TOYE / Taye :)

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od BóĎA »

tak to mě dostalo, taky začínám přemejšlet a šetřit :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše: Dá se očekávat, že RMV Concept 5 za 1050,- Eur ,zvukově určitě dosáhnou standardu třídy nejvyšší.
A toto očekávání se opírá o co? :lol: Chápu, že představa hi-endové sady za 24.000 Kč je lákavá, ale spíš to vypadá na "mokrý sen" výrobců, než na dosažitelnou realitu.
Jinak RMV jsou příjemně "moderně" znějící bubny, ale právě řemeslné zpracování (zejména hw, galvanické úpravy a práškové lakování není nic moc, naopak laky a moření jsou vcelku standardně kvalitní) není nikterak vyjímečné, jejich originalitu spíš určují tenkostěnné kopusy a futuristicky vyhlížející mechanika.
Také nerozumím termínu "China custom a Brazil custom". Slovo "custom" chápu jako označení pro zakázkovou výrobu (majitelé Yamah stage custom prominou :wink: ), což mi nijak nesedí jak k standardní řadové produkci RMV tak k většině čínské výroby. Pokud chceme hledat řemeslný unikát a "custom" přístup právě v Brazílii, asi volba padne spíše na (podstatně dražší) Odery. RMV je hezký poměr ceny a výkonu, který nabízí netradiční design a "jiné" dřevo, ale těžko řemeslný zázrak v podobě "standardu nejvyšší třídy" za tisíc euro :neutral:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pajas »

Pavlišta píše:
Na M-Birch jsem nehrál , ale slyšel jsem je ozvučené na fesťáku u kapely před námi. Nebylo to špatné ale řekl bych, že RMV Copaíba kvalitou zvuku jdou na úroveň vyšší střední třídy.
Pavlišto,kdyby jsi ty sady postavil vedle sebe,dal na ně stejný blány,sám naladil a porovnal a pak tady napsal resume,tak bych to bral.Ale takhle to přeci nemůžeš porovnávat.Nazvučit se to dá ledasjak a o ladění ani nemluvě.Takže tohle bych nebral jako bernou minci...

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

tomcorn píše: A toto očekávání se opírá o co? :lol: Chápu, že představa hi-endové sady za 24.000 Kč je lákavá, ale spíš to vypadá na "mokrý sen" výrobců, než na dosažitelnou realitu.
Jinak RMV jsou příjemně "moderně" znějící bubny, ale právě řemeslné zpracování (zejména hw, galvanické úpravy a práškové lakování není nic moc, naopak laky a moření jsou vcelku standardně kvalitní) není nikterak vyjímečné, jejich originalitu spíš určují tenkostěnné kopusy a futuristicky vyhlížející mechanika.
Také nerozumím termínu "China custom a Brazil custom". Slovo "custom" chápu jako označení pro zakázkovou výrobu (majitelé Yamah stage custom prominou :wink: ), což mi nijak nesedí jak k standardní řadové produkci RMV tak k většině čínské výroby. Pokud chceme hledat řemeslný unikát a "custom" přístup právě v Brazílii, asi volba padne spíše na (podstatně dražší) Odery. RMV je hezký poměr ceny a výkonu, který nabízí netradiční design a "jiné" dřevo, ale těžko řemeslný zázrak v podobě "standardu nejvyšší třídy" za tisíc euro :neutral:
Toto očekávání se opírá o nemalý počet názorů a recenzí ,které jsem si na zahraničních fórech přečetl a také poměrně velký počet nahrávek bicích této značky, které jsem si poslechl. ( Dříve než jsem to té koupě šel)
Řada Concept nabízí různé tloušťky korpusů, použití zesilovacích prstenců, kombinace exotických dřev - to jsou snad aspekty vyšších řad , ne ? Co se týká řemeslného zpracování. Abych nikoho neurazil a nevyprokoval tak další seriály - v cenové kategorii do 30 000,- jsem se už setkal s řadou souprav ( sice renomovaných značek ale čínské výroby), u kterých se vyskytly různé drobnosti jako - probroušené hrany, zakytované kazy a nerovnosti v korpusu a na hranách, nedokonale vybroušené vnitřky korpusů, krupice na laku, boule na fóliích atd.. Mohu ujistit, že RMV je v tomto ohledu naprosto bez kazu. Nakonec tato firma vyrábí bicí nástroje vlastní konstrukce 30 let.To je docela tradice oproti přenosným továrnám v Číně. Nevím co tě vede k tvrzení "galvanické úpravy a práškové lakování není nic moc", věřím, že ani při zkoumání lupou by bylo těžké kaz najít. Povrchová úprava korpusu je také precizní .

