Kulda píše:Hehe..
"Kriva" hrana na resonancni strane u bubinku neni neschopnost vyrobce nebo nechtena deformace, ale jsou to luzka pro struneni.
Pri detajlnejsim pohledu urcite zjistis, ze je to "krivy" jen v mistech napinani a protikusu napinani struneni.
Je tady toho o tom tuna, neco pohledej. :wink:
Mi nerikej, ze diky tomu pak nemuzu radne napnout blanu a az kdyz to utahnu na krev, tak zmizi varhanky :)
No zkusim jeste pohledat, abych pak nebyl za blbecka v obchode... :D

EDIT: Jezis no fakt. No co se clovek po roce hrani nedozvi....

EDIT2: No jo, jenze jak to sakra naladit? Prolejzam forum ale moc jsem tady toho nenasel.

Odpovědět

Zpět na „Taye“