Pearl Masters

Odpovědět
Psna
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 13 čer 2005 12:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pearl Masters

Příspěvek od Psna »

Vite nekdo jake jsou rozdily bubnu masters od roku 2000 az do ted? Mam tim na mysli jake byly inovace atd...

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

No jestli si pamatuju, od začátku byly verze MMX - tenkostěnný korpus javor,
, tyhle bubny měly zpevňovací obruče. MRX pak byly javorové a BRX březové - silnější korpusy bez obručí. Pak přišla mahagonová varianta MHX. Nejdříve se bubny dělaly s ohýbanými ráfky, pak přišly lité die-cast. Uchycení tomů bylo zprvu I.S.S., potom lepší Opti-mount a nyní je nějaká ještě vylepšená verze Opti-mount. Mušle na korpusech prošly také drobnou změnou směrem ke zmenšení a odizolování od těla bubnu.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

teď myslím vyrábí pearl masters 5 typů.

vechadrum
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 21 lis 2007 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od vechadrum »

Nove Masters maji ted novou mechaniku. stejnou jako je u rady Reference. Masters maji 4 tipy spracovani dreva. javor 4 vrstvy a 6 vrstev. a briza to same. :roll:

satano
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2007 21:46
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od satano »

ahojte...mam na ruke tieto tri veci PEARL MASTERS STUDIO BIRCH, tomy 10,12,14 (vid foto)...a ci suma cca 3000 czk je toho hodna, alebo je vysoka...
mal s tym niekto docinenia?...ako si to stoji po zvukovej stranke a co by sa s tym stalo, keby som to chcel pofóliovať (folia na styl polished chrome)...neublizi to tomu?
za postrehy mockrat dakujem :!:
Přílohy
1255710.jpg

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Sam Jr. »

březový Mastery budou určitě hrát jako prase. ale docela škoda dávat na transparentní lak folii, ne?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Slowmeda »

satano píše:ahojte...mam na ruke tieto tri veci PEARL MASTERS STUDIO BIRCH, tomy 10,12,14 (vid foto)...a ci suma cca 3000 czk je toho hodna, alebo je vysoka...
mal s tym niekto docinenia?...ako si to stoji po zvukovej stranke a co by sa s tym stalo, keby som to chcel pofóliovať (folia na styl polished chrome)...neublizi to tomu?
za postrehy mockrat dakujem :!:
folie není šťastné řešení i když vliv to extra velký mít nebude. Taky záleží jaká folie, jak nalepená a pozor na hrany. Každopádně cena je nesmysl. Tyto tomy mají hodnotu cca 15 tis

satano
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2007 21:46
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od satano »

Slowmeda píše: folie není šťastné řešení i když vliv to extra velký mít nebude. Taky záleží jaká folie, jak nalepená a pozor na hrany. Každopádně cena je nesmysl. Tyto tomy mají hodnotu cca 15 tis
tu cenu som zabudol uviest presnejsie...3000czk / ks ...ide mi o tom, ze mam exporty polished chrome...a rozmyslam, ze vyhodim originaly tomy a dam miesto nich tie masters...virbel mam panthera, cize ten menit nemusim...takze mam obavy, ked na ne prihodim tu foliu, ci to nespadne na uroven exportackych prechodov :roll: ...a co konkretne pozor na hrany :?:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Slowmeda »

satano píše:...takze mam obavy, ked na ne prihodim tu foliu, ci to nespadne na uroven exportackych prechodov :roll: ...a co konkretne pozor na hrany :?:
aby jsi tu folii ořízl nejlépe tak 3-5 mm pod okrajem hrany, aby blána byla ve styku jen se dřevem.
Udělej to např. tak, že si kup někde ještě pořádnej kopák, ať to má být master, starclasic, nebo saturn a exporty prodej celý jak jsou. Povrchovku si můžeš nechat udělat celou na zakázku - zkus drumcenter (i když asi nemaj čas), možná ti tam i dají nějakej kopák, v kumbále jistě cosi maj :mrgreen: a co nemaj, seženou. Nebo tady na sféře se prezentuje člověk co umí nastříkat bubny air-brushem i do nějakýho motivu, nemuselo by to bejt drahý. (je to myslím v úletové sekci). Tak zvaž všechny možnosti než půjdeš prznit hotovej dobrej master buben :) 3000 kč/ks je furt dost dobrá cena.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Koubas »

jo, kdysi třeba měli v DC kopák Starclassic maple za 11, k tomu březový tomy za 9, to je sen, to bych klidně těch 5 táců za úpravu dal.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Olsztyn »

Ahoj nevíte někdo jak je u mástrů přidělanej ventilační otvor v tomech (resp. všude)? Jestli je šroubovanej nebo naraženej? mám ho uvolněnej - drnčí a nechtěl jsem to rvát silou... nebo ho mám přilepit?
Díky za radu

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Slowmeda »

Olsztyn píše:Ahoj nevíte někdo jak je u mástrů přidělanej ventilační otvor v tomech (resp. všude)? Jestli je šroubovanej nebo naraženej? mám ho uvolněnej - drnčí a nechtěl jsem to rvát silou... nebo ho mám přilepit?
Díky za radu
Je naraženej, docela nešikovnej způsob, jednou se mi rozpad, tak sem musel sundat blánu a narazit ho do sebe znovu, trochu sem ho zakáp fteřiňákem :) A to byla klika že sem vnější dílek vůbec našel

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Pearl Masters

Příspěvek od Olsztyn »

Dík moc, takže se nebát praštit :wink:

Odpovědět

Zpět na „Pearl“