Custom v US angličtině opravdu znamená zakázkový, tady bylo myšleno ve významu "Čínské normy/měřítka" ,"Brazilské normy/měřítka" kvality práce. Ten rozdíl mezi "hromadnou výrobou" a "tradicí" já prostě vidím, i když si výrobci snaži kvalitu ve svých asijských závodech hlídat.

S Mauriciem Odery jsem si na téma výroby zakázkových bicích dopisoval, měl jsem přislíben březen jako termín dodání, nicméně z toho sešlo z důvodu podstatného navýšení ceny oproti příslibu v objednávce z jeho strany po tom co si ověřil ,kolik by ho stálo korpusy vybavit mnou požadovaným uchycením YESS.(Chtěl jsem mít jednu mechaniku a více souprav)Pak jsme jednali o dodávce holých korpusů, nakonec mi sám RMV jako levnější sériovou variantu doporučil.S RMV spolupracuje a bere od nich i některé korpusy, např. pro řadu Privilege.

Za svým tvrzením, že zpracování je na úrovni vyšších řad si stojím. A proč jsou tak levné ? Protože na rozdíl od jiných výrobců, nemusí brazilští výrobci "jezdit" pro kvalitní dřevo do Kanady či Severní Ameriky, ale mají ho (vysušeného,vyzrálého) díky desítky let trvajícímu kácení pralesů na skladech dost.(Brazilský javor s kvalitou čínského "javoru" moc srovnávat nelze ;-)))))). Když se k tomu přičtou náklady na pracovní sílu, které jsou srovnatelné s Asií, není se čemu divit. Na US fórech se lze dočíst, jak jsou RMV uživateli vysoce hodnoceny a jak je mrzí to, že distribuce byla na protest proti politice USA na Středním východě zastavena.

Opravdu jsem nechtěl ,aby z toho zase vznikla nějaká kontroverzní diskuze ale podle mne, je to víc než zajímavá alternativa s výborným ( a to se trochu mírním) poměrem cena/kvalita/výkon. To tvrdím, ačkoliv jsem dlouholetý yamahista. .....

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

Pajas píše: Pavlišto,kdyby jsi ty sady postavil vedle sebe,dal na ně stejný blány,sám naladil a porovnal a pak tady napsal resume,tak bych to bral.Ale takhle to přeci nemůžeš porovnávat.Nazvučit se to dá ledasjak a o ladění ani nemluvě.Takže tohle bych nebral jako bernou minci...
To mě dáváš těžký úkoly. Co můžu ( až se k tomu dostanu) udělat srovnávací nahrávku se svými MCA. Ale kde bych vzal M-Birch. Ledaže by mi je TomCorn zapůjčil...... :D

Jinak na tom fesťáku jsem hrál na MCA ne na RMV ( jsou synátora). Zvukař zvučil 4 mikrofony a mizerně. Podstatný vliv na zvuk má určitě i bubeník a naladění. Mně se tam prostě zdál zvuk M-Birch celkově nevýrazný a to i když jsem pak stál z boku na podiu a slyšel tak jejich víceméně přírodní zvuk.Bubeník vypadal, že už má něco nacvičíno a hrál s drive..... Ale vůbec bych z toho nedělal závěry. Na YouTube nelze nějaké nahrávky M-birch nalézt ? Nebo zajeď do DRUMCENTRA a postav si vedle sebe M-Birch a třeba MMX. A můžeš porovnávat :D

