PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Odpovědět
ptazz
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2010 10:30
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od ptazz »

Zdravím všechny zůčastněné.
Chtěl bych se zeptat zkušenějších na sestavu pro začátečníka kterej by se těm škopkům konečně chtěl věnovat opravdu a ne jen imaginárně jako doposud (polštář,sedačka,snare a volant v autě)
Jde mi o to že nemám moc místa a rodina (manželka) a mé okolí sousedů moc nesnese hluk.
Našel jsem tuto sestavu která by na cvičení mohla být ideál co se týče mých začátků jen jsem chtel rozebrat tuto sestavu ze zkušenějšími bubeníky,než jsem já.
Předem děkuji za názory a odpovědi.
Mimochodem nejsem zrovna nejmladší na to,abych začal hrát,ale bere mě to celej život,chtěl bych to alespoň zkusit a nějaký Amati,který bych mohl mít zadarmo (bez činelů) mě moc neberou.
Je mi vlastně fuk,jaká to bude značka,ale toto mi přišlo jako nejlepší výběr.
Ještě jednou díky za názory.
Zde jsou ke koupi.

http://kytary.cz/pearl-p-rt705h-c-rythm ... /HN006486/

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od Kupec »

No máme je v zušce, na cvičení se síťkama parádní, s blánama je zvuk s prominutim k zblití. Ale ty síťky na nich sou fakt dobrý a taky už sem na to v zušce nemálo odehrál.....můžu doporučit :wink:

ptazz
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2010 10:30
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od ptazz »

Díky za názor,ale jsem trochu nervózní z toho,že blány hrajou k zblití.
Nevim jestli do toho jítkdyž to hraje tak hrozně,mno uvidíme.
Nebo víte někdo o něčem jiným ve stejé cenové relaci?

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od Kupec »

No ono s blánama ti budou všechny soupravy dělat hluk takže nevím jestli budou tví sousedé, potažmo tvá drahá polovička spokojeni............ :? :wink:
Jinak ve stejné cenové relaci přicházejí v úvahu nejnižší řady asi všech značek a pak bazar no. :!: :idea:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od Vojta Horák »

ptazz píše:Díky za názor,ale jsem trochu nervózní z toho,že blány hrajou k zblití.
Nevim jestli do toho jítkdyž to hraje tak hrozně,mno uvidíme.
Nebo víte někdo o něčem jiným ve stejé cenové relaci?
No...
Tak já to trošku rozmažu :)

Chceš si splnit sen, konečně si prostě pořídit bubny, naučit se na to něco, co Tě naplní a zabaví. A chceš aby to i nějak hrálo, aby to nebylo k zblití. A taky si chceš udržet sousedské vztahy a manželství. Bubny = miliony kompromisů a v podstatě vniřní neklid, pokud chceš nedělat kravál. A nebo prostě musíš akceptovat fakt, že bubny = neskutečnej kravál, neřešitelnej, úžasnej a skvělej.
Když vezmu v potaz první možnost, tak nějakej podklad, kterej bude pohlcovat vibrace a na tom mít postavený elektronický bubny. To samo o sobě je už dost kompromis, budeš mít doma několik hnusných gumových a plastových koleček a spoustu kabelů, stejně to bude ťukat a stejné to prostě není jako praštit ten buben paličkou pěkně do blány, tak jak to mám rád :)

No a druhá možnost v podstatě může víc zatížit Tvůj rozpočet. Koupíš bubny a činely. Regulérní, žádný uřízlý Travelery a budeš zkoušet někde jinde. Prostě si to nacpeš do garáže a budeš chodit do ústraní a poznáš bubenickou samotu, která je sama o sobě nudná, dokud se nespojí s kapelou :)

Takže tak. Travelery dělaj bordel a hrát na síťkách, to snad si kup paličky a zůstaň u polštáře, protože zvuk lepší nebude. Existuje taková věc, jmenuje se to rototomy, což jsou v podstatě železný obruče třeba centimetrový hloubky, takže jakoby buben bez těla a spodní blány a i ty rototomy se normálně u bicí soupravy zvukově vůbec neztratí. A stejnej kravál tim pádem dělaj i Travelery, až na kopák, kterej je víc plácavej a bez basů. Ty vyšší frekvence, který sice neshoděj hrníčky z vitrínky, tam pořád budou a pořád budou všechny srát... Bubny, to je jeden velkej voser, kterej je úžasnej...

ptazz
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2010 10:30
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od ptazz »

No to byl krásnej proslov. :D
Jen jsem hledal nejschůdnější alternativu,ale jak si mě teď předvědčil,tak jdu do klasiky.
Je fakt že ten ravál je k tomu potřeba,to je půlka toho co mě na tom baví.
Bohužel garáž plná,dílna taky,takže to udělam,tak jak jsem plánoval.
Udělam decentní kamrdlík na půdě a budu se snažit ho tak nějak lehce "odhlučnit" a řeknu všem sousedum v důchodu(oni tady jiný nejsou),ať si dávaj drny trávy na prsa,aby si začly zvykat,až je klepne pepka. :mrgreen:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: PEARL P RT705H/C Rythm Traveler Drumkit

Příspěvek od Vojta Horák »

Prostě vypustit KRAKENA! :) Třeba tu někoho napadne něco lepšího, ale já jsem srdcař :)

Odpovědět

Zpět na „Pearl“