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pajas »

Já Ti jen chci naznačit,že nemůžeš hodnotit zvuk nazvučených M birch z fesťáku a RMV,který má Tvůj syn doma.Jiná akustika,jiné ladění,jinej bubeník.Je to zkrátka neporovnatelný.Hodnotit bys to moh ve stejných podmínkách,ať už doma,nebo kdekoliv.Sady vedle sebe,stejně oblaněný a naladěný.Snad už jsem se správně vyjádřil,aby jsi pochopil moji myšlenku :wink:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

Pajas píše:Já Ti jen chci naznačit,že nemůžeš hodnotit zvuk nazvučených M birch z fesťáku a RMV,který má Tvůj syn doma.Jiná akustika,jiné ladění,jinej bubeník.Je to zkrátka neporovnatelný.Hodnotit bys to moh ve stejných podmínkách,ať už doma,nebo kdekoliv.Sady vedle sebe,stejně oblaněný a naladěný.Snad už jsem se správně vyjádřil,aby jsi pochopil moji myšlenku :wink:
Myšlenku jsem pochopil v prvopočátku. Chtěl jsem jen upozornit na zajímavou alternativu k zavedeným značkám. Porovnávat j s M-birch jsem neměl v úmyslu, ale byl jsem k tomu přímo vyzván. A jinak si myslím, že pokud hrají bicí dobře nasucho, hrají i dobře nazvučené. A RMV dobře hrají...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Nezlob se, ale "mobilní továrny" v číně jsou záležitostí maximálně tak noname bicích, například KHS instruments patří mezi nejmoderněji vybavené továrny na světě a rozhodně není "mobilní". Brazílie rozhodně nepatří mezi "výrobními zeměmi" mezi kvalitativní elitu typu Japonska (vyrábí zde spusta značek například levnější modely kytar) a troufám si tvrdit, že výrobní know-how bicích (původem třeba z USA nebo Japonska) se daleko častěji exportovalo do číny, než brazílie. Ten matný komaxit u RMV prý opadává dost brzy (ve srovnání třeba s Pearlovským), jak mi sdělil kamarád z jedné německé backline/rental firmy, která oboje bicí vlastní.
Nechci tu hanit RMV, mám je sám rád a zvukově jsou mi blízké (za ty prachy), ale tvůj příspěvek mi přišel trochu zavádějící, zejména kvůli paušalizování kvality čínské produkce (cituji "...tady bylo myšleno ve významu "Čínské normy/měřítka" ,"Brazilské normy/měřítka" kvality práce") a chvalozpěvům na adresu Brazílie která si s Čínou v nízke ceně pracovní síly v ničem nezadá. Tvá komunikace s Oderym mě jen utvrzuje v tom, že Odery je custom hi-end a RMV (teď tě cituji) levnější sériová varianta, byť dobrá.

"Mohu ujistit, že RMV je v tomto ohledu naprosto bez kazu"
- to asi těžko, pokud jsi ovšem všechny (nebo většinu) osobně nekontroloval :wink:, takových pozitivních zkušeností (nejen s jednou sadou) s čínskou produkcí je všude dost :-)

"Řada Concept nabízí různé tloušťky korpusů, použití zesilovacích prstenců, kombinace exotických dřev - to jsou snad aspekty vyšších řad , ne ? "
-nic z toho v žádném případě nezaručuje, že za 1050 euro to bude hrát jako top hi-end bubny (např. tvoje Maple custom absolute), že?

"Brazilský javor s kvalitou čínského "javoru" moc srovnávat nelze ;-))))))" - To nelze, ale proto, že "čínský javor" je jeden velký mýtus, valná většina čínských fabrik používá severoamerický javor, protože je jednak kvalitní a (jak mi řekli přímo v KHS) také levnější (je například použit na Mapex Pro M, Sonor Force 3007, atd.) a stále častěji nahrazuje jejich domáci javor. Uvozovky tudíž patří spíše k brazilskému "javoru", protože se jedná o dřevinu jménem Bapeva. Ale i kdybychom se bavili o javoru vyrostlém v Číně, neumím si představit, proč se domníváš, že brazilci nechají vyrůst "lepší" strom než číňané, lépe ho pokácejí, lépe ho nařežou a lépe vysuší a lépe zpracují. Kdo byl v Brazílii, asi pochopí, že tamní řemeslo není zrovna zrcadlovým odrazem švýcarských hodinářů. Prostě se tam také dělají levné nástroje jako v Číně, někde hůře - někde lépe (jako v Číně), ale glorifikovat Brazílii jako tradiční zemi zaslíbenou pečlivé bicí výrobě a Čínu jako polopoušť zaneřáděnou "mobilními továrnami" je opravdu blbost :wink:
Naposledy upravil(a) tomcorn dne 22 črc 2008 18:39, celkem upraveno 3 x.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše: Myšlenku jsem pochopil v prvopočátku. Chtěl jsem jen upozornit na zajímavou alternativu k zavedeným značkám. Porovnávat j s M-birch jsem neměl v úmyslu, ale byl jsem k tomu přímo vyzván. A jinak si myslím, že pokud hrají bicí dobře nasucho, hrají i dobře nazvučené. A RMV dobře hrají...
Pokud zvukař udělá svou práci dobře......což není rozhodně pravidlo.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pajas »

Všichni víme,jak to na fesťáku chodí.Na nějaký dlouhý zvučení není čas.šup šup a hraje se :)
Jinak kluci pěkný počteníčko,člověk se tu dozví věcí... :wink:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

tomcorn píše:Nezlob se, ale "mobilní továrny" v číně jsou záležitostí maximálně tak noname bicích, například KHS instruments patří mezi nejmoderněji vybavené továrny na světě a rozhodně není "mobilní". Brazílie rozhodně nepatří mezi "výrobními zeměmi" mezi kvalitativní elitu typu Japonska (vyrábí zde spusta značek například levnější modely kytar) a troufám si tvrdit, že výrobní know-how bicích (původem třeba z USA nebo Japonska) se daleko častěji exportovalo do číny, než brazílie. Ten matný komaxit u RMV prý opadává dost brzy (ve srovnání třeba s Pearlovským), jak mi sdělil kamarád z jedné německé backline/rental firmy, která oboje bicí vlastní.
Nechci tu hanit RMV, mám je sám rád a zvukově jsou mi blízké (za ty prachy), ale tvůj příspěvek mi přišel trochu zavádějící, zejména kvůli paušalizování kvality čínské produkce (cituji "...tady bylo myšleno ve významu "Čínské normy/měřítka" ,"Brazilské normy/měřítka" kvality práce") a chvalozpěvům na adresu Brazílie která si s Čínou v nízke ceně pracovní síly v ničem nezadá. Tvá komunikace s Oderym mě jen utvrzuje v tom, že Odery je custom hi-end a RMV (teď tě cituji) levnější sériová varianta, byť dobrá.

"Mohu ujistit, že RMV je v tomto ohledu naprosto bez kazu"
- to asi těžko, pokud jsi ovšem všechny (nebo většinu) osobně nekontroloval :wink:, takových pozitivních zkušeností (nejen s jednou sadou) s čínskou produkcí je všude dost :-)

"Řada Concept nabízí různé tloušťky korpusů, použití zesilovacích prstenců, kombinace exotických dřev - to jsou snad aspekty vyšších řad , ne ? "
-nic z toho v žádném případě nezaručuje, že za 1050 euro to bude hrát jako top hi-end bubny (např. tvoje Maple custom absolute), že?

"Brazilský javor s kvalitou čínského "javoru" moc srovnávat nelze ;-))))))" - To nelze, ale proto, že "čínský javor" je jeden velký mýtus, valná většina čínských fabrik používá severoamerický javor, protože je jednak kvalitní a (jak mi řekli přímo v KHS) také levnější (je například použit na Mapex Pro M, Sonor Force 3007, atd.). Uvozovky tudíž patří spíše k brazilskému "javoru", protože se jedná o dřevinu jménem Bapeva. Ale i kdybychom se bavili o javoru vyrostlém v Číně, neumím si představit, proč se domníváš, že brazilci nechají vyrůst "lepší" strom než číňané, lépe ho pokácejí, lépe ho nařežou a lépe vysuší a lépe zpracují. Kdo byl v Brazílii, asi pochopí, že tamní řemeslo není zrovna zrcadlovým odrazem švýcarských hodinářů. Prostě se tam také dělají levné nástroje jako v Číně, někde hůře - někde lépe (jako v Číně), ale glorifikovat Brazílii jako tradiční zemi zaslíbenou pečlivé bicí výrobě a Čínu jako polopoušť zaneřáděnou "mobilními továrnami" je opravdu blbost :wink:
No já musím taky pracovat... Takhle by se dalo polemizovat donekonečna a navíc začínáš být v argumentaci zcela zbytečné agresivní...Neživíš ty se prodejem čínských výrobků ?
V Brazílii jsem byl (na pracovním pobytu), v práci vyvíjím SW pro Škoda ( z donucení ) s týmem "indiánů" v Indické pobočce.Indové nejsou Číňané ale opravdu mám raději po pracovní stránce "indiány" z Brazílie než Středoasiaty. Přístup k práci a hlavně k detailům je diametrálně odlišný. A třeba počet garančních oprav na Octavie vyrobené v Číně jasně dokladuje, že mají zatím do Japonců ale i do jižních Korejců dost daleko. Oproti tomu modely VW vyrobené v Brazílii či Mexiku tento problém nemají. Až se v Číně klima změní a převládne kvalita nad kvantitou ( nebo bude dobré oboje), pak nás potěš pánbůh. Ale to ještě bude pár roků trvat.

Bicí z čínského javoru mám, nehraje to špatně, ale nehtem do něj rýhu uděláš , kdežto do MCA a RMV ne. Asi holt je to nějaká speciální odrůda kvalitního světlého a měkkého javoru ze Severní Ameriky ;-)))
A RMV střední řady neznějí ve srovnání s MCA špatně. Tím ale nechci vyvolat diskuzi , že MCA hrají hůř než soupravy jiných výrobců.... :D Proboha jen to ne, to už jsem tady zažil....
O problému s olupováním barvy s HW jsem se nikde na fóru nedočetl. Za rok či dva k tomu budu vědět více.

Asi nemá smysl v této bezpředmětné diskuzi pokračovat. Lidi kupte si co chcete a dle svého nejlepšího přesvědčení.....

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Živím se prodejem čínských, amerických, tureckých, japonských, korejských, švédských a dalších nástrojů. Právě proto vím, že paušalizovat jen tak lehce nelze. Debatu vyvolalo tvé (zbytečně agresívní) vymezování RMV právě k čínským nástrojům. Myslím si, že kvality RMV nepotřebují podpořit polopravdami a mýty o v čínských nástrojích. Čína jsou Power beaty, ale Čína jsou i Oriony. Nelze to paušalizovat . Zrovna tak tví kolegové z brazilského vývojového softwareového centra asi nebudou ti samí lidé, co brousí fošny u pásu ve fabrice. A to říkám jako člověk, který považuje RMV sice ne za zázrak, ale rozhodně za velmi dobře hrající bicí, nabízející velmi zajímavou alternativu (u nás) zabydlenějším značkám.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

tomcorn píše:Živím se prodejem čínských, amerických, tureckých, japonských, korejských, švédských a dalších nástrojů. Právě proto vím, že paušalizovat jen tak lehce nelze. Debatu vyvolalo tvé (zbytečně agresívní) vymezování RMV právě k čínským nástrojům. Myslím si, že kvality RMV nepotřebují podpořit polopravdami a mýty o v čínských nástrojích. Čína jsou Power beaty, ale Čína jsou i Oriony. Nelze to paušalizovat . Zrovna tak tví kolegové z brazilského vývojového softwareového centra asi nebudou ti samí lidé, co brousí fošny u pásu ve fabrice. A to říkám jako člověk, který považuje RMV sice ne za zázrak, ale rozhodně za velmi dobře hrající bicí, nabízející velmi zajímavou alternativu (u nás) zabydlenějším značkám.
Jasně, navrhuji příměří..... :D Například z pohledu koncernu VW jsou dnes Číňané tam, kde jsme byli my v roce 1994. Favorit byl jedno z nejporuchovějších aut v hodnocení TUV, dnes po 14 letech německé drezúry, je tomu s dnešními modely úplně jinak. Čínská továrna co vyrábí pro Sonor a Mapex už po nějakou dobu také funguje, dá se očekávat že si tam němci kvalitu hlídají. Na druhou stranu mne znervózňuje,pokud se na internetu vyskytuje nabídka nástrojů Classic Cantabille,Medeli,Platin.....) ,kde po hodinách klikání zjistíš, že všechny vznikají v jedné čínské továrně a i vypadají naprosto stejně... Alespoň zde bych rozdíl oproti té Brazílii a RMV viděl.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Souhlasím s příměřím :-)
P.S.: pokud jde o automobilový průmysl (ve kterém jsi zjevně kován), asi začínám chápat tvé "neláskyplné" vyjadřování o čínské produkci :lol: zaplaťpánbůh auta odtamtud nevozím :mrgreen:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Slowmeda »

Jen co se tu konečně začne něco dít, tak už je zase příměří, ach jo :mrgreen:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Slowmeda píše:Jen co se tu konečně začne něco dít, tak už je zase příměří, ach jo :mrgreen:
Můžeš z nudy rýpat nehtem do svých Orionů :lol: :lol: :lol:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Slowmeda »

to ne mohl bych tam udělat rýhu... :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Ale je pravda, že v tomhle "číňanovi" bych nechtěl sedět :lol:
Obrázek

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od ZRNO »

schvalně skusím udělat rýhu do Saturnu a pak do Orionu a uvidím do čeho to pujde lehčeji :-)
:mrgreen:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

ZRNO píše:schvalně skusím udělat rýhu do Saturnu a pak do Orionu a uvidím do čeho to pujde lehčeji :-)
:mrgreen:
To ale musíš mít nehet na palci jako mám já :D

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Pavlišta »

tomcorn píše:Ale je pravda, že v tomhle "číňanovi" bych nechtěl sedět :lol:
Obrázek
Však oni se to naučí a pak nás ten humor přejde.....

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

ZRNO píše:schvalně skusím udělat rýhu do Saturnu a pak do Orionu a uvidím do čeho to pujde lehčeji :-)
:mrgreen:
Do javoru Saturnů???? Z jedný strany máš Delmar fólii tvrdou jak šutr a z druhý ten javor "brání" ořech, to chci vidět
:lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

Pavlišta píše: To ale musíš mít nehet na palci jako mám já :D
Tenhle?
Obrázek

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od tomcorn »

A to tohle téma původně bylo o čínsko-kanadských Toi-Toích :lol: :lol:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYE / Taye :)

Příspěvek od Slowmeda »

Rýpání by šlo všem :roll:

Odpovědět

Zpět na „Taye“